dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Tynkowanie mieszkania 2 pokojowego 45m2

    Ile mniej więcej cementu , wapna i piasku potrzebowałbym na tynk cementowo wapienny do mieszkania 2 pokojowego o powierzchni około 45m2 ? ( stary blok )

    Ile gruzu może być po skuciu wszystkich ścian i sufitu ? Więcej niż 1 tona?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Po pierwsze ilość będzie zależała od powierzchni ścian i sufitów a nie od powierzchni mieszkania.
    Po drugie Trudno wyczuć. W mieszkaniu w starym budownictwie miałem miejsca gdzie było 5 cm tynku, a miałem takie że było 1 cm. Więc z gruzem może być rożnie.
    Z tynkowaniem również, bo jak ściany będą krzywe, bez kątów to będzie potrzeba materiału więcej żeby wyrównać.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  3. #3

    Domyślnie

    Śmieci typu gruz nie liczysz w tonach (chyba, że będziesz wywozić to osobówką z ograniczonym DMC) a w m3. Gdy zamawiasz kontener na śmieci to podajesz ilość m3, która Cię interesuje.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz

    Raczej bym wywoził sam gruz do PSZOK w workach, ewentualnie może bym zamówił kontener jakby było tanio .

    Wiem , ze się przelicza na powierzchnie ścian .
    Ale ile mniej więcej musiałbym zamówić piasku , cementu, wapna by mieć jako taki obraz tego przedsięwzięcia, które by nie czekało .Przyjmując , że to zwykle mieszkanie w bloku standardowe 2 pokojowe około 45m2

    Tego gruzu ze ścian i sufitów - po skuciu tona by była czy mogłoby być nawet 2 tony ? Tez chciałbym mieć tego obraz .

    Moze ktoś remontował takie mieszkanie o podobnej powierzchni i wie jak to wyglądało , chodzi mi o jakiekolwiek dane .
    Ostatnio edytowane przez m3rty ; 21-05-2022 o 16:43

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Nie wiem jak sobie wyobrażasz w tym mieszkaniu tynkowanie, zrobisz pod tym blokiem miejsce na ten piach, wapno cement, czy planujesz to mieszać w mieszkaniu? Doradzałbym raczej gotowe tynki w workach.
    Co do ilości gruzu policz ile masz ścian, skad mamy wiedzieć czy to jedno wielkie pomieszczenie czy masz tam kilka klitek.
    jak masz 45m2 to masz tyle tynku na suficie 45x0,02= 0,9m3 gruzu z samego sufitu x 1,8= 1,6 tony gruzu. Z mieszkania będziesz miał ze 3-4 razy tyle.

  6. #6

    Domyślnie

    Naprawdę jestem lajkiem jeżeli chodzi o remonty i dla mnie to jest nowość.
    Czyli z samego sufitu może będzie ponad 1,5 tony gruzu , a ze ścian może być ponad 4 tony gruzu? Trochę mnie to zaskoczyło . teraz rozumiem dlaczego ten kontener .

    Jajmar napisałeś , ze pod blokiem wywalę piasek , wapno , cement . Tez sobie tego nie wyobrażam , ale co można zrobić z tynkiem , który w mieszkaniu odłazi od ścian? trzeba to jakoś naprawić ( tynk przesiąknięty bo dach przeciekał kilka lat) . A reszta tynku nie lepsza bo budynek z lat 70-tych .

    Szukam pomocy i rozwiązania stad zadaje pytanie na forum .

    Gdzieś czytałem , ze tynki gotowe są kiepskiej jakości ? Wiem , ze trzeba zrobić szpryce (obrzutkę) , narzut i później końcowy etap gładź . Jakiej firmy gotowe tynki byście polecili ?

    A może lepiej by było tradycyjnie kupić w mniejszych ilościach piasek , wapno , cement i zbiegiem prac domawiać ? Nie kupiłbym wszystkie od razu i zrzucił gdzieś to pod blokiem . Jajmar no właśnie gdzie to później mieszać . Są jakieś sposoby, maszyny by mieszać tynk w mieszkaniu ?

    Jeszcze chciałem zapytać . Jak w kamienicy są zrywane tynki , to jak później zostaje przeprowadzone tynkowanie i to np na 2 czy 3 pietrze ? Kamienice stają często w centrum miasta .
    Ostatnio edytowane przez m3rty ; 21-05-2022 o 18:48

  7. #7

    Domyślnie

    Moim zdaniem zadzwoń do firmy, która wykonuje tynki, poproś ich o wycenę i dowiesz się jak to wygląda. Być może podstawiają taki zbiornik z już gotowym tynkiem i tłoczą go pompą do mieszkania (coś takiego widziałem jak deweloper budował blok - a przynajmniej założyłem, że tak to robią). Ale najpewniej mają jakieś małe wersje agregatów tynkarskich, wnoszą agregat do mieszkania, tynk w workach i działają.

    Akurat tynki to moim zdaniem najgorsza robota z możliwych jeśli byś miał to robić sam i to jeszcze w bloku. Nie wyobrażam sobie wnosić piachu, wapna, cementu po klatce schodowej (czym wyższe piętro tym bardziej sobie tego nie wyobrażam), później to mieszać np. mieszadłem w kaście budowlanej, narzucać na ściany, równać powierzchnie a potem jeszcze na to kłaść gładź - gdy tego nigdy nie robiłeś. Roboty będziesz miał w opór a jeśli będziesz robić to pierwszy raz - efekt będzie słaby.

    Ja bym wolał zapłacić firmie za tynki gipsowe, takie mieszkanko to zrobią w kilka dni. O ile zrobią dobrze i nie jesteś jakimś wielkim estetą to takie tynki można już malować bez kładzenia gładzi.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał m3rty Zobacz post
    Naprawdę jestem lajkiem jeżeli chodzi o remonty i dla mnie to jest nowość.
    Czyli z samego sufitu może będzie ponad 1,5 tony gruzu , a ze ścian może być ponad 4 tony gruzu? Trochę mnie to zaskoczyło . teraz rozumiem dlaczego ten kontener .

    Jajmar napisałeś , ze pod blokiem wywalę piasek , wapno , cement . Tez sobie tego nie wyobrażam , ale co można zrobić z tynkiem , który w mieszkaniu odłazi od ścian? trzeba to jakoś naprawić ( tynk przesiąknięty bo dach przeciekał kilka lat) . A reszta tynku nie lepsza bo budynek z lat 70-tych .

    Szukam pomocy i rozwiązania stad zadaje pytanie na forum .

    Gdzieś czytałem , ze tynki gotowe są kiepskiej jakości ? Wiem , ze trzeba zrobić szpryce (obrzutkę) , narzut i później końcowy etap gładź . Jakiej firmy gotowe tynki byście polecili ?

    A może lepiej by było tradycyjnie kupić w mniejszych ilościach piasek , wapno , cement i zbiegiem prac domawiać ? Nie kupiłbym wszystkie od razu i zrzucił gdzieś to pod blokiem . Jajmar no właśnie gdzie to później mieszać . Są jakieś sposoby, maszyny by mieszać tynk w mieszkaniu ?

    Jeszcze chciałem zapytać . Jak w kamienicy są zrywane tynki , to jak później zostaje przeprowadzone tynkowanie i to np na 2 czy 3 pietrze ? Kamienice stają często w centrum miasta .
    Ja bym szedł w tynki w workach jakie to już Twoja decyzja. Gipsowe czy cementowo wapienne, obecnie w pomieszczeniach mieszkalnych to raczej większość wybiera gipsowe. Mieszanie "pod blokiem" ja sobie nie wyobrażam, masz tam miejsce na auto piasku, auto cementu wapna, agregat? Jak agregat to często siła 380V - masz? Miejsce to jedno a zgoda wspólnoty czy spółdzielni ?
    A tak gotowy tynk w workach mozna od biedy mieszać w kastrze. Co do jakości , nie masz się czego bać.

    EDIT:
    Weź może jakiegoś budowlańca żeby sprawdził te tynki co masz, żebyś niepotrzebnie nie szedł w koszty. Zniszczone fragmenty pewnie trzeba usunąć, ale czy całość ? Może niekoniecznie.
    Ostatnio edytowane przez jajmar ; 21-05-2022 o 22:31

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuje wam obu za pomoc

    Zapomniałem na początku pierwszego postu napisać , ze ja tynkować nie będę, tylko chciałem sam dla siebie dowiedzieć się jak wygląda takie przedsięwzięcie . Ile cementu , wapna , piasku musiałbym mniej więcej kupić na takie mieszkanie i jakby to wyglądało gabarytowo .
    Akurat z tym gruzem , to sądziłem , ze sam dam rade pomału wywozić do PSZOK , ale jak to będzie z 6 ton gruzu to chyba raczej nie i musiałbym zamówić kontener.

    Przed chwila sprawdzałem w internecie . Dlaczego worki z tynkiem gipsowym są droższe od tynku cementowo wapiennego ? Podobno tynk CW jest mocniejszy niz gipsowy ?

    Znalazłem ATLAS ZAPRAWA TYNKARSKA i w jego składzie są dwie warstwy tynku czyli : szpryc (obrzutka) i narzut wierzchni .

    Widziałem filmik z tynku gipsowego KNAUF fajnie to wygląda i w sumie mógłbym taki zastosować.

    Jaki byście polecili gotowy tynk do takiego mieszkania cementowo wapienny czy gipsowy ?

    Czy zmieściłbym się otynkowaniem całego mieszkania 45m2 razem z robocizna w 5 tys zł ?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał m3rty Zobacz post

    Czy zmieściłbym się otynkowaniem całego mieszkania 45m2 razem z robocizna w 5 tys zł ?
    Nadal nie podałeś ile masz m2. Ale o 5 tyś materiał + robota -zapomnij.

  11. #11

    Domyślnie

    Nie wiem kiedy będę w tamtym mieszkaniu, aby wszystkie ściany pomierzyć .

    W 7-8 tys zł bym się zmieścił z robocizną ? Czy będzie grubo powyżej 10 tys zł ?

    Czy szybciej i łatwiej będzie położyć w workach gotowy tynk gipsowy niż cementowo wapienny?

    Moze prześle później zdjęcia jak wyglądają ściany .

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zastanów się czy po skuciu tynku lepiej nie wykończyć mieszkania płytami karton-gips. Kleisz na klej do ściany, jest szybko, tanio i w miarę czysto.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  13. #13

    Domyślnie

    Zobacz sobie na olx ile biorą za tynkowanie. A skucie tynków, trochę roboty jest. Można samemu dobrym udarem. Do tego pewnie będzie potrzebna zgoda na postawienie kontenera od zarządcy kamienicy, czy osiedla.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  14. #14

    Domyślnie

    No i dolicz sobie jeszcze elektrykę o ile jest stara instalacja. Skoro będziesz robić nowe tynki to i kable warto byłoby wymienić.

  15. #15

    Domyślnie

    Po pierwsze policz m2 ścian. Nie odliczaj okien i drzwi, chyba że masz jakieś wielkie przeszklenia - z 5m2 to odejmuj połowę.
    Pod Lublinem tynkowanie to 35zł/m2 - już z materiałem.
    około 40m2 tynku to jedna paleta tynku gotowego i ok 100 litrów wody - przy równych ścianach.

    Przy równych ścianach możesz przyjąć też, że 40m2 tynku to tona gruzu - czyli ok 0,5m3.

    Natomiast jeśli ściany są krzywe powyższe wartości możesz podwoić, a w skrajnych przypadkach nawet potroić.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Cytat Napisał m3rty Zobacz post
    Dziękuje wam obu za pomoc

    Zapomniałem na początku pierwszego postu napisać , ze ja tynkować nie będę, tylko chciałem sam dla siebie dowiedzieć się jak wygląda takie przedsięwzięcie . Ile cementu , wapna , piasku musiałbym mniej więcej kupić na takie mieszkanie i jakby to wyglądało gabarytowo .
    Proponuję więc obejrzeć na YT parę filmików z prac tego typu. Polecam kanał "Marcin buduje", gdzie była seria jak zawodowo wykonuje się tynki cem-wap tradycyjne mieszane na budowie, sporo ciekawych wskazówek (warto obejrzeć niezależnie jaki tynk się robi). Sam ocenisz, że tradycyjne przygotowanie tynku w warunkach jednego mieszkania w bloku jest bezcelowe i raczej nie znajdziesz firmy, która by się tego podjęła.
    Pozostaje tynk z worka, masz tam przygotowane proporcje plus odpowiednia chemia, która ułatwia urabialność, itp. Masz zapewnioną powtarzalność poszczególnych partii i nie musisz rozkminiać poprawności proporcji.
    Wybór czy z worka będzie tynk cem-wap czy gips zależy od Ciebie. Cem-wap ma lepsze własności fizyko-chemiczne niż gips, ale ma swoją strukturę, która wielu osobom nie odpowiada. Osobiście wolę jednak cem-wap, nawet bez gładzi.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Zastanów się czy po skuciu tynku lepiej nie wykończyć mieszkania płytami karton-gips. Kleisz na klej do ściany, jest szybko, tanio i w miarę czysto.
    Raczej wolałbym unikać płyt karton gips. Pewnie można wszystko ładnie zakamuflować w bardzo szybkim temię np ściany , sufit i mieszkanie jak nowe .


    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    No i dolicz sobie jeszcze elektrykę o ile jest stara instalacja. Skoro będziesz robić nowe tynki to i kable warto byłoby wymienić.
    Elektryka w tym mieszkaniu nie istnieje (stara aluminiowa) , odkąd kupiłem nie włączałem światła . Nie robiłem tego z powodu przeciekającego dachu , cały tynk mokry w miejscu gdzie jest gniazdko elektryczne.


    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Proponuję więc obejrzeć na YT parę filmików z prac tego typu. Polecam kanał "Marcin buduje", gdzie była seria jak zawodowo wykonuje się tynki cem-wap tradycyjne mieszane na budowie, sporo ciekawych wskazówek (warto obejrzeć niezależnie jaki tynk się robi). Sam ocenisz, że tradycyjne przygotowanie tynku w warunkach jednego mieszkania w bloku jest bezcelowe i raczej nie znajdziesz firmy, która by się tego podjęła.
    Pozostaje tynk z worka, masz tam przygotowane proporcje plus odpowiednia chemia, która ułatwia urabialność, itp. Masz zapewnioną powtarzalność poszczególnych partii i nie musisz rozkminiać poprawności proporcji.
    Wybór czy z worka będzie tynk cem-wap czy gips zależy od Ciebie. Cem-wap ma lepsze własności fizyko-chemiczne niż gips, ale ma swoją strukturę, która wielu osobom nie odpowiada. Osobiście wolę jednak cem-wap, nawet bez gładzi.

    Dzieki. To juz mam obraz mniej więcej tego jak to powinno wyglądać , a jak nie . Definitywnie odpada robienie tynków tradycyjną metodą .

    Jaki worki gotowego tynku cementowo wapiennego byście polecili , najwyższej półki i ze średniej półki? Jakich gotowych tynków firmy unikać?

    I mam jeszcze takie pytanie . Czy gotowy tynk z worka cementowo wapienny będzie miał chociaż podobną twardość i właściwości jak tynk wykonany metoda tradycyjną ?
    Ostatnio edytowane przez m3rty ; 23-05-2022 o 19:56

  18. #18

    Domyślnie

    Średnio-wyższa półka - Weber

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony