dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tilnen

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    127

    Domyślnie Profi 38.2 czy jednak 47? A może coś innego?

    Cześć,

    Podpowiedzcie jaki odkurzacz wybrać...celowałem w Profi albo 38.2 (na silniku Domel, 11lat gw) albo 47 (2 x ametek, 11 lat gw). 38.2 dla mojej instalacji wydaje się być "na styk" no może tylko delikatnie przewymiarowany z kolei 47.1 to już overkill. Różnica w cenie nie gra aż takiej roli. Czy są jakieś ryzyka za dużego przewymiarowania odkurzacza poza tym że trzeba będzie mieć przez większość czasu "uchyloną" rurę żeby mniej szczotkę przysysało? Swoją droga jeśli jednak 47, a "im mocniej tym lepiej" to może i 47.1 (różnica w cenie już niewielka)?

    Moja instalacja to łącznie ok 75m, 11 punktów w tym 3 wallyflexy i 1 vroom, do najdalszego punktu ok 42m (licząc kolanka 90 = 3m, 45=1,5m + rura 9m). Instalacja ma sporo rozgałęzień, dwie kondygnacje. Do wyrzutu będzie 1m bo odkurzacz zawiśnie tuż przy ścianie zewnętrznej. Do odkurzania będą głównie podłogi twarde ale jeden lub dwa dywany też zaistnieją, jest kot i będzie też pies, powierzchnia 240 (+ ewentualnie garaż i kotłownia 60).

    Z góry dzięki za pomoc w doborze.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kurczak81
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    podkarpacie, pod lasem
    Posty
    131

    Domyślnie

    Też myśleliśmy nad tą jednostką, ale ostatecznie padło na Vacuflo. Skontaktuj się z użytkownikiem forum murator - Pan Lukasz_Walo. Pomógł nam dobrać jednostkę. Osobiście jestem mega zadowolona z OC.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ojtam17
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    18

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc odradzałabym zakładanie jednostki Profi ze względu na to że ma worki jednorazowe które są niewygodne i zmniejszają siłę ssania gdy worek jest pełny.
    Są niewiele droższe jednostki a oparte na pełnym cyklonie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony