dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Leg

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Sianożęty
    Kod pocztowy
    78-111
    Posty
    1

    Domyślnie Ocieplenie między krokwiami w garażu.

    Witam.
    Mam nad garażem skośny dach ok. 20 m2, który wygląda tak że na krokwiach jest jakaś membrana, wyżej łaty i dachówka. Zdjęcie w załączniku. Nie ma izolacji więc latem grzeje się, a zimą bardzo wychładza. Chciałbym zrobić izolację od dołu między krokwiami, ale tak żeby zaoszczędzić miejsce w miarę cienką. Myślę o dwóch sposobach:
    1. Płyta pir z folią aluminiową z obu stron ok. 5 cm - o ile uda mi się załatwić taniej.
    2. Pianka natryskowo pistoletem na membranę tak ok 5 cm

    Najważniejsza sprawa. Czy płyta pir może dotykać membrany czy trzeba zostawić przerwę np 1 cm? Obawiam się że może się pocić zimą na foli aluminiowej zimą jak będę grzał wentylatorkiem w garażu żeby sobie pomajsterkować. Wentylacja jest w dachu.
    A jak pianą zaizoluję na mambrane to nie chce mi się tego zabudowywać, nie utleni się piana i nie będzie obsypywać?
    Proszę o podpowiedz.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach2.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	22,0 KB
ID:	459256  

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.447
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Jak dasz PIR z folią aluminiową, to zostaw "przerwę", bo dzięki temu sporo ciepła się odbije do folii dachej (latem). Zimą to przerwa nie ma moim zdaniem znaczenia, ponieważ garaż z zasady nie jest pomieszczeniem mieszkalnym, a jego szczelność jest żadna. Kiedyś budowałem małą halę produkcyjną we własnej firmie i pod dachem dałem styro 5cm, ale to było za mało do utrzymania komfortu cieplnego.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony