dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Oczyszczalnia Bio Hero 2

    Witajcie,

    czy może któryś z forumowiczów ma oczyszczalnię Bio Hero 2 i mógłby się o niej wypowiedzieć?

    W necie jest o niej mało informacji co może być dobrym znakiem, że się nie psuje, lub złym bo nie jest popularna
    Na forum znalazłem tylko temat o starszej wersji, która różni się od tego nowego modelu.

    Nowy model ( ten biały) ma dużą zdejmowaną pokrywę.

    Potrzebuję oczyszczalnię dla 3 osób. Grunty dobrze przepuszczalne (głównie piach pod humusem).
    Nawet w największe ulewy nie stoi woda.
    Oczyszczona woda będzie zbierana w zbiorniku betonowym, z którego będzie drenaż

  2. #2

    Domyślnie

    Nie mam, nie montowałem, ani nawet nie widziałem z bliska bio hero 2, więc tych kilku słów ode mnie nie musisz traktować poważnie

    Oczyszczalnia Bio Hero, którą chyba trzeba nazwać 1 dla porządku miała zbiornik z polietylenu, który jest powszechnie stosowany w oczyszczalniach. Nie była udaną konstrukcją i jakoś nie chciało się nikomu tego zmieniać, choć sam zbiornik był ciekawy. Odradzałbym ją każdemu, kto myśli na poważnie o oczyszczalni biologicznej .

    No i pojawił się kolejny model, czyli Bio Hero 2 i z tego co widać po fotkach w sieci, to nie jest krok na przód . Nowa oczyszczalnia jest z żywicy i jest biała, bo to coś zupełnie innego. W środku przegrody są bardzo cienkie i nie wyglądają solidnie. Sądzę, że można przyjąć, że jest to model, który powinien być tańszy od poprzedniego i zalet w nim bym nie szukał. Jednak zawsze polecam, aby oczyszczalnie o której myślisz zobaczyć, gdzieś na placu z bliska i nie wierzyć reklamom.
    Najprościej powiedzieć, że lepiej zobaczyć za co płacisz. Jeśli masz od kogoś ofertę na montaż to poproś go o jakiś inny model z innej firmy, abyś miał porównanie oraz dbaj, aby było dużo żwiru płukanego na podsypkę.

    Dla 3 osób to szukaj oczyszczalni biologicznej o pojemności co najmniej 2,5m3, sterowanej automatycznie i bez zaworów kręconych ręcznie do ustawiania czegokolwiek w środku. Jest dużo technologii na rynku i najważniejsze jest, abyś zawsze miał łatwy dostęp do serwisu oczyszczalni, przez jeden duży właz lub dwa mniejsze, ale o średnicy co najmniej 50cm

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.

    Mógłbyś coś polecić niedrogiego? Nie ukrywam że Bio Hero 2 jest dość atrakcyjna cenowo 7090 zł brutto.

    Na forum widziałem, że jest polecana oczyszczalnia ZBS-4C, ale to prawie 4 tysiące więcej. Pytanie czy warto dopłacić.

    Dzisiaj byłem oglądać Bio Hero 2 u jednego znajomego. Generalnie mówi, że jest zadowolony, ale z oczyszczalni bardzo śmierdzi i nie wiem czy to jest wina oczyszczalni czy może chemii?

  4. #4

    Domyślnie

    Może być zbs-4c, bo akurat na 3 osoby to takie minimum. Kiedyś było taniej, ale skoro to aż 4000 tyś to albo szukasz czegoś taniej, albo kupujesz i masz pełną oczyszczalnię biologiczną. Dawno nie rzucałem okiem na sklepy internetowe i dziś miałem chwilę. Ogólnie poziom biologicznych zaczyna się dopiero od jakiś 10 tyś za samą oczyszczalnię. W przedziale 10-11 tyś już jest wybór . Poniżej 10 tyś są rozwiązania o zmniejszającej się z każdym tysiącem możliwości działania .

    Mogę jedynie doradzić, że zamiast taniej biologicznej to chyba lepiej zrobić za te same fundusz dobrą drenażową z osadnikiem z dwoma, a może i trzema komorami. Za to co zostanie z tej różnicy, lepiej dokup więcej dobrego żwiru płukanego. Oczywiście o ile masz miejsce i warunki na takie poletko rozsączające.

  5. #5

    Domyślnie

    Miejsce mam i na oczyszczalnię i na drenaż, to akurat nie jest problem.

    Mógłbyś polecić mi jakąś dobrą oczyszczalnię drenażową przyjmując, że będzie dla 4 osób?

    Jeśli chodzi o oczyszczalnię biologiczną w cenie do 11-12 tysięcy brałbyś tego ZBS-4c czy coś innego?

    Nie wiem tylko jak to jest z przepisami. Mam jeszcze nieodebrany dom, a w zagospodarowaniu terenu dopuszczalna jest tylko oczyszczalnia biologiczna, więc pewnie byłby problem z odbiorem.
    Ostatnio edytowane przez Marcin_Za ; 19-05-2022 o 07:02

  6. #6

    Domyślnie

    Na 3 osoby brałbym ZBS-4C jako minimum, a ZBS-5C jako max i w dodatku dwupłaszczowy.

    Jeśli jest biologiczna to oczyszczalnia ma inny numer CE niż osadnik, więc odpada. To może być z tego, że chcą wyższy stopień oczyszczenia w terenie gdzie masz działkę.

    Nie widzę sensu polecania CI jakiegoś osadnika, skoro i tak go nie zamontujesz. Różnica w cenie w stosunku do biologicznej jest bardzo duża, ale z drugiej strony nie możesz tego tak porównywać, bo są często inne pojemności, komory i pełno wyposażenia oraz elektryki.

    Zorientowałeś się po ile masz żwir płukany 16-32mm u siebie z dowozem ?

  7. #7

    Domyślnie

    Cena około 150 zł za tone + 150 zł transport.

    ZBS-4C ma tylko jedne właz, ciekawe jak to jest z serwisem w razie awarii?

  8. #8

    Domyślnie

    No ten jeden właz to jedyny minus, dlatego montowałem zbs-6c bo ma 2 włazy. Jak jest płytko i nie musisz dodawać nadstawek włazu to jeszcze ujdzie. Jednak jak potrzeba Ci jeszcze 0,5m nadbudowy to masz z 1m od rury wlotowej razem. Wówczas znacznie więcej zachodu z serwisem i lepiej pomyśleć o czymś innym bo jest głęboko.

    Sporo za ten żwir, więc kasy też na to wydasz

  9. #9

    Domyślnie

    Orientowałem się w cenach obu oczyszczalni, co ciekawe obie można kupić w tej samej cenie:

    ZBS-4c - 10800 zł (podnieśli cenę)
    ZBS-5c dwupłaszczowa - 10600 zł (znalazłem sklep gdzie jeszcze cena obowiązuje do końca tygodnia)

    Myślisz, że warto brać ZBS-5C?
    jest jeszcze model ZBS-C/KP z wbudowaną pompą, która zastępuje przepompownię ścieków oczyszczonych.

    Pierwotnie miałem pomysł by podłączyć:

    oczyszczalnie --> betonowy zbiornik na wodę oczyszczoną --> drenaż przelewowy

    Pytanie czy można pominąć zbiornik betonowy kupując oczyszczalnię z pompą. Ale jak to rozwiązać? Wodę mogę wypompować na ogród lub do drenażu?
    Ostatnio edytowane przez Marcin_Za ; 19-05-2022 o 16:15

  10. #10

    Domyślnie

    No to wręcz mnie zaskoczyłeś, że taki zbs-5c może być tańszy od zbs-4c. Jeśli to nie jakaś pomyłka to bym od razu brał nie szukając dalej.

    Ogólnie z tym zbiornikiem za oczyszczalnią są jakby dwie drogi.

    Pierwsza to, że CI zależy, aby mieć jak najwięcej wody do podlewania. Nie mówię tu o jakiś zraszaczach, ale z węża. Wówczas robisz zbiornik za oczyszczalnią do którego podłączasz z minimum dwie rynny, które są najbliżej. Oczywiście lepiej mieć i trzy rynny wpięte bo może uda się więcej deszczu odzyskać. Za tym zbiornikiem masz dopiero drenaż i leci tam nadmiar tego co nie wypompujesz. Jest to konieczne, bo w zimie nie podlewasz ogrodu i lepiej, aby samo działało . Trzeba jeszcze dokupić pompę do tego zbiornika, aby było jak podlewać.

    Druga strona medalu to taka, że chcesz mieć opcję na to i na to, ale nie wiesz jak będzie. Wówczas możesz wybrać zbs-5c-kp, czyli z pompą i dodać za to, aby były dwa wyjścia. Ogólnie to wybierasz z którego wyjścia leci. Jedno z nich wpinasz w drenaż, aby sobie wsiąkało w zimę. Jak wybierzesz drugie to wówczas chyba 3, a może 4 razy na dzień leci Ci z węża, który tam podpinasz. Raczej jest problem z takim ręcznym podlewaniem, bo to samo się włącza jak kończy się cykl oczyszczania. Jednak można co jakiś czas przekładać ten wąż pod inne drzewa, czy nawet rurę naciąć i płytko rozprowadzić, aby od razu Ci je po całości podlewało. Trzeba to od razu jednak dobrze zaplanować i przemyśleć.

    To ogólnie bardzo duży skrót takich kombinacji. Jednak, my, Polacy mamy w naturze kombinowanie i jak tak dalej będą podwyżki wszystkiego to pewnie jeszcze bardziej będziemy kombinować, zwłaszcza z ogrzaniem domu na zimę
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 20-05-2022 o 14:10

  11. #11

    Domyślnie

    Oczyszczalnia kupiona

    Wybrałem ZBS-5C dwupłaszczowy, czyli ten standardowy. Zbs-5c-kp z tego co widziałem nie ma wyjścia przelewowego, tylko pompę.

    Zrobię tak jak mówisz (oczyszczalnia -> zbiornik -> drenaż), tylko zastanawiam się jak duży zbiornik zrobić. Myślałem o 4m3.

  12. #12

    Domyślnie

    Za pięknie by było, gdybyś trafił też promocję na takie szambo z 4m3 też od nich z dwupłaszcza i w takiej samej średnicy. Łatnie to by wyglądało obok siebie bo 5c też z 4m3 robione.

    Jak będziesz miał już tą oczyszczalnię u siebie to podeślij fotki z montażu. Mam jeszcze jakiś pomysł na wykorzystanie tego drugiego zbiornika, ale to już może później na prywatnej wiadomości, jak będzie u Ciebie ten montaż
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 21-05-2022 o 16:04

  13. #13

    Domyślnie

    Pewnie że podeślę, może komuś z forum się przyda. Tym bardziej, że będę montował sam. betonowy zbiornik wychodzi taniej, za 4 m3 około 2000 zł.

  14. #14

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WhatsApp Image 2022-06-09 at 11.57.16.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	20,4 KB
ID:	459683

    W końcu oczyszczalnia do mnie dotarła. Zastanawiam się czy nie założyć drugiego tematu tylko o tej oczyszczalni.

  15. #15

    Domyślnie

    No to teraz zacznie się zabawa

    Ja proponuję dodać o tej oczyszczalni i jej montażu do głównego wątku w tym temacie, czyli: Oczyszalnia biologiczna - ranking.
    Będzie wszystko razem i łatwiej jest to przeglądać

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony