dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Problem z drogą do działki- mapa

    Chcę podzielić działkę na 3 mniejsze. Mam dwie drogi dojazdowe z czego jedna w pewnym stopniu nie łączy się z działką, a myślę, że jest niezbędna do podziału. Macie jakieś sugestie jak z tego problemu najlepiej wybrnąć? Wszystko na poniższej mapce.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapa.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	74,4 KB
ID:	459379
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapa.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	71,9 KB
ID:	459378  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Co to znaczy, że masz dwie drogi dojazdowe? Ty nie masz żadnego dojazdu. "Twój" dojazd nie sięga do twojej działki 98/19 a drogą sąsiada nie możesz rozporządzać. Najpierw od sąsiada dokupujesz niezbędny fragment jego drogi (decyzja podziałowa na poprawę użytkowania działek przyległych) dopisujesz ją do KW swojej drogi swojej, potem możesz połączyć w jedną działkę na dojazd. Pamiętaj że minimalna szerokość drogi dojazdowej do działki budowlanej wynosi 3 (jezdnia) lub 5 m (pieszojezdnia) + jakieś poszerzenie przed bramą na manewry (skręt, zatrzymanie?). Gdy rozwiążesz problem dojazdu, możesz podzielić swoją 98/19 a dojazd zapewniasz sprzedając udziały w swojej drodze lub obciążając swoją drogę służebnościa dojazdu do nowowydzielonych działek. Sposób realizacji dojazdu/dostępu będzie zapisany w decyzji podziałowej, a jeśli będzie to służebność, to zapisy będą w KW drogi ("obciążenie służebnością dostepu na rzecz każdoczesnego własciciela działki ....) oraz w KW nowej działki ("dostęp przez służebność na działce ...."). Chyba lepiej sprzedać udziały, lecz to przedyskutuj z notariuszem. Jeśli masz jeszcze jakieś grunty wymagające dojazdu, to zostawiasz sobie udział w drodze.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, to chyba najprostsza droga pod warunkiem, że sąsiad wydzieli i sprzeda udział w brakującym kawałku, gdyż sam go potrzebuje do dalszej działki. Moja droga jest skrótem myślowym, mam współudział w tych dwóch równoległych drogach widocznych na mapie z czego jedna nie do końca prowadzi do działki- kwestia brakującego trójkątai. Bez dojazdu raczej żaden urząd działki raczej by nie wydzielił.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Bez dojazdu (choćby z ustanowioną służebnością), nie ma mowy o wydzieleniu samodzielnej działki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony