dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Dom energooszczędny na płycie fundamentowej, a dobór bloczków na ściany nośne.

    Witam,

    Jestem na etapie doboru bloczków i izolacji. Nad wszystkim czuwa konstruktor, ale każdy ma swoje specyficzne wymagania.
    Dom parterowy o powierzchni 250 m2 z garażem w bryle. Planowana izolacja termiczna to styropian grafitowy 20cm o λᴅ w granicach 0.031-0.032 W/(m*K)
    Obecnie zainteresował mnie najbardziej bloczek Xella Ytong PP5/0,7. Jego parametry to:
    • Rodzaj: Beton komórkowy
    • Gęstość: 700 kg/m³
    • Przenikalność cieplna: 0,195 W/(m*K)
    • Izolacyjność akustyczna właściwa: 53 dB
    • Wytrzymałość na ściskanie: 5 MPa

    Wstępnie wybór padł na ten bloczek ze względu na to, iż chciałem pogodzić kilka rzeczy t.j. ciszę, dobrą izolację termiczną oraz oddychanie ściany. Od wewnątrz chciałbym zrobić tynki gipsowe.
    Martwi mnie tylko podciąganie kapilarne w przypadku betonu komórkowego. I teraz pytanie.
    Czy przy płycie podłogowej zmniejsza się zagrożenie wynikające z podciągania kapilarnego betonu komórkowego?
    Tzn. czy płyta w jakiś sposób izoluje ściany nośne przed "dostarczeniem im wody" ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    BK 700 nie ma sensu. 500 to IMO optimum.
    Ściany płuc, skrzeli, płucotchawek ani podobnych rozwiązań nie mają - więc nie oddychają. A jeżeli chodzi o paroprzepuszczalność to i tak styropian nią się nie chwali, więc nawet lepiej, jak materiał konstrukcyjny, a nawet farba wewnętrzna paroprzepuszczalne nie są.

    Między fundamentem (jaki by nie był) a BK dajesz warstwę papy i/lub dobrej folii. Więc podciąganie kapilarne nie grozi.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    BK 700 nie ma sensu. 500 to IMO optimum.
    Tak, ale niestety wszystkie 600 i mniejsze mają kiepskie parametry akustyczne. Czemu według Ciebie 500 to optimum ?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ściany płuc, skrzeli, płucotchawek ani podobnych rozwiązań nie mają - więc nie oddychają.
    Mój błąd, że tak to nazwałem, chodziło mi o paroprzepuszczalność

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A jeżeli chodzi o paroprzepuszczalność to i tak styropian nią się nie chwali, więc nawet lepiej, jak materiał konstrukcyjny, a nawet farba wewnętrzna paroprzepuszczalne nie są.
    To trochę psuje mój pomysł, ponieważ właśnie do wewnątrz myślałem dać tynki gipsowe. W domu będzie rekuperacja, także myślałem, iż dzięki temu ew. wilgoć ze ścian będzie wyciągana od wewnętrznej strony. Czy to jest zły pomysł?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Między fundamentem (jaki by nie był) a BK dajesz warstwę papy i/lub dobrej folii. Więc podciąganie kapilarne nie grozi.
    No to super. Czy taka folia będzie ok?
    Folia hydroizolacyjna IZOKPOL

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony