dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Domyślnie

Mam dwa pytania do osób które mają dach pokryty dachówką cementową Braas.
    1. Czy dawaliście dachówkę wentylacyjną, i jeżeli tak to w jakiej ilości (320 m2 dachu) ? Słyszałem, że i tak nie spełnia ona swojego zadania, a jest 10 razy droższa od zwykłej.
    2. Jakie dawaliście obróbki koszy, Braasa są drogie (aluminium malowane proszkowo) ale nie rdzewieją, zwykłe (blacha stalowa, malowana) podobno rdzwieje w miejscach cięć i łączeń ? Czy to będzie widać na dachu ?

Domyślnie

Ponawiam pytanie, czy nikt nie miał problemów z wyborem tzw. dodadków do dachu. Czy wszyscy stosują orginalne czy tzw. podróbki ?

Domyślnie

Witaj
    Na swoim dachu położyłem akurat dachówki IBF a nie Braas ale w sumie różnica niewielka (jesli chodzi o obróbki oczywiście).
    Zrobiłem tak: obróbki blacharskie tam gdzie mozliwa jest wymiana bez ściągania dachówek (w szczytach itp.)wykonałem z blachy ocynkowanej malowanej na kolor jaki nam (czytaj żonie ) sie najbardziej podobał. Natomiast w koszu zdecydowałem się na oryginalne kosze dachowe (kupiłem włoskie nie pamietam producenta ale jeśli Ci zalezy sprawdzę).Koszy w końcu kupiłem za mało i musiałem dokupić dostawca (skład budowlany) dał mi inne kosze dłuższe a za tą samą cenę (czyli tańsze).
    Jeśli już miałbym coś polecać to postaraj się ponegocjowac cenę całego dachu tzn wszystkich dachówek wraz z wszystkimi dodatkami (kosze,pozostałe obróbki,grzebienie okapu,grzebienie kalenicy itd.)
    Jeśli mieszkasz gdzieś blisko mnie..podam chętnie gdzie kupić w/w kosze.
    Robert.

Domyślnie

Robert,
    Dzięki za info, czy kosze robiłeś z blachy stalowej czy z aluminiowej ? Ile płaciłeś za metr blachy ? Jeśli to nie problem, to czy mógłbyś podać mi producenta tej blachy ? Może znajdę ją gdzieś w Szczecinie.

Jeszcze raz dzięki,

Bedi

Domyślnie

Hej
    Zdecydowałem się na kosze aluminiowe, przekonał mnie argument o ich większej trwałości. Blachę na pozostałe obróbki kupiłem w firmie Dommat albo Blachdom nie pamiętam dokładnie.
    Blachy kupiłem w arkuszach 1,20x2,00 ciąłem w odpowiedniej szerokości pasy i giąłem u sąsiada na jego sprzęcie. Wyszło super nie mówiąc już o oszczędności ze względu na to że nie musiałem wynajmować fachowca.
    W razie czego pytaj, chętnie na wszystko odpowiem.

Domyślnie

Ja mam dachówkę Brass Coral ze względu na niską cenę.Kosze dachowe wykonała mi firma Pruszyński z blachy aluminiowej arkusz 125x200cm, malowana fabrycznie.Całość tj.cięcie,gięcie na wymiar 61x200cm. Kosztowało mnie dużo mniej jak oryginalne kosze.Dachówek wentylacyjnych nie trzeba dawać przy prostym dachu, natomiast przy wielopołaciowym są zalecane.Powodzenia.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

Domyślnie

Popieram poprzednikow.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia