dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vauxhall

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    3

    Domyślnie

    Mieszkam w blokach na parterze. Mam zamiar wymiecić okna.
    Pierwszym moim pomysłem była wymiana okien i założenie żaluzji antywłamaniowych. Potym jak zobaczyłem jak zamontowali żaluzje u mojej teściowej zrezygnowałem jednak z żaluzji.
    Teraz chciałbym wstawic okna antywłamaniowe , klejona szyba plus okucia. Teraz tak, jaką szybe wybrac P2, P3, P4? Jakie okucia 1,2,3,4, stopnia?
    Prosiłbym o jakąś fachową porade

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    drewniane z szyb co najmniej klasy P3 i okuciami klasy 3 - co najmniej 6 "grzybkw'. Albo z PVC ALE!!!! te z PVC antywłamaniowe nie każdy potrafi wyprodukować jako antywłamaniowe [musisz znaleźć dobrego fachowca producenta] - problem jest w przykręcaniu do ram wkrętów stalowych - powinny wchodzić w stalowe usztywnienia [te co są w ramach PVC] a nie każdy to tak robi. I usztywnienia ram powinny być sztywniejsze. Po prostu ramy drewniane z natury są sztywniejsze i trudniejsze do wyłamania [wygięcia łomem].
    Pozdrawiam

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    "Megal bezpieczny świat bez krat " )

  4. #4

    Domyślnie

    zakładam właśnie okna w domu - mój wybór padł na okna z szybami P2 i okuciem 4rema grzybkami antywyważeniowymi...ponieważ miałem ten sam problem co do wyboru szyby (pomiedzy P3/P4 a P2) po konsultacjach z kilkoma firmami zajmującymi sie sprzedażą okien wybrałem własnie P2.
    dlaczego? P3/P4 są szybami o grubszymi a więc i cięższymi - co w przypadku okien otwieralnych nma znaczenie...szyby P3/P4 są najczęściej montowane w oknach wystawowych lub oknach domowych nieotwieralnych - ma to sens gdyż ramy mogą byc wtedy schowane w murze za węgaarkiem- w przeciwnym wypadku trzeba użyć mocniejszych ram - a to jest już koszt większy niż w przypadku ram standardowych;na parterów dla okien otwieralnych polecane są właśnie szyby P2 + ewentualnie rolety.pamietaj jednak że im wiecej zabezopieczeń widocznychg z daleka to aż sie prosi o włamanie - dla mie nie ma 100% ochrony przed włamaniem - a ubezpieczyciele i tak największy nacisk kładą na zabezpieczenie drzwi...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony