dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Paweł1982

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Konstantynów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-050
    Posty
    18

    Domyślnie

    @Owczar -> "Osobiście na lato wrzuciłbym zwykły wentylator EC na wywiewie, a na zimę dał już docelowy reku - np Izziefast z odzyskiem wilgoci i nic już nie kombinował. Za 2 lata reku, którry teraz kosztuje 13k, będzie kosztował 16k przy tym tempie wzrostu cen. W praktyce i tak nie będzie dmuchał więcej niż 150-180m3/h."

    Poszukując doraźnego rozwiązania trafiłem na Twój post. Kanały mam rozłożone (Pflex), skrzynki rozprężne podłączone i przeprowadzam się na dniach, a że łazienka z prysznicem ślepa, a centralę planuję kupić dopiero po lecie to zastanawiałem się, jak to ugryźć.

    Potrzebuję łopatologicznego doprecyzowania - wentylator EC montuję w miejscu, w którym powinno być spiro na wywiewnej i uruchamiam, gdy potrzebuję wyciągnąć powietrze podczas prysznica czy też gotowania?

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Tak, daj na wywiewie wentylator kanałowy i niech sobie pracuje 24h, nie tylko podczas prysznica czy gotowania. Daj na nawiewie jakiś filtr, bo jak w domu zrobi się podcisnienie, to będzie zasysało powietrze rurami od nawiewu i nieszczelnościami. Będzie po prostu wywiewna wentylacja.
    Na tak krótki okres nie musi być EC - nie zabije kosztami. Ale jesli mozesz go potem wykorzystac np do okapu to jakiś z silnikiem prądu stałego będzie lepszy.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Paweł1982

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Konstantynów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-050
    Posty
    18

    Domyślnie

    Dziękuję ślicznie za odp! Nie wiem czy nie pomieszałem więc jeszcze doprecyzuje jeśli pozwolisz.

    Czyli np. jakieś takie ustrojstwo: https://allegro.pl/oferta/wentylator...chy-7427695873 z jednej strony do skrzynki rozdzielczej wywiewnej, a z drugiej do kominka wentylacyjnego w dachu (mam wolny do wykorzystania)?
    Łącznie będzie ciągnąć z 4 skrzynek rozprężnych wywiewnych - da radę?

    Nawiewne mam póki co zaślepione (nie montowałem jeszcze anemostatów) - rozumiem, że z tym filtrem to bardziej o estetykę chodzi, gdybym chciał mieć anemostaty?

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Trochę słaby - przy 100Pa masz wymianę niecałe 40m3/h. Zobacz jakąś używkę o wyższej mocy.

    Wstaw go w miejsce planowanej centrali i wydmuchuj wyrzutnią.

    Ale anemostaty musisz zamontować i połączyć czerpnię z instalacją. Tak żeby na wywiew miało z czego brać - czyli z nawiewów.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Paweł1982

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Konstantynów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-050
    Posty
    18

    Domyślnie

    OK, bogatszy o Twoje rady i risercz, który zrobiłem, już wiem, że rozmawiamy o doraźnej wentylacji mechanicznej bez reku - znalazłem schematy takiej instalacji i sobie poradzę - jeszcze raz dziękuję!

    Mam jednak cały czas zagwozdkę dotyczącą tego wentylatora - wg. projektu mam 230m3/h do wyciągnięcia. Przy wyborze wentylatora patrzę na przepływ powietrza max na h? Czy z czymś to zestawiam?

    > https://allegro.pl/oferta/wentylator...nn-10518729753 ?

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zestawiasz to dla oporów - załóżmy, że masz 150Pa.

    Ten wentylator z aukcji już spoko, możesz go sobie wyregulować, wentylator EC więc pobór prądu niższy. Spręż też niczego sobie i cena spoko. Za podobny do okapu wkuchni płaciłem tysiaka 3 lata temu. Można go potem użyć własnie do okapu lub do wentylacji garażu
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Paweł1982

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Konstantynów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-050
    Posty
    18

    Domyślnie

    Jeszcze raz dziękuję - jeden problem z głowy!

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony