dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Stromy podjazd, wysoki fundament

    Witam.
    Mam działkę sporo niższą od poziomu drogi. Fundamenty mają 0.7m od gruntu na początku domu a 1.4 m na końcu i właśnie od "końca" jest przewidziany garaż. Nie przemyślałam tego w momencie zakupu projektu, dopiero jak przyjechał geodeta wytyczyć dom to okazało się że ten spadek jest aż tak duży. Koszty podniesienia całego terenu są gigantyczne więc nie wchodzi to w rachubę. Raczej myślę o zrobieniu skarp/ kaskad wokół domu tworzących wrażenie domu na wzgórzu.
    Zmierzając do sedna: do domu prowadzi droga wewnętrzna 5m szerokości a dom jest 4 metry od granicy którą stanowi właśnie kraniec tej drogi. Czyli tak naprawdę na 4 metrach bieżących wjazd do garażu byłby na wysokości 1.3-1.4 m. Czy jest to w ogóle możliwe? Czy lepiej jednak przerobić garaż na pokój?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Kąt natarcia (między punktem styku kół a blachami pod zderzakiem - to z przodu) i kąt zejścia (to z tyłu, tu uwaga - poprawka jeśli jest hak holowniczy!) i przejazd przez próg czyli odległość między osiami pojazdu a prześwit - aby nie zawieśić się spodem jak słynna Bestia w Warszawie. Krótko - to jest wyjazd na malucha 126p, czy na Cincuecento to nie jestem pewien. Większy pojazd - zapomnij. Chyba że zrobisz wind, coś jak podnośnik na stacji obsługi (nie łapy tylko podest podnoszony). Jeśli nie masz zacięcia mechanicznego, to zrób pokój.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony