dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Budowa domu na gruncie ornym

    Witam. Chcę zakupić działkę pod budowę domu. Wymiar działki to 18x135, która jest w tym momencie gruntem ornym. Większa cześć działki jest oznaczona jako IV b, natomiast od ulicy jest fragment III b. Działka ma dostęp do drogi publicznej, w której jest prąd i woda. Co muszę zrobić i jakie warunki muszę spełnić by móc wybudować tam dom? Z jednej strony działki sąsiad buduje nowy dom, a z drugiej strony jest działka, którą ktoś ma w dzierżawie i sadzi na niej ziemniaki. Czy możemy wystąpić o WZ na dom do 11 metrów szerokości na takiej wąskiej działce, czy to gmina narzuci nam w którym miejscu możemy postawić dom i jaka może być maksymalna jego szerokość i długość? Czy tam od ulicy gdzie jest klasa ziemi IIIb będę mogła wyłożyć kostkę, czy nie będzie takiej możliwości? Ja w tym temacie jestem totalnie zielona, a czytając różne artykuły już totalnie nie wiem nic. Czy trzeba odralniać taką działkę czy wystarczy wyłączyć fragment z produkcji rolnej? I co mogę zrobić na reszcie działki? Czy występując o WZ muszę już mieć konkretny plan domu? Jakie koszta poniosę i czy to w ogóle jest opłacalne. Nie chcę się wprowadzić na minę stąd moje obawy.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Nie ma na tym terenie MPZP?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Jeśli nie ma MPZP (patrz strony gminy w necie), to do gminy zajrzeć na Studium Zagospodarowania i wystąpić o WZ.

  4. #4

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Ustnie dopytasz w gminie stojąc przed mapą studium zagospodarowania gminy, występujesz o decyzje o Warunkach Zabudowy (zażądają załącznika - mapy sięgajacej po sąsiednie budynki na lewo i prawo - to zwykła mapa syt-wys. kupiona w starostwie - nie aktualizowana = nie m.d.c.proj.). Czas oczekiwania na decyzję - do pół roku. Tak słyszałem od inwestorów.

    Według ustawy o ochronie gruntów rolnych (grunty III, II, I klasy) za wyłączenie należą się opłaty, ale do 500m kw. (według projektu PZT do PnB) jest wolne od opłat, należy dołączyć decyzję o zwolnieniu z opłat (temat dla architekta przy opracowaniu PZT). Czyli jeśli wjazd zmieści się w tej powierzchni to opłaty nie będzie.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 18-05-2022 o 12:18 Powód: Według...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony