dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Question Zalatwianie wszystkiego samemu VS Zlecenie budowy domu firmie

    Witam,

    Czy ktos ma moze pojecie jak duze roznice moga byc miedzy tymi dwiema opcjami ? Jaka zazwyczaj jest prowizja dla firmy za zalatwianie spraw zwiazanych z budowa VS ile czasu sie marnuje jezeli samemu chce sie to wszystko zalatwiac?

    Zastanawiam sie, czy zysk $$ jest wiekszy niz strata czasu na jezdzenie i zalatwianie wszystkiego.

    Czy ktos sie budowal moze z firma "Dom Pelen Energii" i jakie sa opinie ?

  2. #2

    Domyślnie

    Po pierwsze rozdziel to na 3 różne etapy:
    1) Załatwianie mediów.
    2) Załatwianie do pozwolenia na budowę.
    3) Budowa domu (nadzór nad wykonawstwem). (no i tutaj mamy poszczególne fazy budowy, ale do tego są dedykowane wątki na forum).

    I każdy z tych powyższych etapów możesz załatwiać sam lub zlecać komuś. Moim zdaniem lepiej wszystko załatwiać samemu, bo masz nad tym pełną kontrolę. A jak zlecasz komuś to najpierw musisz się zastanowić co chcesz czyli i tak musisz podjąć decyzję, potem musisz mu to wytłumaczyć, spisać umowę lub dogadać się, a na końcu musisz go skontrolować czy zrobił tak jak chciałeś. Największym błędem jest zakładanie, że jak komuś typu ("generalny wykonawca") zapłacisz dobrze to on to zrobi najlepiej. Jeśli nie skontrolujesz go, to nie zrobi Ci tego dobrze, ale pieniądze weźmie duże. Chyba, że chodzi Ci o postawę typu "nie interesuje mnie co i jak jest zrobione, byle mieć gotowy dom", to wtedy kup gotowy dom od dewelopera. Wtedy ukryte wady budowy będą wychodziły po okresie rękojmi.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał pojzonbud Zobacz post
    Witam,

    Czy ktos ma moze pojecie jak duze roznice moga byc miedzy tymi dwiema opcjami ? Jaka zazwyczaj jest prowizja dla firmy za zalatwianie spraw zwiazanych z budowa VS ile czasu sie marnuje jezeli samemu chce sie to wszystko zalatwiac?

    Zastanawiam sie, czy zysk $$ jest wiekszy niz strata czasu na jezdzenie i zalatwianie wszystkiego.

    Czy ktos sie budowal moze z firma "Dom Pelen Energii" i jakie sa opinie ?
    O cenie decyduje rynek, więc rozstrzał ogromny. Np. dostawałem propozycje wykonania projektu domu "z efektem wow" i normalne. Różnica w cenie? 3x.

    Na bazie mojej budowy, to różnica między moim zaangażowaniem, s najtańszym generalnym wykonawstwem - 200 tys. Zakładam przy tym że nie korzystałby z materiałów takich jak ja - wyższa półka.

    Co kupujesz biorąc generalnego? Czas , który możesz wykorzystać na coś innego. Na nieuczciwego kontrahenta też są sposoby np. inspektor nadzoru inwestorskiego.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Aha ,cena +200 tys to była między stanem deweloperskim, a mój to pod klucz. Dlatego realnie różnica wynosiła jakieś 350-400 tys. Koszt całej budowy systemem zleconym + własna praca - 700 tys. Zostało do zrobienia jeszcze trochę - kolejne 200 tys na finito.

  5. #5

    Domyślnie

    Budowałą jakaś Pani dom identyczny jak mój.
    Różnica z generalnym wynosi 550 do 800 do deweloperskiego

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony