dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ptu

    Zarejestrowany
    May 2022
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-002
    Posty
    1

    Domyślnie Murek oporowy wjazdu do garażu

    Witam,

    Mam problem z decyzją odnośnie murka przy garażu, tak jak widać na zdjęciu jest troszkę ciasno, a chciałbym zmieścić wiatę garażową tam gdzie są czerwone linie (na drugi samochód). Samochód waży lekko ponad 2 tony i pytanie czy da się zrobić to tak, żeby tego murka z lewej strony nie robić i pociągnąć kostkę brukową na całości wjazdu do garażu aż do wiaty włącznie z delikatnym stopniowym spadem czy musi być murek żeby ziemia się nie osuwała przy wjeździe do garażu?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	murek.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	459417

  2. #2

    Domyślnie

    Ściany podjazdu zawodzą, ale nie sądzę, żeby prędko się zawaliły. Nie jestem ekspertem.

    10-15 tys za obie ściany? W jakim stanie jest wnętrze garażu? Czy to wszystko wygląda jak na tym zdjęciu z 3 stron Speed Test https://vidmate.bid/ ?
    Ostatnio edytowane przez heman7 ; 12-09-2023 o 12:27

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.284

    Domyślnie

    Stopniowy spad możesz zrobić ale wszystko zależy jaka jest różnica poziomów. Jeśli jest to więcej nić 30 może 40cm to takie wyprofilowanie po pierwsze będzie niewygodne dla użytkownika, po drugie to z biegiem czasu w zależności od podbudowy może troszkę siąść a po trzecie to woda opadowa będzie wędrować na działkę sąsiada a to skończy się dodatkową inwestycją taką jak odpowiednie odwodnienie.
    Na stronie wiaty lepiej podnieść poziom terenu zrównując ją z poziomem garażu a murek oporowy wykonać przy ogrodzeniu sąsiada.

    Należało by zastanowić się także nad samym pomysłem wiaty która osadzona przy ogrodzeniu sąsiada nie będzie rozwiązaniem zbyt szczęśliwym w zgodzie z prawem, no chyba że sąsiad na to się zgadza.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 08-09-2023 o 19:59
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony