dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 28
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 546
  1. #441
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzeus86 Zobacz post
    spizarka - wez ustaw sobie szafki w tej spizarce - to okno blokuje jakiekolwiek mozliwosci ( chyba ze mowimy o szafkach glebokosci 25 cm...). Ten fakt (nie mówie już o pozostałych) wskazuje, że powinieneś zmienić projektanta.

    jak patrze na plan to wszystko wydaje mi się w tym domu wąskie i podłużne. Nie wiem czy nie ma lepszych gotowych projektów, bo jak to ma być ten szyty na miarę to wygląda na mało ergonomiczny..
    Kolega ranerd podszedł do sprawy tak, ze dał architektowi gotowy projekt i powiedział mu, co ma być poprawione

    Trzeba było iść do architekta i dać mu się wykazać. Teraz forumowicze mają decydować co jest ok, a co nie jest w jego domu. I nie piszę tego złośliwie, choć mam na to ochotę, bo ranerd zdaje się zredukował swoją rolę do gońca między FM a architektem. Czarno ten dom widzę. Ale jak mówią: pierwszy dla wroga, drugi dla ... itd
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  2. #442
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Kolega ranerd podszedł do sprawy tak, ze dał architektowi gotowy projekt i powiedział mu, co ma być poprawione

    Trzeba było iść do architekta i dać mu się wykazać. Teraz forumowicze mają decydować co jest ok, a co nie jest w jego domu. I nie piszę tego złośliwie, choć mam na to ochotę, bo ranerd zdaje się zredukował swoją rolę do gońca między FM a architektem. Czarno ten dom widzę. Ale jak mówią: pierwszy dla wroga, drugi dla ... itd
    Niektórzy wyśmiewali mnie za to, ale (może jestem old-schoolowcem) papier i długopis to podstawa. Radzę koledze Ranerd by od tego zacząć.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  3. #443
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ranerd

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    157

    Domyślnie

    Swoje wiem i podejrzewam, ale czekam również na opinie.
    Mylicie się bardzo czasem do swoich tez.

  4. #444

    Domyślnie

    Koszt instalacji domu parterowego 100m uzytkowych - okolo 60 tys . Ktos pisal ze to nie realne ? Wszystko "firmy" ....zejdzcie na ziemie i przestancie pisac bzdur .o kosztach budowy . Widac nie macie zielonego pojecia co poniektorzy i bierzecie smieszne dane z internetu . Rekuperacja , pompa czy foto to dodatkii wliczanie tego w koszta to tak jak kupowanie podstawowej wersji auta a podawanie ceny wersji full.

  5. #445
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ranerd

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    157

    Domyślnie

    Panowie,

    O ile byście podnieliści pustaków, aby na strychu dało się normalnie wejść i coś zrobić.... a nie schylać się..

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-8036.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	460655

    Tak na marginesie, coś zaczynam wysyłać wyceny, ale nie mam skończonego projektu, wiec wiekszość się nie podejmuje.
    Ale, dostałem jedną ofertę na stan zero na 12 tys oraz na 26 tys

  6. #446
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Jakbyś jeszcze wrzucił ten obrazek nie odbity w lustrze, to byłoby wspaniale
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  7. #447
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ranerd Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-8036.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	460655
    Tu masz dokładnie to o czym pisałem tutaj

    Nie rób ściany kolankowej, wieńca, termoizolacji ich itd. To czysta rozrzutność przy partertówce. Do tego robisz sobie mostek termiczny, bo ta ściana kolankowa to dobry radiator a wg tego rysunku wystaje niczym nieocieplona i będzie ogrzewała poddasze. To nie tylko złotówki ale spore ryzyko skraplania, wilgoci i w końcu pleśni i grzyba w pomieszczeniach poniżęj.

    Będziesz i tak miał ze 3-4 m pas o wysokości ponad 2m pod kalenicą nawet, jak dasz 40cm termoizolacji na strop. Mało?

  8. #448
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ranerd

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Jakbyś jeszcze wrzucił ten obrazek nie odbity w lustrze, to byłoby wspaniale
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-8036.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	58,6 KB
ID:	460658




    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tu masz dokładnie to o czym pisałem [url=https://forum.muratordom.pl/showthread.php?377743-Dom-do-115m-2-prosz%C4%99-o-porady-parter-czy-pietr%C3%B3wka&p=8139866&viewfull=1#post8139866]
    Nie rób ściany kolankowej, wieńca, termoizolacji ich itd. To czysta rozrzutność przy partertówce. Do tego robisz sobie mostek termiczny, bo ta ściana kolankowa to dobry radiator a wg tego rysunku wystaje niczym nieocieplona i będzie ogrzewała poddasze. To nie tylko złotówki ale spore ryzyko skraplania, wilgoci i w końcu pleśni i grzyba w pomieszczeniach poniżęj.


    To jak to zrobić bez ściany kolankowej? Poddasze zostaje jako nieużytkowe, ale co z jakim się budowlańcem nie spotkałem, to każdy mówi, że tak jest masakra,
    bo nawet osprzęt do rekuperatora bedzie się źle prowadziło bo skos dachu i sama przestrzeń bedzie niska...

    Dodatkowo, na odcinku 14m(długość domu) mam spadek 1,4m - czeka mnie sporo kopania...

  9. #449
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ranerd Zobacz post
    To jak to zrobić bez ściany kolankowej? Poddasze zostaje jako nieużytkowe, ale co z jakim się budowlańcem nie spotkałem, to każdy mówi, że tak jest masakra,
    bo nawet osprzęt do rekuperatora bedzie się źle prowadziło bo skos dachu i sama przestrzeń bedzie niska...











    Jak widać nie ma problemu. Ale jakbym budował następny dom, to anemostaty dałbym trochę dalej od ścian zewnętrznych.

    Ja murłatę obrobiłem styropianem (dalej jest wełna), bo tam (niezależnie od tego, czy kładziesz ja na stropie, czy na wieńcu) jest mostek, bo jest mało miejsca i zależało mi na jak najlepszym U. Ale jest ryzyko, bo styropian słabo przepuszcza parę wodną. Niby murłatę już miałem dobrze wyschniętą, niby sporo kawałków styropianu więc szczelności idealnej nie ma - ale drewnu może to nie służyć. Więc nie namawiam. Większość wciska tu wełnę która parę wodną przepuszcza bez problemu, ale stwarza inny problem - trudno ją uformować tak, żeby została między nią a folią wstępnego krycia szczelina wentylacyjna skutkiem czego może tam pojawić się woda którą wełna nasiąknie i murłata będzie miała jeszcze gorzej.

  10. #450

    Domyślnie

    Cytat Napisał ranerd Zobacz post
    To jak to zrobić bez ściany kolankowej? Poddasze zostaje jako nieużytkowe, ale co z jakim się budowlańcem nie spotkałem, to każdy mówi, że tak jest masakra,
    bo nawet osprzęt do rekuperatora bedzie się źle prowadziło bo skos dachu i sama przestrzeń bedzie niska...
    Co za stek bzdur. Masakra pociągnij pięterko żeby instalatorowi było wygodnie. BTW srób sobie sa te instalacje. Będzie lepiej zrobiona i wyjdzie taniej... I w kieszeni zostanie kaska za niewykonaną ściankę kolankową

    Zrób wiązary to odpadnie izolowanie murłaty jak powyżej... Do tego lepiej wykonana konstrukcja dachu.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 04-09-2022 o 21:20

  11. #451
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ranerd Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-8036.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	58,6 KB
ID:	460658
    Jaka jest rozpiętość tego dachu?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  12. #452
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ranerd

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    157

    Domyślnie

    @Ratpaw Rozpiętość dachu będzie około 10m

    @Kaizen Widzisz, ja jak rozmawiam to z fachowcami z starej daty i stąd takie zabobony. Najzabawniejsze, że komu bym nie powiedział, że buduje dom parterowy,
    to zawsze podnieść ścianę kolankową, jakbyś kiedyś poddasze robił i tak w kółko. W żadnym wypadku nie dociera, że to jest dom parterowy.


    @pandzik - Sam te wszystkie instalacje będę robił. Odpadają wiązary, nie chce ich.

  13. #453
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    @ranerd, możesz zrobić prefabrykowaną więźbę i mieć strop betonowy. Wiązary tak wykonać, żeby je nieco podnieść. Skontaktuj się z fabryką więźby, na pewno projektant coś pomoże. Architekt może nie znać się na więźbie
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  14. #454
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ranerd

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    157

    Domyślnie

    Nie, nie bedę już kombinował.
    Samą klasyką pojadę.

  15. #455
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Czemu się tak śpieszysz? Nie lepiej dopracować każdy element konstrukcyjny? Mój kolega pozostawił więźbę wykonawcy i ma "pagodę" zamiast prostego dachu.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  16. #456
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    @ranerd, możesz zrobić prefabrykowaną więźbę i mieć strop betonowy. Wiązary tak wykonać, żeby je nieco podnieść.
    Wszystko można tylko jakie są koszty. Wiązary + strop betonowy to chyba dla tych co nie mają co z kasą robić
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  17. #457
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ranerd

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Czemu się tak śpieszysz? Nie lepiej dopracować każdy element konstrukcyjny? Mój kolega pozostawił więźbę wykonawcy i ma "pagodę" zamiast prostego dachu.
    Inflacja 20% , a realnie wyszła i polityka socjalistyczno "ukraincowych" kretynów mnie do tego zmusza.

  18. #458
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Wszystko można tylko jakie są koszty. Wiązary + strop betonowy to chyba dla tych co nie mają co z kasą robić
    Źle na to patrzysz. Prefabrykowana więźba jest wykonana porządnie, podobnie jak strop betonowy jest porządnym sufitem i jednocześnie podłogą poddasza. Po prostu porządnie budowany dom.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  19. #459
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zarówno normalna więźba jak i wiązary mogą być wykonane dobrze albo źle. Wstawianie wiązarów na betonowy strop nie ma sensu ekonomicznego ani konstrukcyjnego.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  20. #460
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Zarówno normalna więźba jak i wiązary mogą być wykonane dobrze albo źle. Wstawianie wiązarów na betonowy strop nie ma sensu ekonomicznego ani konstrukcyjnego.
    ????
    Możesz to jakoś uzasadnić?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Strona 23 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony