dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Bojler poziomy - około 100L

    Hej, z racji że mam duże straty ciepła na rurach w ziemi idących od pieca gazowego do kranów (zlewam lekko 6-7L zanim zacznie lecieć ciepła woda) stwierdziłem że zamontuję bojler w łazience tak by pominąć długa rurę idącą przez cały dom od pieca gazowego.
    Nie znam się kompletnie na tym co teraz warto wziąć, tak by starczyło na lata i było efektywne.
    Nadmienię że mam fotowoltaikę, jeśli to coś zmienia.
    Pytanie czy warto iść w bojler czy szkoda kasy i lepiej pomyśleć o przeniesieniu pieca gazowego bliżej łazienki/kuchni ?

    Wymagania ?
    1. musi być obowiązkowo poziomy (500x500x1000 tak optymalnie, może być większy ale mniejszy raczej nie)
    2. dwie osoby biorące prysznic +dojdzie bobas na dniach - 100L powinno wystarczyć ?
    3. fajnie jakby miał możliwość integracji z HomeAssistant, ale nie jest to "must have", grunt by do pracy nie wymagał połączenia z chmurą producenta
    4. cena, i tutaj zaczynają się schody, bo nie wiem ile to może kosztować.... są takie za 1000zł i poniżej, jak i takie grubo powyżej 4-5tyś - raczej celuję w okolice 2000zł ale jestem otwarty z racji że to nie będzie inwestycja na 2 lata.
    Ostatnio edytowane przez Bullseye ; 24-05-2022 o 10:09

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    629

    Domyślnie

    nikt Ci nie pomoże... jeśli oczekujesz pomocy.
    wyjaśnij najpierw o co Ci chodzi, bo nie wiadomo... .

    Boiler i straty ciepła w rurach w ziemii? Jakiej ziemii? Jakie krany? Jak daleko? Boiler to czym grzany? Pewnie grzałka zwykła skoro wspinasz coś o fotowoltaice...
    A tak w ogóle to co masz teraz poza kranami, rurami w ziemii i panelami pv.

    Nie dziw się braku odpowiedzi.

  3. #3

    Domyślnie

    Mogę powiedzieć o tym co ja mam. Od wielu lat używam Aristona. Po 12 latach użytkowania poprzedniego modelu kupiłam termę Velis Evo 80 l. i jestem zadowolona. Jest nas dwoje i to nam wystarcza. Ale jak mam gości to różnie z tym bywa. Można je montować w pionie i w poziomie. Przejrzyj wujka googla może coś ci wpadnie innego w oko. Dla mnie Ariston jest ok. Wygląd też ma znaczenie w końcu to włoski dizajn albo design jak kto woli. Mam tylko jedną uwagę. W poprzednim modelu nie było problemu z wymianą grzałki - mąż sam to robił. Przy tych najnowszych modelach będzie gorzej...
    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    nikt Ci nie pomoże... jeśli oczekujesz pomocy.
    wyjaśnij najpierw o co Ci chodzi, bo nie wiadomo... .

    Boiler i straty ciepła w rurach w ziemii? Jakiej ziemii? Jakie krany? Jak daleko? Boiler to czym grzany? Pewnie grzałka zwykła skoro wspinasz coś o fotowoltaice...
    A tak w ogóle to co masz teraz poza kranami, rurami w ziemii i panelami pv.

    Nie dziw się braku odpowiedzi.
    Fakt, coś pomieszałem opisując i wypowiedź nie miała sensu
    Poprawiłem pierwszy post, piec gazowy mam w garażu, 25-30m od łazienki i kuchni - budynek stary i rura idzie w fundamencie - wiec zanim poleci z kranu ciepło zlewam dużo wody, do tego chyba piec gazowy nie zawsze "się orientuje" ze mam puszczoną ciepłą wodę i mam kolejne straty wody bez sensu.
    Więc wpadłem na pomysł zamontowania bojlera elektrycznego (bo mam foto jak wspomniałem, ale dalej nie wiem czy lepiej przeniesc piec gazowy czy dać termę elektryczną) w łazience/kuchni tak by był jak najbliżej.

    "A tak w ogóle to co masz teraz poza kranami, rurami w ziemii i panelami pv. "
    Nie za bardzo wiem co chcesz wiedzieć co jeszcze mam, wydaje mi się że zawarłem wszystko

    Cytat Napisał chopinetka Zobacz post
    Mogę powiedzieć o tym co ja mam. Od wielu lat używam Aristona. Po 12 latach użytkowania poprzedniego modelu kupiłam termę Velis Evo 80 l. i jestem zadowolona. Jest nas dwoje i to nam wystarcza. Ale jak mam gości to różnie z tym bywa. Można je montować w pionie i w poziomie. Przejrzyj wujka googla może coś ci wpadnie innego w oko. Dla mnie Ariston jest ok. Wygląd też ma znaczenie w końcu to włoski dizajn albo design jak kto woli. Mam tylko jedną uwagę. W poprzednim modelu nie było problemu z wymianą grzałki - mąż sam to robił. Przy tych najnowszych modelach będzie gorzej...
    pozdrawiam
    A jak przy Evo wypada sterowanie tym ? Chciałbym grzać wodę głównie w godzinach kiedy jest duża produkcja z paneli - gniazdko WiFi i włączać/wyłączać ordynarnie czy przez WiFi się da ?

  5. #5

    Domyślnie

    Tu masz wszelkie informację. Ja nie używam wi-fi ale jest też opcja w tym modelu, po włączeniu której automatycznie urządzenie zapamiętuje przez kilka dni w jakich godzinach jest największy pobór wody i automatycznie się do tego dostosowuje.
    Podgrzewacze elektryczne: pojemnościowe podgrzewacze wody | Ariston
    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony