dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Taśma EPDM do okien - kilka pytań

    Witam. Wiem że kilka postów na ten temat było ale nie znalazłem nigdzie konkretnych odpowiedzi na moje pytanie więc stąd mój post.
    Mam wstawione okna i zapianowane, chcę osłonić piane do czasu aż będzie robione ocieplenie taśmą epdm( na pełnym kleju).
    I tutaj mam kilka pytań...

    1. Przy montażu chce użyć dodatkowo primera w sprayu ale zastanawiam się czy nie wyrównać muru przy ramie ( ściany z porotermu) zaprawą aby taśma lepiej przylegała?

    2. Taśma ta może zostać już na stałe? Tzn. Można dać na nią styropian?

    3. Ile mm powinienem wejść taśmą na ramę? (Przy założeniu że będę jeszcze dawał listwy przyokienne podczas ocieplania)

    4. O czymś jeszcze powinienem pamiętać przy klejeniu tych taśm?
    Z góry dziękuje za odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    1. Tak, wyrównać np klejem do styropianu.
    2. Tak
    3. Tyle, żeby schować pod styropianem. Zależy od profilu okiennego
    4. Jeżeli chcesz mieć ciepły montaż to taśmy klei się do ramy między ramą a murem - przed montażem okna. Jeśli taśma ma chronić piankę to prościej i taniej nie obcinać teraz pianki, tylko świeżo przed pokryciem styropianem. Efekt ten sam a pieniędzy w portfelu więcej...

  3. #3

    Domyślnie

    Tak chcę zabezpieczy piane i zabezpieczyć łączenie okno mur tak aby nie było możliwości dostania się tamtędy wody/wilgoci..a gdyby obciętą piane zaciągnąć klejem do siatki? Spełniło by to moje oczekiwania?

  4. #4

    Domyślnie

    Ja kleiłem tydzień temu czymś takim:
    https://allegro.pl/oferta/illbruck-m...-25-8943598918
    trzyma bardzo dobrze
    EPMD to raczej jako zabezpieczenie przed wilgocią pod drzwiami

  5. #5

    Domyślnie

    Kleiłeś to tylko tym klejem co jest na taśmie czy dawałeś jakiś dodatkowo aby lepiej trzymało? Bo te taśmy epdm z klejem to jakaś porażka, wyrównałem nawet powierzchnie klejem do styropianu dałem primer w sprayu a i tak po kilku dniach się odklejają:/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony