dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Vitodens 100-w i moduły rozszerzające EM

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andy2022

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    57

    Domyślnie Vitodens 100-w i moduły rozszerzające EM

    Mam zainstalowane dwa moduły EM-M1 i EM-P1, sterują jak rozumiem obiegiem grzejników i podłogówką z mieszaczem. Kocioł i moduły zasilone są z jednego gniazda ~230 V ale oddzielnymi przewodami. Wczoraj wieczorem wyłączyłem kocioł wyłącznikiem na kotle. Rano gdy chciałem włączyć kocioł zauważyłem ,że pracuje pompa na obiegu podłogówki. Dlaczego pracuje pompa jeśli kocioł jest wyłączony elektrycznie?Chyba coś jest źle podłączone lub skonfigurowane ?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Wszystko w porządku. Jeżeli kociol zostal wyłączony to pompa bedzie pracowała gdyż modul nie dostał sygnału sterującego. Gdy modul nie dostaje informacji z kotła uruchamia pompę by chronić układ i pomieszczenia przed zamarznięciem. Jeżeli moduly mają się wyłączać cakowicie razem z kotłem to powinny miec zasilanie z kotła przez dodatkowy stycznik.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andy2022

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Wszystko w porządku. Jeżeli kociol zostal wyłączony to pompa bedzie pracowała gdyż modul nie dostał sygnału sterującego. Gdy modul nie dostaje informacji z kotła uruchamia pompę by chronić układ i pomieszczenia przed zamarznięciem. Jeżeli moduly mają się wyłączać cakowicie razem z kotłem to powinny miec zasilanie z kotła przez dodatkowy stycznik.
    A co z pompą na obiegu c.o. ? Też powinna pracować ?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    powinny pracować pompy podpięte do modułów rozszerzajacych
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andy2022

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    powinny pracować pompy podpięte do modułów rozszerzajacych
    Czyli na logikę, taki jest algorytm na wypadek awarii sygnału sterującego. Przy wyłączonym kotle i tak w końcu zamarznie obieg, nawet przy pracującej pompie, kwestia jak niska temperatura będzie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony