dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Fundament,balkon

    Witam wszystkich serdecznie.

    Mam problem przy remoncie domu z lat 90.Mam stary otwór drzwiowy który chciałem zalać Betonem, lecz jest problem z wodą gruntową.
    Pokrótce myślałem nad tym aby nawiercić sporo otworów i wbić pręt z obydwu stron żebrowany fi 12 i pośrodku go zespawać razem. Lecz jak widać na zdjęciu dół fundamentu czyli ława jest ciągle mokra od wód gruntowych.
    Czy jak położę na to papę i wyleje beton to będzie to szczelne?. Czy należało by odkopać to od zewnątrz tak aby osuszyć to miejsce?.

    Druga kwestia chciałem przy okazji wylać płytę pod balkon lecz dwuteowniki (tregle) są pordzewiałe. Oczyszczenie będzie kłopotliwe bo po 30 latach to juz jest wzarte, czy zalewać tak ,i zrobić dodatkowe zbrojenie z pęta czy odcinać 20 cm od ściany i spawać nowe.? .Myślałem balkon podeprzeć dodatkowo jakimiś podporami o te murki od schodów. Akurat te murki tworzą monolit ze schodami i są zalane do samego gruntu jak fundamenty.

    Bardzo proszę o pomoc.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	otwór do zalania.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	41,5 KB
ID:	459376   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tregle od balkonu.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	459377  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony