dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie czemu dojazd do działki ciągle jest od południa?

    Witajcie, w ostatnim czasie przeglądam oferty działek budowlanych i zauważyłem pewien fenomen z swojej okolicy. Większość działek, czy nowo wytyczonych osiedli/podzielonych pól ma drogi dojazdowe od południa. Dziwne, zwłaszcza gdy od południa większość projektów domów ma usytuowane nie wejście do domu, ale pokój dzienny. Wejścia do domu i pomieszczenia zwykle sytuowane od północy (łazienka, kotłownia, itp.) są sytuowane po przeciwległej stronie budynku. Na prawdę ludzie nie myślą przy wytyczaniu drogi dojazdowej. Widziałem ostatnio nowo podzielone działki w szczerym polu gdzie myślę że drogę można było poprowadzić od północy, ale nie...musiała być od południa! I jak tu prawidłowo później usytuować dom względem stron świata? Moja siostra ma tak usytuowany dojazd i dom przez co pokój dzienny jest ciemny i chłodny, a główna sypialnia w lecie się nagrzewa.
    Ostatnio edytowane przez flufy ; 11-05-2022 o 17:10

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dobrac projekt na działkę z wjazdem od południa

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał flufy Zobacz post
    Większość działek, czy nowo wytyczonych osiedli/podzielonych pól ma drogi dojazdowe od południa.
    To faktycznie dziwna okolica. Gdzie to jest?
    Normalnie jak jest droga, to połowa działek jest po jej jednej stronie, druga połowa po drugiej.
    Co w Twojej okolicy jest po drugiej stronie drogi?

    Jak MPZP do tego nie zmusza, to nie musisz ani domu stawiać przy drodze dojazdowej, ani robić wejścia od strony drogi. Czyli możesz dokładnie tak samo postawić dom niezależnie od tego, czy masz wjazd od południa, północy, wschody czy zachodu.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 13-05-2022 o 01:53

  4. #4

    Domyślnie

    No właśnie nie chcę mieć drogi od południa, bo tam chcę mieć ogród z widokiem na łąkę lub las a nie drogę...coś czuję że znalezienie właściwej działki to będzie nie mniejszy orzech do zgryzienia od samego wyboru projektu przez budowę włącznie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony