dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Exclamation Wybieranie gruntu z wnętrza fundamentów

    Witam,

    Muszę wybrać grunt(mieszanina piasek pylasty/glina pylasta) z wnętrza fundamentów. Fundamenty były zasypywane na 3x, z łychy koparki, żadna warstwa nie była zagęszczana. Pewnie musze wybrać grunt aż do poziomu posadowienia ław, gdzie grunt był nienaruszony. Wiem, że mój wykop może trochę postać zanim zostanie właściwie zasypany, ponieważ mam parę rzeczy do naprawy przy ścianach fundamentowych. Internety\Literatura piszą, że przed rozpoczęciem budowy należy chronić taki wykop, np.: przed zalaniem. I teraz moje pytanie na jaką głębokośc zejść z wykopem? Poniewaz glina nie przepuscza do niżej położonych warstw, rozważam 2 opcję:
    a) zostawiam warstwę 10cm na poziomem posadowienia
    b) zostawiam przy styku z ławami warstwę 15cm ale ona zmiejsza się wraz z oddalaniem się od ław, tworzony jest taki trójkąt. A całości wygląda jakby wanna.

    Oczywiście przed właściwym zasypaniem te warstwy(z opcji A i B) zostaną wybrane.
    Bardziej jestem skłonny do opcji B, bo mniej roboty. Ale generalnie czy moje rozumowanie jest słusznę? Najlepiej jakby wypowiedzieli się osoby z uprawnieniami, np: KB, Konstruktor, inspektor budowlany itd.
    Pytam tutaj bo boje się, że mój KB nie zdąży z odp.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wybieranie_gruntu_z_wnetrza_fundamnetow.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	6,9 KB
ID:	459304  
    Ostatnio edytowane przez inwestor__ ; 12-05-2022 o 10:50 Powód: dodanie załącznika

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony