dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Usterka kosy spalinowej po zimie

    W weekend kosiłem kosą spalinową -po ok. pół godziny pracy, kosą zgasła i już nie odpaliła.
    Pracowałem na mieszance pozostawionej z jesieni, bo zapaliła i pracowała prawidłowo. Wiem, że tak być nie powinno, ale.... tak było. Czy znacie takie przypadki z realu? Co ew. sprawdzić? Zależy mi na radzie bo to nie moja kosa i dzisiaj muszę się nią zająć. Proszę o wskazówki?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Wyjmij gaźnik, i rozbierz go do ostatniej śrubki na jakiejś czystej szmacie. Benzyna ekstrakcyjna, jakiś dobry pędzelek co nie sypie i kompresor. Wymyć wszystko, wydmuchać dokładnie i z chirurgiczną czystością poskładać. Zamontować to kosy, nalać świeżej mieszanki. Przy okazji wyjąć i wyczyścic świece. Powinno zagadać. Tylko nie ruszaj śrub z gaźnika którymi się reguluje mieszankę. Mają one zazwyczaj sprężynkę na sobie.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Może być gaźnik ale mogła sie przytrzeć,trzeba odkręcić tłumik i zobaczyć czy nie ma rys na tłoku

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Może być gaźnik ale mogła sie przytrzeć,trzeba odkręcić tłumik i zobaczyć czy nie ma rys na tłoku
    OK, dzięki. A ew. przytarcie to już koniec czy idzie uratować?

  5. #5

    Domyślnie

    Hmmm, to był gaźnik przytkany + puścił klin na kole cewki zapłonowej i przesuniecie kątowe to główny problem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony