Witam serdecznie potrzebuje porady. Mam ocieplony dach piana pur 25 cm aż po sam szczyt i teraz przyszła kolej na ocieplenie stropu pod nieogrzewanym strychem. Mam jetki o grubości 14cm plus do tego zważywszy na dużo wysokość pomieszczenia chce sie opuścić z sufitem podwieszanym na około 25 do 30 cm.

1 opcja myślałem wyłożyć między jetkami 12 lub 14 cm plus na stelaz ułożyć 25 cm drugiej warstwy i wtedy było by to pelne wypełnienie przestrzeni (niestety problemy z zakupem welny 12 lub 14 cm stopują ten pomysl).

2. Opcja ojciec stwierdził że nic się nie stanie jeśli między 14 cm jetki damy wełnę 15 cm i trochę będzie wystawać a na stelaz ułożymy wełnę 20 cm zostawiając przerwę powietrza między tymi dwoma warstwami. Pomyśl głównie ze wzgledu na dostepnosc weln w rolkach 15 i 20 cm, tylko niestety nie jestem pewien czy wtedy będzie to dobrze zrobione z za gruba welna między jetkami i przerwa między 1 a 2 warstwa.

3 Opcja aplikacja piany pur 20 lub 25 cm i tutaj się zastanawiam czy tej piany nie było by za mało?


4 Opcja tylko 14 cm między jetkami i odległość od jetek do stelażu zostawić pusta.

Może ktoś mógłby doradzić w takiej sytuacji, byłbym bardzo wdzięczny, pozdrawiam !