dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 62 z 62
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Horas91

Kod pocztowy
    33-100

Domyślnie

Cytat Napisał piotrek88 Zobacz post
    Witam po przerwie.

Jeszcze żywy, ale wybuch był.
    Po 2 latach jak analizowałem trochę ten temat to faktycznie brnąłem w pewnych miejscach w ślepy załuek i nie słuchałem porad.
    Wybuch nastapił bo zdarło PEX z panela jak brakło prądu, nie przez wzrost ciśnienia tylko wzrost temperatury i zsunęła się rurka bo ją przytopiło.

Zmieniłem położenie paneli. Dałem je na daszek, zmieniając kąt pochylenia z 57 stopni na 40 stopni. Ale nie osiągnąłem większego uzysku ciepła, pozostał bez zmian zapewne niewielki zysk został zniwelowany przez starty na dodatkowych 10 m rury ?

Zrobiłem też miejsce na ten trzeci panel. Instalacje sprawdził fachowiec montażysta i jest prawidłowo mniej więcej zrobiona, mówił że mógłby być sterownik i pompa PWM i te rury PEX są nieodpowiednie. Miałem ustawione wychłodzenie ustawione na 75 stopni, i może 1 raz w ciągu 2 lat włączyła się pompka na 10 minut jak nie brałem w ogóle cieplej wody przez 2 dni.

Przy pełnym nasłonecznieniu wody starcza tak na styk, ale jak słońce świeci krócej to nagrzewał mi wodę do 40 stopni i zaczyna brakować wówczas.

Ciekawi mnie jak komuś takie dwa panele nagrzewają wodę do 80 stopni. Może przy pełnym nasłonecznieniu fali upałów i bez odbioru ciepłej wody udało by mi się to osiągnąć, oczywiście nie to chce osiągnąć. Wystarczy mi 60 stopni, ale w większość dni mam jednak 45 stopni i też wystarczy ale trzeba oszczędzać ciepłą wodę.

Załącznik 469057Załącznik 469058
    Szanuje za powrot po takiej dlugiej przerwie, przyznanie sie do bledu
    Czyli wychodzi, ze takimi 2 panelami nie wiele w domu zagrzeje

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrek88

Kod pocztowy
    38-400

Domyślnie

Przy 100% nasłonecznieniu w ciągu dnia nagrzeje 200l do temperatury 65 st. Zaś w dni np takie jak dzisiaj vo jest 30% nasłonecznienia w ciągu dnia to tak do 30 stopni nagrzewa. Temperatura początkowa 14 stopni. I teraz tak trzeci panel spowoduje że w takie dni jak dzisiaj będę miał ciepłą wodę ale znowu w dni z pełnym nasłonecznieniu będzie za dużo do tych 200l i będzie musiało pracować wychładzanie. Wystarczyło wziąć dwa panele ale te większe do tych 200l wtedy by było optymalnie.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia