dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Poprawki przy kominie- silikon i tynk.

    Raz że moczy się krokiew, dwa, część na poddaszu ma pionowe rysy czy nawet szczeliny z których wyłazi rude. W zasadzie to cały tynk na kominie w miejscu kanału spalinowego jest kolorowy i się sypie, tam gdzie idzie wentylacja jest zdrowy. Wolał bym wersję "przypudrowania" syfa niż konkretnej naprawy z rozwiercaniem, bo za jakiś czas kotła i tak nie będzie. Obawiam się też że ten klinkier to dziurawka i w tedy pewnie czeka mnie jego zwalenie. Jednak chciał bym spróbować go podratować.

    Teraz tak, dwa lata temu robione było okucie. Po ulewnych deszczach dalej gdzieś podcieka do krokwi. Ciężko to wyczuć, bo takich deszczy nie ma wiele w roku i jedyne do czego bym się mógł doczepić to podcięcia na klinkierze- widzę spore ubytki w silikonie (nie pamiętam co to było, ale do tego celu i lepszego bym pono nie znalazł). W każdym bądź razie to coś jest niby plastyczne, jednak łatwo się kruszy.
    Tak więc pytanie nr 1: jaki siuwaks kupić na uszczelnienie okucia w podciętym klinkierze?

    Teraz część na poddaszu, które chciał bym zrobić jako użytkowe. Domyślam się że co by się na ten komin nie rzuciło, to kolorki i tak wyjdą po jakimś czasie, jednak to mi nie przeszkadza- obuduje go płytami. Bardziej mnie drażni to że ten tynk zwyczajnie śmierdzi, co czuć na całym poddaszu. Jaki mu tutaj zabieg zafundować?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    W kominie dymowym powinna być zamontowana rura z kwasówki. Jak komin jest obmurowany cegłą dziurawką to niczym go nie uszczelnisz. Można to ratować wykonując pełne zafugowanie i po wyschnięciu zaimpregnować fugę. Docelowo komin trzeba będzie obudować. Obróbka komina powinna być wykonana z dwóch elementów: jeden to kołnierz związany z dachem, drugi to obróbki szlicowe związane z kominem. Krycie wstępne w okolicy komina powinno być wykonane tak ja przy oknie dachowym. Miedzy innymi nad kominem powinna być zamontowana rynienka odprowadzająca skropliny. Dobrym materiałem do uszczelnienia obróbek szlicowych jest Colozic. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony