dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Exclamation Fotowoltaika pow.6.5kw

    Przede wszystkim chciał bym się przywitać a więc cześć.
    Mam pytanie odnośnie przepisów mówiących o tym że instalacje fotowoltaiczne po wyżej 6.5kw trzeba zgłaszać do straży pożarnej,specjalne zabezpieczenia itd.Jak to się ma do instalacji na mikroinverterach?Jak każdy wie inwertery montuje się tuż przy panelach i w przewodach nie ma nigdzie napięci DC. Gdzie można uzyskać jakieś informacje,może ktoś ma podobnie,proszę o jakieś informacje.
    Dodam jeszcze że mam instalacje mieszaną-rozproszoną,chciałbym zwiększyć ponad wspomniane 6.5kw.
    1: 3,5kw mikroinwertery
    2: 3kw zwykły inwerter na innym dachu(dwie powierzchnie)

  2. #2

    Domyślnie

    To zgłoszenie. Generalnie ZE tego nie wymaga, więc można teoretycznie się bez tego obejść. Jeśli coś się wydarzy niepożądanego np pożar,, to będą kłopoty, bo przepis wymaga i ma być.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 13-05-2022 o 16:12

  3. #3

    Domyślnie

    Wygląda na to że nie zrozumiałeś pytania i zagadnienia,piszesz aby pisać.Za takie mądrości to ja ci dziękuję.Może chodzi o nabijanie postów?--nie wiem--

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał fred123 Zobacz post
    Przede wszystkim chciał bym się przywitać a więc cześć.
    Mam pytanie odnośnie przepisów mówiących o tym że instalacje fotowoltaiczne po wyżej 6.5kw trzeba zgłaszać do straży pożarnej,specjalne zabezpieczenia itd.Jak to się ma do instalacji na mikroinverterach?Jak każdy wie inwertery montuje się tuż przy panelach i w przewodach nie ma nigdzie napięci DC. Gdzie można uzyskać jakieś informacje,może ktoś ma podobnie,proszę o jakieś informacje.
    Dodam jeszcze że mam instalacje mieszaną-rozproszoną,chciałbym zwiększyć ponad wspomniane 6.5kw.
    1: 3,5kw mikroinwertery
    2: 3kw zwykły inwerter na innym dachu(dwie powierzchnie)
    Wujka Googla pytałeś?
    Z zapisami prawa się nie dyskutuje.
    Jeśli w prawie nie różnicuje się pomiędzy mikro a zwykłym inwerterem to zgłaszać do PSP trzeba wszystkie instalacje powyżej 6.5kWp.

    https://www.gov.pl/web/kppsp-lancut/...-powyzej-65-kw

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał fred123 Zobacz post
    Wygląda na to że nie zrozumiałeś pytania i zagadnienia,piszesz aby pisać.Za takie mądrości to ja ci dziękuję.Może chodzi o nabijanie postów?--nie wiem--
    To po co pytasz, skoro wiesz lepiej?
    Odpowiedziałem jasno, że ma być zgłoszenie. Dodałem także, że ZE tego nie wymaga. Masz jakiś problem ze zrozumieniem tekstu?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Wujka Googla pytałeś?
    Z zapisami prawa się nie dyskutuje.
    Jeśli w prawie nie różnicuje się pomiędzy mikro a zwykłym inwerterem to zgłaszać do PSP trzeba wszystkie instalacje powyżej 6.5kWp.

    https://www.gov.pl/web/kppsp-lancut/...-powyzej-65-kw
    Dzięki,można zamykać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony