dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 28
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 546
  1. #161

    Domyślnie

    Z perspektywy czasu uważam, ze piętrowy dom jest lepszy

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dobra, nudzisz mnie
    A ty mnie więc uznajmy, że to bezsensowna dyskusja i się z niej wycofajmy.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A to jest kłamstwo. Możesz zacytować ?
    Tak mogę:

    "Z tym Tirem to popłynąłeś, bo silikat nie daje żadnej korzyści w stosunku do betonu komórkowego"

    Tutaj stwierdzasz, że nie ważne czy ściana waży x kg czy 3 razy x kg to nie ma żadnego wpływu na kontakt z tirem - Twoim zdaniem. A skoro to nie ma żadnego wpływu to przecież każdy rząd wielkości x3 też nie ma wpływu jeśli to jest czynnik obojętny.

    Edit:

    To Ty jesteś inżynier z odpowiedniego kierunku. Czy jeśli silikaty są z zamkiem i tir walnie w ścianę to czy nie występują wówczas siły ściskania?

    Tu masz silikat, z którego ja akurat budowałem swój dom: https://realbud.com/userdata/public/...idocznosci.jpg

    Tam masz 3 zamki. To jest twardy solidny materiał, kuć w tym to prawie jak w betonie (wiem bo kułem i mam porównanie do BK). Czy jeśli tir walnie w taką ścianę to nie ma tam żadnych sił ściskających Panie inżynierze?
    Ostatnio edytowane przez Frofo007 ; 24-06-2022 o 11:21

  3. #163
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ranerd Zobacz post
    Po czym poznaje się, że ławy są tylko po obrysie?
    Po przekroju i grubości ścian na rzucie. No i w projekcie oczywiście też widać.

    Cytat Napisał ranerd Zobacz post
    Jaki beton komórkowy bys polecił do budowy...?
    Klasy 500 jaki akurat ma dobrą cenę w okolicznych składach o typowych wymiarach. Byle biały a nie szary z jakimiś popiołami czy innymi odpadami.

  4. #164
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Tak mogę:

    "Z tym Tirem to popłynąłeś, bo silikat nie daje żadnej korzyści w stosunku do betonu komórkowego"
    Oczywiście, że nie daje, bo przy przegrodzie niejednorodnej, podatnej na wyboczenie o (zaledwie) 3 krotnej różnicy wagi jedno i drugie zostanie zburzone.
    Zastaw ważyć może 40ton a energia kinetyczna jest iloczynem kwadratu prędkości i masy. I przeciwstawia sie jej część ściany o kilkukrotnie mneijszej masie
    Poza tym, nie widzę tam wartości mas, które wstawiałeś: 0,1, 5, 50itp
    Jeśli masz masz DANE, w nie twoje WYDAJE MI SIĘ, to podaj, już raz o to prosiłem

    Cały czas uparcie pomijasz fakt, że to ogrodzenie przyjmuje impet uderzenie i że jesli i jadący równolegle TIR zjedzie z drogi, to ogrodzenie nie powinno pozwolić mu na wjazd na posesję na której mogą być przecież ludzie.
    Że najbardziej narażonymi domami są te zlokalizowane na zakręcie, a tam lierunek uderzenia jest prostopadły i twoje "solidne zamki 5mm" nid nie dadzą.
    I że jeśli ktoś ma fobię pt "TIR uderzający w dom" to powinien postawić solidne ogrodzenie, bo inaczej może zginąć na włąsnym trawniku, albo pod zburzoną ścianą

    Tu masz silikat, z którego ja akurat budowałem swój dom: https://realbud.com/userdata/public/...idocznosci.jpg

    Tam masz 3 zamki. To jest twardy solidny materiał, kuć w tym to prawie jak w betonie (wiem bo kułem i mam porównanie do BK). Czy jeśli tir walnie w taką ścianę to nie ma tam żadnych sił ściskających Panie inżynierze?
    Wow, trzy zamki o głebokości 5mm
    Jak Tir uderzy pd kątem 45 to wytrzymałość na ściskanie nie ma najmniejszego znaczenia, bo wybije bloczki do wewnątrz i wjedzie tam za nimi

    Nadal chcesz dyskutować na temat tej absurdalnej zalety ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #165

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nadal chcesz dyskutować na temat tej absurdalnej zalety ?
    Nie chcę , choć uważam, że mam rację

  6. #166
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ranerd

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Po przekroju i grubości ścian na rzucie. No i w projekcie oczywiście też widać.



    Klasy 500 jaki akurat ma dobrą cenę w okolicznych składach o typowych wymiarach. Byle biały a nie szary z jakimiś popiołami czy innymi odpadami.

    Jak to widzisz , w projekcie Arosa II między salonem 1.3 i pokojem 1.4 widać na rzucie grubsza ściane, taką jak w obrysie.
    A reszta wewnątrz budynku jest mniejsza. Nie widzę tam możliwości pobrania dodatkowych rzutów.


    Beton komórkowy = gazebeton ?
    Ostatnio edytowane przez ranerd ; 25-06-2022 o 10:26

  7. #167

    Domyślnie

    zalezy jaki bedziesz miał strop. Jesli betonowy to musza byc sciany nosne w srodku, te grubsze na rysunkach. Jesli zmienisz na wiazary wszystkie sciany w srodku moga byc dzialowe. Wiazary to nie tania sprawa, ale oszczedzasz na lawach fundamentowych i scianach nosnych w srodku domu. Ja nie jestem przekonany do wiazarow, bo nie lubie sufitow podwieszanych, zreszta nie daj Boze w razie pozaru caly dach wali ci sie na łeb do srodka domu. Jak ci sie zajmie poddasze w stropie betonowym masz do odbudowy tylko poddasze caly dach, a przy wiazarach cala chata sie zjara, chyba ze sasiadujesz z jednostka gasnicza

  8. #168
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    zalezy jaki bedziesz miał strop. Jesli betonowy to musza byc sciany nosne w srodku, te grubsze na rysunkach. Jesli zmienisz na wiazary wszystkie sciany w srodku moga byc dzialowe. Wiazary to nie tania sprawa, ale oszczedzasz na lawach fundamentowych i scianach nosnych w srodku domu. Ja nie jestem przekonany do wiazarow, bo nie lubie sufitow podwieszanych, zreszta nie daj Boze w razie pozaru caly dach wali ci sie na łeb do srodka domu. Jak ci sie zajmie poddasze w stropie betonowym masz do odbudowy tylko poddasze caly dach, a przy wiazarach cala chata sie zjara, chyba ze sasiadujesz z jednostka gasnicza
    Jak ci się dach zawali w trakcie pożaru i spadnie to wszystko na strop betonowy a strażacy użyją wody to strop spęka i też będzie do wymiany.
    Spalone wiązary usuniesz a co z betonowym stropem zrobisz?
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  9. #169
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Jak sobie radzą mieszkańcy domów drewnianych?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  10. #170
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ranerd Zobacz post
    Jak to widzisz , w projekcie Arosa II między salonem 1.3 i pokojem 1.4 widać na rzucie grubsza ściane, taką jak w obrysie.
    Rzeczywiście - przegapiłem że jest jedna ściana nośna równoległa do krótszych ścian zewnętrznych. Pewnie konstruktor uznał, że warto przewiązać ściany przy stropie drewnianym dla usztywnienia konstrukcji.

    BK= gazobeton.

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Jak ci się dach zawali w trakcie pożaru i spadnie to wszystko na strop betonowy a strażacy użyją wody to strop spęka i też będzie do wymiany.
    Spalone wiązary usuniesz a co z betonowym stropem zrobisz?
    Jak na stropie masz 40cm wełny to stropowi betonowemu nic nie grozi. Drewniany też pewnie przetrwa i na głowę się nie zawali, ale wiązary trzeba będzie całe wymienić

  11. #171

    Domyślnie

    z pożarem na poddaszu przy wiazarach to ja sie obawiam ze cale pokrycie wyląduje na podłodze parteru, czyli meble podłoga rtv jak strażacy zaczną to lać wodą to juz mozemy pożegnać. Strop betonowy zatrzyma spadające pokrycie nawet jak go zleją wodą straty będa mniejsze niz przy wiazarach.

    Oby ludzie zdazyli uciec, bo obawiam sie ze w przypadku pożaru te metalowe blaszki spinające wiązar szybko puszczają.

  12. #172
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Problem dotyczy tylko wiązarów w parterówce czy niemal każdego domu z użytkowym poddaszem? Ręka w górę kto ma użytkowe poddasze niedrewniane
    Ostatnio edytowane przez Ratpaw ; 25-06-2022 o 23:27
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  13. #173
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ranerd

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    157

    Domyślnie

    Dobra,

    czyli coś w końcu udało mi się ustalić.

    Budowa z Betonu komórkowego 24x24x59 klasy 500.
    Strop żelbetowy mimo wszystko.

    Teraz jedynie projekt...

    Powiem Wam, że dalej choruje na ten 4 spad, 7km odemnie gość stawia dom i zaczeli dach robić 4 spadówka..., fajnie taki niski.
    Patrze na ich MPZP (bo to już inna gmina) i oni kur... mogą mieć minimalny kąt nachylenia dachu na poziomie 25 stopni... mega to niesprawiedliwe.

    Nie da się tego w jakiś sposób obejść... jakiś urzędach co sobie wymyślił i mamy się do tego stosowac.. popie..

  14. #174
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ranerd Zobacz post
    Budowa z Betonu komórkowego 24x24x59 klasy 500.
    Strop żelbetowy mimo wszystko.

    Teraz jedynie projekt...


    Może jednak odwróć kolejność
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  15. #175
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ranerd

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    157

    Domyślnie

    Panowie, troche przemyśleń ostatnio miałem

    Dostałem między innymi odpowiedź z gminy:

    Kod:
    W odpowiedzi na Pana e-mail Urząd Gminy Laskowa niniejszym informuje, iż zgodnie z zapisami MPZP , przy zabudowie mieszkaniowej jednorodzinnej nachylenie głównych połaci dachowych musi mieścić się w przedziale 35 stopni - 55 stopni.
    
    Mieliśmy kilka przypadków kiedy Starosta odmówił wydania pozwolenia na budowę  przy innym kącie nachylenia połaci dachowych.

    W związku z tym, temat dachu kopertowego umarł.
    Został dach dwu spadowy.

    Oglądałem sporo filmików na YouTube, kto sam budował, opisy analizy i jakieś przemyślenia
    I nawet odnośnie stropu, widziałem np. taki:
    https://www.youtube.com/watch?v=Visk...%C5%82dom25tys

    Tutaj strop drewniany to taniocha...
    Może faktycznie sobie darować ten strop lany (stal u mnie już 3890zł netto, a widziałłem na olx, że ktoś wystawił nawet 6ton stali za 3300zł/tona)..

    Co do projektów, to wybór w zasadzie został między dwoma podobnymi..

    https://www.extradom.pl/projekt-domu-mokka-WOF1072
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...udowie-LUZ1000

    Jest też projekt mokki z stropem drewnianym - tez pare stówek by oszczedził człowiek na adaptacje..


    Tylko znowu nie widziałbym (a się mieszczą), jak ustawić dom na działce, w którą stronę lepiej, jak myślicie?

    Oto zdjęcia mojej działki.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie dzialki 1.1.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	67,7 KB
ID:	459880
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie dzialki 2.1.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	72,8 KB
ID:	459881

  16. #176

    Domyślnie

    Przeciez sa projekty z dachem czterospadowym ktore spelnia wymagania 35-55, chociazby ten. I jest wg projektu na wiazarach.

    https://www.extradom.pl/projekt-domu-tk34-WAK1062

  17. #177
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ranerd

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    Przeciez sa projekty z dachem czterospadowym ktore spelnia wymagania 35-55, chociazby ten. I jest wg projektu na wiazarach.

    https://www.extradom.pl/projekt-domu-tk34-WAK1062
    Wiem, że są,

    ale ich koszt jest droższy niż dach 2 spadowy i efekt wizualny przy kącie 35 stopni, nie jest taki, jak przy 25 czy 30 stopniach.

  18. #178

    Domyślnie

    jak tam sobie chcesz, powierzchnia dachu zostanie taka sama czy to dwuspad czy czterospad, wykonanie może droższe i więcej odpadów, ale czy aż taka różnica będzie? wątpie, jesli doliczysz szczyty w dachu dwuspadowym. Jest film w internecie chyba u goscia domza150tys ktory ten problem opisuje

  19. #179
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ranerd

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    jak tam sobie chcesz, powierzchnia dachu zostanie taka sama czy to dwuspad czy czterospad, wykonanie może droższe i więcej odpadów, ale czy aż taka różnica będzie? wątpie, jesli doliczysz szczyty w dachu dwuspadowym. Jest film w internecie chyba u goscia domza150tys ktory ten problem opisuje
    Tak, jest takie coś,
    @Kaizen o tym wspominał:
    https://www.youtube.com/watch?v=VwwI...aszBudowlaniec

    U mnie w okolicy za robocizne dachu 4 spadowego biorą krocie, rozumiem, że odpada kawałek elewacji, murowania itd, czy nawet można robić bez rusztowania : murowanie, ocieplanie, elewacje. Są to duże plusy.

    Tylko w moim odczuciu, pięknie taki dach kopertowy wygląda przy kącie dachu 25-30.
    Przy 35 , mam wrażenie, jakby to był taki masywny.

    Sam projekt domu, co podałeś - TK34 jest piękny. I chyba nawet @Kaizen by rzekł, że prosty jak dobrze widze, to ławy tylko po obrysie.

    Tak swoją drogą, chyba całkowice pekła bańka budowlana, archon obniżył szacunkowe koszty swoich budów(obserowałem jarząbki i widziałem ze szacowali SSZ 255tys netto dwa projekty, (teraz Projekt domu Dom pod jarząbem 8 (N) 236tys), a drugi( Projekt domu Dom pod jarząbem (N) ver. 2 243tys)

  20. #180
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ranerd

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    jak tam sobie chcesz, powierzchnia dachu zostanie taka sama czy to dwuspad czy czterospad, wykonanie może droższe i więcej odpadów, ale czy aż taka różnica będzie? wątpie, jesli doliczysz szczyty w dachu dwuspadowym. Jest film w internecie chyba u goscia domza150tys ktory ten problem opisuje
    Tak, jest takie coś,
    @Kaizen o tym wspominał:
    https://www.youtube.com/watch?v=VwwI...aszBudowlaniec

    U mnie w okolicy za robocizne dachu 4 spadowego biorą krocie, rozumiem, że odpada kawałek elewacji, murowania itd, czy nawet można robić bez rusztowania : murowanie, ocieplanie, elewacje. Są to duże plusy, ale czy to sie non omen kalkuluje.

    Tylko w moim odczuciu, pięknie taki dach kopertowy wygląda przy kącie dachu 25-30.
    Przy 35 , mam wrażenie, jakby to był taki masywny.

    Sam projekt domu, co podałeś - TK34 jest piękny. I chyba nawet @Kaizen by rzekł, że prosty jak dobrze widze, to ławy tylko po obrysie.


    -----------

    Czas mija , a ja nadal się nie mogę zdecydować....
    Chyba musicie pomóc...
    ----



    Tak swoją drogą, chyba całkowice pekła bańka budowlana, archon obniżył szacunkowe koszty swoich budów(obserowałem jarząbki i widziałem ze szacowali SSZ 255tys netto dwa projekty, (teraz Projekt domu Dom pod jarząbem 8 (N) 236tys), a drugi( Projekt domu Dom pod jarząbem (N) ver. 2 243tys)
    Ostatnio edytowane przez ranerd ; 04-07-2022 o 14:21

Strona 9 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony