dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 78
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał ezg2014 Zobacz post
    Około 50m.
    https://lumier.pl/kalkulator/
    Policz dla Twoich danych spadek/podbicie napięcia na Twoim WLZ.
    Nie powinno być więcej niż 0.5%.

  2. #22

    Domyślnie

    Dzięki. Jestem laikiem stąd dalsze pytania? Ale co to za moc w KW? Moc czego? Ilość żył to w moim przypadku 4, bo 4x25mm?
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał ezg2014 Zobacz post
    Dzięki. Jestem laikiem stąd dalsze pytania? Ale co to za moc w KW? Moc czego? Ilość żył to w moim przypadku 4, bo 4x25mm?
    Moc Twojej instalacji PV (podbicie) albo max moc pobierana z sieci (spadek).
    Jeśli instalacja 3 fazowa wybierasz 400V.
    Nie zapomnij po wybraniu średnicy przewodu wybrać materiał (Cu lub Al).

  4. #24

    Domyślnie

    Taki wynik:
    Spadek napięcia=1.047V na pojedynczej żyle dla prądu=19.324A
    Procentowy wskaźnik=0.152%
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał ezg2014 Zobacz post
    Taki wynik:
    Spadek napięcia=1.047V na pojedynczej żyle dla prądu=19.324A
    Procentowy wskaźnik=0.152%
    Nie jest źle.
    Teraz trzeba ten wynik potwierdzić w praktyce zanim zaczniesz reklamować w ZE.
    Dwa mierniki do ręki i mierzyć napięcia na złączu i na inwerterze pracującym na pełnej mocy i wysyłającym tą moc do sieci.

  6. #26

    Domyślnie

    Na złączu czyli gdzie?
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał ezg2014 Zobacz post
    Na złączu czyli gdzie?
    Złącze to jest miejsce gdzie kończy się sieć ZE a zaczyna Twoja wewnętrzna instalacja.
    Miejsce w którym ZE powiesił licznik energii.

  8. #28

    Domyślnie

    Sąsiad zarzeka się , że mam dużą autokonsumpcję. Nie podpisał pisma. Reszta podpisała. ZE zaczął coś robić i okazało się, że był jakiś problem z transformatorem. Naprawili i na razie jest OK. Nie wyłącza się.
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    727

    Domyślnie

    Od kilku dni też mam fotowoltaikę i od razu standardowy problem ze zbyt wysokim napięciem w sieci. Zjawisko nasila się w dni wolne od pracy. Napięcia faz odczytane z licznika PGE, dzisiaj około godz. 12-tej: 253,7V, 252,8V i 255,5V. Od kilku tygodni zdarzało mi się mierzyć napięcia w gniazdkach. Najniższy zanotowany pomiar był rzędu 234V. Standardem jest zakres 238-245. Niestety dyndam na samym końcu linii przesyłowej. Na razie notuję, robię zdjęcia ekranu licznika, a na dniach przyjdzie dzwonić do PGE. Jak to nie pomoże, to będę skrobał pisma.
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  10. #30

    Domyślnie

    Jak się odczytuje napięcia faz z licznika PGE?
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondoljerzy Zobacz post
    Od kilku dni też mam fotowoltaikę i od razu standardowy problem ze zbyt wysokim napięciem w sieci. Zjawisko nasila się w dni wolne od pracy. Napięcia faz odczytane z licznika PGE, dzisiaj około godz. 12-tej: 253,7V, 252,8V i 255,5V. Od kilku tygodni zdarzało mi się mierzyć napięcia w gniazdkach. Najniższy zanotowany pomiar był rzędu 234V. Standardem jest zakres 238-245. Niestety dyndam na samym końcu linii przesyłowej. Na razie notuję, robię zdjęcia ekranu licznika, a na dniach przyjdzie dzwonić do PGE. Jak to nie pomoże, to będę skrobał pisma.
    Nie dzwoń tylko pisz. Na stronie PGE dystrybucja jest zakładka i tam można zrobić zgłoszenie. Ja zgłosiłem i na drugi dzień już obniżyli napięcie. Za parę dni przyszło potwierdzenie listem o wykonanej regulacji napięcia.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondoljerzy Zobacz post
    Od kilku dni też mam fotowoltaikę i od razu standardowy problem ze zbyt wysokim napięciem w sieci. Zjawisko nasila się w dni wolne od pracy. Napięcia faz odczytane z licznika PGE, dzisiaj około godz. 12-tej: 253,7V, 252,8V i 255,5V. Od kilku tygodni zdarzało mi się mierzyć napięcia w gniazdkach. Najniższy zanotowany pomiar był rzędu 234V. Standardem jest zakres 238-245. Niestety dyndam na samym końcu linii przesyłowej. Na razie notuję, robię zdjęcia ekranu licznika, a na dniach przyjdzie dzwonić do PGE. Jak to nie pomoże, to będę skrobał pisma.
    jak myślisz dlaczego w dni wolne od pracy jest wyższe napięcie?
    myślałem, że powinno być odwrotnie. dni wolne od pracy->więcej ludzi w domu w ciągu dnia i więcej urządzeń powłączanych
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dariusz1983

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Kod pocztowy
    21-205
    Dzielnica
    gmina
    Posty
    295

    Domyślnie

    Pewnie z powodu znikomego poboru energii przez firmy napięcie w dni wolne wzrasta. Chyba to jest u każdego do zaobserwowania.

    Napięcie na liczniku odczyta się przeklikując guzikami góra/dół aż do wyświetlenia napięcia na danej fazie.
    3.95kW(p) instalacja odpalona 1.03.2022:
    -falownik FoxEss T4
    -10x JKM395M-6RL3 JKM395M-6RL3-V na ekierkach 32,5stopnia skierowane na południe(dach skośny opadający z zachodu na wschód) w 3 rzędach: 2 poziomo, 4 w pionie, 4 w pionie

    21-205 gmina Jabłoń, lubelskie

    Pierwszy pełny rok: 1.03.2022-28.02.2023 produkcja roczna: 4416,4kWh z 3,95kW(p) co daje 1118kWh/kW(p)
    Drugi pełny rok: 1.03.2023-29.02.2024 produkcja roczna: 4466,8kWh z 3,95kW(p) co daje 1130,83kWh/kW(p)

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał ezg2014 Zobacz post
    Jak się odczytuje napięcia faz z licznika PGE?
    Cytat Napisał Dariusz1983 Zobacz post
    ...
    Napięcie na liczniku odczyta się przeklikując guzikami góra/dół aż do wyświetlenia napięcia na danej fazie.
    No, właśnie tak. Dwa przyciski na liczniku ze strzałeczkami/trójkącikami. W mim liczniku fazy są pod kodami:
    32.7.0 - faza L1
    52.7.0 - faza L2
    72.7.0 - faza L3
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    Nie dzwoń tylko pisz. Na stronie PGE dystrybucja jest zakładka i tam można zrobić zgłoszenie. Ja zgłosiłem i na drugi dzień już obniżyli napięcie. Za parę dni przyszło potwierdzenie listem o wykonanej regulacji napięcia.
    Masz na myśli tę stronkę?
    https://pgedystrybucja.pl/strefa-kli...ularz-kontaktu

    Edit: Przed chwilą próbowałem wysłać zgłoszenie i nie wyszło. Dostałem komunikat: Token CSRF jest nieprawidłowy. Proszę spróbować wysłać formularz ponownie.
    Ostatnio edytowane przez gondoljerzy ; 17-06-2022 o 23:02
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondoljerzy Zobacz post
    Masz na myśli tę stronkę?
    https://pgedystrybucja.pl/strefa-kli...ularz-kontaktu

    Edit: Przed chwilą próbowałem wysłać zgłoszenie i nie wyszło. Dostałem komunikat: Token CSRF jest nieprawidłowy. Proszę spróbować wysłać formularz ponownie.
    Sam sobie odpowiadam, ale przy okazji podbiję wątek.
    Następnego dnia po opisanym wyżej zdarzeniu ponowiłem próbę i tym razem udało się wysłać do PGE zgłoszenie o zbyt wysokim napięciu. Ku mojemu zdziwieniu, dzisiaj zadzwonił mój telefon i pracownik PGE poinformował mnie o obniżeniu napięcia w mojej linii zasilającej. 12V w dół.
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  17. #37

    Domyślnie

    Bo jesteś na końcu lini, a pisałeś że najniższe zanotowane było powyżej 230V, to znaczy że mieli możliwość obniżenia. W najgorszej sytuacji są ci którzy są podpięci do za małego trafa, które kiedyś wystarczało. Ludzie się pobudowali podłączali i transformator przestał wystarczać, no to zamiast go wymienić podbili napięci - sposób działał jak nie było instalacji PV. Obecnie są takie sytuacje że w nocy zwłaszcza jak jest zimno i ludzie grzeją się prądem wprost lub PC napięcie spada poniżej 210V, a w dzień przebija 253V.

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał damiaszek Zobacz post
    Bo jesteś na końcu lini, a pisałeś że najniższe zanotowane było powyżej 230V, to znaczy że mieli możliwość obniżenia. W najgorszej sytuacji są ci którzy są podpięci do za małego trafa, które kiedyś wystarczało. Ludzie się pobudowali podłączali i transformator przestał wystarczać, no to zamiast go wymienić podbili napięci - sposób działał jak nie było instalacji PV. Obecnie są takie sytuacje że w nocy zwłaszcza jak jest zimno i ludzie grzeją się prądem wprost lub PC napięcie spada poniżej 210V, a w dzień przebija 253V.
    Powiem krótko, gadasz bzdury. Jakby trafo przestało wystarczać to by się po porostu, popularnie mówiąc "spaliło", czyli doszło do jego uszkodzenia.

  19. #39

    Domyślnie

    Ledwo starcza, 210V to jeszcze w normie, a trafo się nie spali, przeciążone co najwyżej się wyłączy i owszem są na tej lini częste wyłączenia, a napięcia są zalogowane w falowniku (od włączenia do wyłączenia) i były też niezależnie mierzone. IPZ tej lini to ~1.7
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	napiecia.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	52,0 KB
ID:	459866

    I jakoś jeszcze się trafo nie spaliło. Sprawdzany też był spadek napięcia jak sąsiad tego punktu poboru (100m) włączał mocną dwufazowa ładowarkę do elektryka (2x32A) to też napięcie mocno leciało w dół (~15V).

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Widzę, że tu problemem jest długa albo "cienka" linia a nie rtafo. Małe trafa są zabezpieczone tylko bezpiecznikami topikowymi po stronie SN i tyle, nie mogą się wyłączać i włączać samodzielnie.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony