dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    BieloP

    Zarejestrowany
    May 2022
    Skąd
    Zakręt
    Posty
    4
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Budowa w czasach kryzysu.

    Witam wszystkich samorobów i inne dobre dusze.
    Jestem już czytelnikiem forum od jakiegoś czasu a teraz nadchodzi czas aby tą zgromadzoną wiedzę przekuć w czyn to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość.
    Budować chce spróbować własnymi siłami z pomocą rodziny ale ta jest ponad 200km ode mnie wiec nie zawsze będzie ktoś do pomocy.
    W trudniejszych momentach pewnie będę podpierał się jakimiś ekipami ale mam nadzieje że rzadko.
    Niedawno zakupiłem działkę pod Warszawą (niestety z rurą pod ziemia więc budowa tylko w zakreślonym trójkącie)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzialka.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	459288
    oraz projekt od MGProjekt (Tytan 3) (mieści się idealnie w możliwy teren zabudowy).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	459289
    Beda jakieś zmiany na adaptacji ale o tym później
    Badanie gruntu wykonane i okazało się że poza 20cm humusu do 4m mam piasek, wody nie odkryto ale może być ze na jesieni się pojawia.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	grunt.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	459290

    Dom będzie posadowiony na ławach i zastanawiam się na jakiej głębokości te ławy. Podobnież na piasku można płycej ale w ocenie geotechnicznej napisali 1m.
    Jutro widzę się pierwszy raz z architektem aby przygotować papiery do PnB to pogadam z nim bo KB nie nie mam wybranego jeszcze. Casting zaczynam po pozwoleniu
    Ten piasek to na jedno mnie ucieszył bo pewnie obędzie się bez wymiany gruntu ale z drugiej strony chciałem GWC a tu podobno na piachu nie ma sensu bo słaba wymiana ciepła.
    Jutro po rozmowie z architektem wrzucę coś więcej.
    Ostatnio edytowane przez BieloP ; 11-05-2022 o 19:41

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli ceny będą podążać za inflacją to budowa samemu się nie opłaca.

    Taki dom to trzeba liczyć pod klucz tak strzelam 700tyś za same materiały budowlane, wykończeniowe, papirologię, przyłącza, ogrodzenie, trawnik, bramę itd.

    Jeśli materiały budowlane będą rosnąć w tempie inflacji - to po roku z 700tyś robi się 784zł (czyli 84tyś zł zje inflacja). A robiąc samemu pewnie bardzo trudno będzie SSZ zrobić w rok. Więc nie lepiej zatrudnić firmę (nie wiem jakie są teraz ceny ale powiedzmy, że 100tyś) zapłacić za robotę SSZ i mieć to zrobione w 3mc?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony