dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bartolomeooo

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    165

    Domyślnie brama garażowa swojej roboty

    Zamierzam zrobić dwie bramy garażowe 235x225 samemu... zamiast zabijać garaż deskami to może chociaż prowizoryczne bramy - mają przetrwać rok, a jak dadzą radę dwa lata to byłby lux.

    Konstrukcję zrobię z desek łączonych kątownikami - trzy deski (na dole, po środku i u góry), dwie deski po bokach. Od zewnętrznej strony pójdzie blacha płaska (złoty dąb) - około 700 zł, znajomy mi ją wytnie, wygnie, itd. Od wewnątrz dam jakieś resztki styropianu z różnych opakowań na okna, drzwi, coś tam się wala...

    Pytanie 1. Dałbym 3 zawiasy (jakie najlepsze?) na jedną bramę - czy to wytrzyma taki ciężar? No i tu mam największą zagwozdkę - mam ten zawias zamocować do ściany z betonu komórkowego?

    Pytanie 2. Czy to ma jakiś sens? Czy te deski nie powyginają się przez rok nie wiadomo jak?

    Garaż w bryle domu, nie mamy kasy teraz nawet na najtańsze bramy z castoramy (ponoć jakiś syf to jest), tym bardziej że docelowo ma być złoty dąb, więc za rok, dwa kupimy elektryczne, porządne bramy.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.204

    Domyślnie

    Jak zamocujesz do ściany te zawiasy to szczelności żadnej nie uzyskasz. Drewniane drzwi mocuje się do futryn(drewnianych). Drewno na drzwi powinno być suche nie będzie się gięło i paczyło. Deski powiiny być trzy w kształcie Z , środkowa skośna - tworzy zastrzał aby skrzydło nie opadało.
    700zł za blachę na rok czy dwa bym raczej nie dał. Kup deski pióro-wpust i pomaluj na jakiś podobny do złotego dębu kolor.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bartolomeooo

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    165

    Domyślnie

    O tej "zetce" czytałem... zrobi się. Szczerze bardziej chodzi o to żeby "zamknąć" dom niż żeby było 100% szczelności, ale tę bym próbował jakimiś uszczelkami w jakimś stopniu uzyskać. Pierwszy plan był właśnie taki, żeby z desek które zostały zrobić te bramy i pomalować, ale kurcze z tą blachą to może by to jakoś wyglądało a kupować deski teraz to raczej mnie taniej nie wyjdzie niż ta płaska (droga) blacha... ale nadal nie wiem jak rozwiązać we własnym zakresie (czytaj nie znam się) połączenie zawiasów do muru

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bartolomeooo

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    165

    Domyślnie

    Rozumiem, że normalnie na kołki rozporowe można? Wytrzyma ten kruchy beton taki ciężar?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony