dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Problem z telewizją DVB-T2

    Jeżeli to zły dział, to z góry przepraszam. W poniedziałek (wczoraj) w moim województwie zmieniono nadawanie telewizji naziemnej na DVB-T2. W niedzielę późnym wieczorem zainstalowałem dekoder i miałem wszystkie programy. W poniedziałek wielu z tych programów nie było, więc ponownie włączyłem w dekoderze skanowanie , żeby znaleźć programy. Dekoder znalazł 21 programów, większość kodowanych. Z dostępnych programów mam tylko TVP1 i 2, TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia. Ponawiam skanowanie i za każdym razem te same programy. Co może być przyczyną?
    Mam dwie anteny - jedna VHF, druga UHF połączone zwornicą(? tak to się nazywa). Anteny skierowane na nadajniki, które nadawały dotychczas sygnał przed zmianą na DVB-T2. Anteny umieszczona na strychu pod dachówką ceramiczną. Od około miesiąca na dachu mam fotowoltaikę. Do tej pory wszystko świetnie działało.
    Czy problemem są anteny?
    Z góry dzięki za pomoc.
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  2. #2

    Domyślnie

    proponuję wizytę na forum.satkurier.pl
    Raczej problemem nie są anteny, ale ustawienia dekodera. Być może coś przez nieuwagę wcisnąłeś i filtruje wyłącznie kodowane (MUX-4) programy.
    Mam zbudowany dom Jantar II wersja odbicie lustrzane bez szczególnych zmian w architekturze. Zmieniłem wentylację grawitacyjną na rekuperację Zehnder QBasic, ogrzewam pompą ciepła PW Panasonic T-Cap 9kW. Nie mam kominów, izolacja 20cm styropiany oraz piana PUR.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za info.
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  4. #4

    Domyślnie

    W woj. łódzkim przy okazji przejścia na DVB-T2 zmieniły się lokalizacje nadajników. Telewizja nie jest już nadawana z komina EC-4 w Łodzi. Teraz jest z masztu w Zygrach (tam, skąd kiedyś szła analogowa emisja TVP1) + słabszy nadajnik na Nowosolnej, wzgórze Radary. Lokalizacje nadajników są dostępne tu: https://emimaps.emitel.pl.

    Kodowane programy to jest multipleks Cyfrowego Polsatu, on cię nie powinien interesować, do tego trzeba mieć specjalny dekoder od Polsatu (tzw. "TV Mobilna") i opłacać abonament – swoją drogą ta oferta chyba nie jest już nawet sprzedawana.

    Kanały TVP pozostały jeszcze (decyzja polityczna w związku z wojną na Ukrainie) w starym standardzie DVB-T. Więc potencjalnie może być tak, że twój dekoder nie obsługuje nowego standardu. Ale wydaje mi się to nieprawdopodobne. W ogóle nie do końca możliwe jest, że odbierasz TVP Kultura, a nie odbierasz albo kanałów takich, jak TVP Kobieta czy TVP Rozrywka (multipleks testowy TVP), albo takich, jak Metro TV, Nowa TV, Zoom TV (multipleks 8 ), z naciskiem na te ostatnie, bo multipleks testowy po zmianach ruszył dopiero we wtorek, w poniedziałek go nie było.

    Ja bym jednak skupił się na ustawieniu anteny – być może teraz nadajnik masz na zupełnie innym azymucie i stąd łapie ci sygnał np. tylko najsilniejszego i najmniej zakłóconego multipleksu.

    U znajomego (z okolic Brójec, Czarnocina) jeszcze pomogło dołożenie w instalacji filtra LTE.

    Element służący do łączenia sygnałów z kilku anten nazywa się zwrotnica.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.260

    Domyślnie

    Ceną za digitalizacje telewizji jest odbiór zero-jedynkowy. Odbiór masz lub nie. Więc wystarczy słabszy sygnał a dekoder nie ma czego zdekodować, bo nic nie znalazł. W odbiorze analogowym mogłeś złapać zaśnieżony obraz i doprecyzować ustawienie anteny, obecnie bez miernika antenowego wiele nie zdziałasz. Gdy w dodatku potrzebujesz kilku anten w różnych kierunkach czyli niezbędna jest zwrotnica, to bez profesjonalnej wiedzy szkoda się szarpać. To jest cena za jakość i za tłok w eterze.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kpc21
    Kanały TVP pozostały jeszcze (decyzja polityczna w związku z wojną na Ukrainie) w starym standardzie DVB-T.
    Bzdura. W związku z zablokowaniem m. inn. TVN, bo przecież "stary" elektorat nie będzie kupował dekoderów, tak więc pozostaje dalej sączenie bredni przez reżimową.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  7. #7

    Domyślnie

    Też tak sądzę, ale podałem oficjalny powód, żaby już nie brnąć w politykę w wątku technicznym.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony