dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Valard

    Zarejestrowany
    May 2022
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1

    Domyślnie Co zrobić z nierównościami po siatkowaniu

    Witam profesjonalistów,
    Naszły mnie chęci zrobienia tynku na zewnątrz, a że pieniążków brak, to stwierdziłem, że sam się za to wezmę.
    Dekadę temu była założona siatka - efekt końcowy możecie zobaczyć na zdjęciach. Jest dużo nierówności, które zostawiają mnie z pytaniem czy w ogóle trzeba to wyrównywać skoro i tak tynk na to trzeba zaraz położyć?
    Jeżeli jest to konieczne to teraz pytanie odnośnie maszyny do tego przeznaczonej, znalazłem dwie, które niby są od tego samego, ale mają inną powierzchnie robocze i inne końcówki(tarcze) więc i inne przeznaczenie? Pierwsza to 'szlifierka do gipsu tynku ścian', która ma końcówki tylko z papierem ściernym; druga to 'zacieraczka do tynku', ta ma większe tarcze i w wyposażeniu dołączone dodatkowo inne końcówki. Która maszyna bardziej mi posłuży do wykonania całej pracy? Czy plastikowa końcówka w zacieraczce nada się do wykonania tynku typu baranek?
    Przepraszam z góry za tak amatorskie pytania, ale nigdy tego nie robiłem i nie wiem co się z czym je.




  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    Wszystkie te nierówności będzie widać na końcowej warstwie, mniej lub bardziej ale będzie widać.
    Trzeba nałożyć jeszcze warstwę kleju do siatki i zatrzeć to np. gąbką albo pacą.

    Bez urazy ale jeżeli tak wyszedł Ci podkład to nie bierz się za tynk bo będzie jeszcze gorzej. Samemu takiej powierzchni nie zrobisz, w najlepszym przypadku wyjdzie łaciate.

    Jak upierasz się nad samodzielnym tynkowaniem to tylko natryskowo (relatywnie łatwa robota).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony