dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie Czym załatwić trawę w kostce brukowej? - Domestos?

    Cześć.
    Chciałem pozbyć się trawy z pomiędzy kostki brukowej. Mechanicznie jest ciężko, bo urządzenie jest troszkę za szerokie i się blokuje.
    Myślałem, żeby spryskać punktowo np strzykawką, żeby nie poplamić kostki czymś mocnym np domestosem.
    Do trawnika mam daleko od kostki więc może być coś trujące. Może kretem ją potraktować?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Roundup lub inna chemia, która niszczy jednolistne.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  3. #3

    Domyślnie

    Kret = wodorotlenek sodu
    domestos=podchloryn sodu
    uzyj lepiej roundup
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Cegłamaster

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Baranowo
    Kod pocztowy
    62-081
    Posty
    47

    Domyślnie

    Jak nie masz dużo to lej wrzątkiem z czajnika. Jak nie mogłem używać chemii na moim tarasie (małe, raczkujące dzieci) to sobie radziłem w ten sposób. Na drugi dzień wszystko było martwe i pożółkłe.

  5. #5

    Domyślnie

    Najtaniej i najekologiczniej - ocet.
    W marketach budowlanych jest sporo preparatów na mech w kostce.
    Ale w sumie efekt końcowy będzie ten sam.

  6. #6

    Domyślnie

    Chcesz ekologicznie - ostry nóż. Chcesz skutecznie - roundup.
    Reszta to półśrodki

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Za młodego robiliśmy nożem. Ocet jest dobry, ale na chwilę. Chwasty odrosną. Z kolei roundup jest strasznym świństwem, ale skutecznym. Ja wykluczam jego stosowanie u siebie w jakiejkolwiek sytuacji.
    Nie sprawdzałem - ale gdybym miał czas, to ściągnąłbym kostkę, zebrał podkład, położył grubą folię, zasypał piaskiem z cementem, ubił i na nowo położył. Na 5-10 lat powinno wystarczyć.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Za młodego robiliśmy nożem. Ocet jest dobry, ale na chwilę. Chwasty odrosną. Z kolei roundup jest strasznym świństwem, ale skutecznym. Ja wykluczam jego stosowanie u siebie w jakiejkolwiek sytuacji.
    Nie sprawdzałem - ale gdybym miał czas, to ściągnąłbym kostkę, zebrał podkład, położył grubą folię, zasypał piaskiem z cementem, ubił i na nowo położył. Na 5-10 lat powinno wystarczyć.
    Roundup zdaje się został wycofany ze sprzedaży? Szkodliwość dla człowieka i wysoka toksyczność tego preparatu została dobrze udokumentowana - modyfikuje kod genetyczny organizmów, przez co zamierają. Nie wiadomo jakie efekty uboczne po latach będzie mieć pryskanie własnej działki tym preparatem.
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 08-06-2022 o 22:16
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Roundup zdaje się został wycofany ze sprzedaży? .
    nie. Kupisz bez problemu.
    Podobnie jak i inne środki oparte na glifosacie.

    Szkodliwość udokumentowana jedynie kiedy stosujący nie stosuje się do zaleceń BHP - wdycha opary, ma kontakt bezpośrednio skóry z cieczą.
    Dlatego ubranie robocze, rękawice, maska i gogle to podstawa.

  10. #10

    Domyślnie

    Tylko czasami Roundapem nie lej. Litości.

    Masz jeszcze wypalarkę do chwastów.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Posmarować liście glifosatem i zafugować fugą.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Mechanicznie: szczotka druciana do kosy (zamiast żyłki). Do kupienia takie większe tarcze druciane do kos. Szybko, sprawnie, nie trzeba się nawet schylać.

    A ja lubię trawę czy inną roślinność zadarniającą między płytami betonu i kostki, więc i tak nie mam problemu
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  13. #13

    Domyślnie

    Glifosat powinien załatwić sprawę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony