dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Uzbrojenie działki w Prąd i budowa systemem gospodarczym

    Cześć, proszę o pomoc, bo zgłupiałem do reszty. W planach mam budowę domu systemem gospodarczym, szacowany czas budowy, to 10 lat max. Teraz mam dylemat i nie wiem co zrobić. Wnioskowałem o prąd na działkę 13Kw tzw prąd budowlany i nie wiem czy to nie będzie za droga opcja. Czy zmniejszenie do 7kw zmniejszy rachunki? Ile można spodziewać się miesięcznej opłaty za prąd budowlany nie licząc KW? Szukałem w internetach, ale coś nie znalazłem. Mam agregat, ale jeździć z nim to też katorga i nie ma to jak prąd na działce.


    Dodatkowo mam jeszcze jedno pytanie?

    Przyłącze 1: 13,0 kW dla zasilania podstawowego, w V grupie przyłączeniowej, - Co to znaczy zasilania podstawowego? To jest w warunkach przyłaczenia

  2. #2

    Domyślnie

    Poczytaj inne wątki, często da się uzyskać od razu prąd docelowy zamiast budowlanego...

    Różnie do tego podchodzą różne ZE, ale najbezpieczniej chyba postawić jakiś obiekt typu garaż blaszany, domek letniskowy itp. (ważnie, by był nieruchomością, którą da się uwidocznić na mapie geodezyjnej), ktoś na forum pisał też o studni do podlewania i zasilaniu pompy do niej – i zawnioskować o prąd docelowy na potrzeby tego obiektu. Nie wspominając zakładowi w żadnym razie o budowie i nie gromadząc na działce materiałów wskazujących na jej planowanie (do momentu montażu licznika, żeby nie wzbudzać podejrzeń).

    Raczej żaden ZE nie powinien przy czymś takim zmusić cię do prądu budowlanego.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cześć. Mi taka opcje „wcisnęli” z mojej nie wiedzy ale dla Ciebie to może być dobre rozwiązanie. W PGE istnieje coś takiego jak przyłącze na działkę rekreacyjna 1F max 5kW, taryfa G11. Budujesz na tym prądzie dom bez żadnych problemów-nikt nie sprawdzi czy budujesz dom mieszkalny czy letniskowy. Kończysz budowę i zmieniasz na prąd docelowy. Moi sąsiedzi od razu dostali prąd docelowy 12kW i 3F bo powiedzieli ze będą stawiać przyczepę lub domek holenderski a tak jest ogrzewanie prądem i musza mieć 3F.
    U mnie opłaty za ten prąd rekreacyjny wynosiły 12 zł bez żadnego zużycia prądu a jak było jakieś zużycie to chyba 22zl.

  4. #4

    Domyślnie

    Opłata za kW jest jednorazowa
    reszta wg zużycia a taryfie C.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał kpc21 Zobacz post
    Poczytaj inne wątki, często da się uzyskać od razu prąd docelowy zamiast budowlanego...

    Różnie do tego podchodzą różne ZE, ale najbezpieczniej chyba postawić jakiś obiekt typu garaż blaszany, domek letniskowy itp. (ważnie, by był nieruchomością, którą da się uwidocznić na mapie geodezyjnej), ktoś na forum pisał też o studni do podlewania i zasilaniu pompy do niej – i zawnioskować o prąd docelowy na potrzeby tego obiektu. Nie wspominając zakładowi w żadnym razie o budowie i nie gromadząc na działce materiałów wskazujących na jej planowanie (do momentu montażu licznika, żeby nie wzbudzać podejrzeń).

    Raczej żaden ZE nie powinien przy czymś takim zmusić cię do prądu budowlanego.
    Dzięki za cenne informacje. Czyli muszę zgłosić ten blaszak najpierw? Nie będzie to kolidować z Pozwoleniem na budowę domu?

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Cześć. Mi taka opcje „wcisnęli” z mojej nie wiedzy ale dla Ciebie to może być dobre rozwiązanie. W PGE istnieje coś takiego jak przyłącze na działkę rekreacyjna 1F max 5kW, taryfa G11. Budujesz na tym prądzie dom bez żadnych problemów-nikt nie sprawdzi czy budujesz dom mieszkalny czy letniskowy. Kończysz budowę i zmieniasz na prąd docelowy. Moi sąsiedzi od razu dostali prąd docelowy 12kW i 3F bo powiedzieli ze będą stawiać przyczepę lub domek holenderski a tak jest ogrzewanie prądem i musza mieć 3F.
    U mnie opłaty za ten prąd rekreacyjny wynosiły 12 zł bez żadnego zużycia prądu a jak było jakieś zużycie to chyba 22zl.
    A jak będzie to z 3 fazami ? Nie znam się za bardzo na tym, dopiero się wtajemniczam w to wszystko, u mnie jest Tauron i nie wiem czy taka opcja jest.
    Ostatnio edytowane przez Audirs4 ; 18-05-2022 o 04:36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony