dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Pomoc w doborze kotła gazowego

    Ekipo,

    Potrzebuję dorady - dom z zapotrzebowaniem ok. 6800 kWh rocznie, powierzchnia grzana podłogówką w 100% (łącznie 93m, bo kotłowni nie ma sensu robić).

    Chciałbym piec jednofunkcyjny z zasobnikiem, który będzie sensownie dobrany, o szerokiej modulacji i sensownej gwarancji. Zamknięta komora spalania. Jednofunkcyjny, bo chcę zrobić cyrkulację do prysznica (bo 10m odległości), czyli zasobnik, czyli zaleta dwufunkcyjnego w postaci braku konieczności dodawania zasobnika zanika.


    Pomysł numer 1 - Termet Ecocondens Silver 20 kW (modulacja do 2.4 kW), cena ~3500 bez zasobnika, 7 lat gw

    Pomysł numer 2 - Immergas Victrix 12 X TT 2 ErP 12 kW (modulacja do 1.9 kW), cena ~5100 bez zasobnika, 5 lat gw.


    Immergas schodzi nieco niżej, na niekorzyść niestety cena i krótsza gwarancja.

    Od razu mówię, że >6k nie chcę płacić, to ma być rozwiązanie budżetowe do domu w którym planuję mieszkać max 8-10 lat.

    Pozdrawiam Was!

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daro.s

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    135

    Domyślnie

    Hej,

    Na podstawie moich doświadczeń, mogę potwierdzić jakość wykonania kotła Immergas, od 9 lat używam Victrixa X24 bez awarii, w środku wygląda, jakby został wczoraj zainstalowany. W okresie gwarancji były coroczne przeglądy teraz co 2 lata.
    Mam znacznie większy dom niż Twój i większość czasu kocioł pracuje na minimalnych mocach, stąd przy coraz cieplejszych zimach istotnym parametrem jest moc minimalna, do której zejdzie kocioł.
    Nie znam Termeta, ale mogę zarekomendować wybór Immergasa. Przed zakupem zorientuj się, jak jest z dostępem do serwisu w Twojej okolicy. Mój sąsiad ma kocioł jednej z niemieckich marek i podczas tegorocznej zimy dwa razy musiał wzywać serwis. Czekanie po dwa
    dni bez ogrzewania, dla jego rodziny nie należało do najprzyjemniejszych doświadczeń.

    Cyrkulacja jest wygodną, choć kosztowną opcją. Gdybym dziś planował instalację to nie zrobiłbym bym cyrkulacji. Zamontowałbym w kuchni i łazienkach na końcach linni małe podgrzewacze przepływowe których zadaniem byłoby podgrzanie zanim dopłynie ciepła woda z zasobnika.
    Ostatnio edytowane przez daro.s ; 20-05-2022 o 11:06

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za uwagi. No właśnie widziałem, że większość pieców jest dla mnie za duża (przewymiarowana?), a w moim zasięgu cenowym typowo schodzą do 2.4 kW. Wyróżnia się tylko Immergas schodzący do 1.9 kW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony