dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Exclamation Sasiad z gory podglada mnie przez kamere termowizyjna

    Witajcie kochani,

    pisze do was na forum, poniewaz potrzebuje waszej porady. Mieszkam w Niemczech w bloku. Okazalo sie, ze moje podejrzenia sa prawdziwe, ze moj sasiad ktory mieszka pietro wyzej podglada mnie czy jestem w domu i co robie kamera termowizyja. To nie sa zarty, ani moje widzi misie. Po prostu za glosno rozmawia o tym na balkonie i mysli, ze ja go nie rozumie. Ostatnio opowiadal swojemu znajomemu czy ja czytam gazete, czy i o ktorej godzinie robie cwiczenia na kregoslup a robie je w zamknietym pomieszczeniu po cichu i normalnie jest to niemozliwe, aby ktokolwiek o tym wiedzial. On jest typowym Stalkerem jak dla mnie. Nikt mi nie wierzyl, az pewnego dnia moj maz tez go usylszal jak sie smial, ze kroi ogorka w kuchni a wyciagnal go z lodowki i nic nie mowil, ze bedzie to robil! Co za cham. Ja tego pana wogole nie znam ani praktycznie go nie widuje. Na klatce usmiecha sie do mnie od ucha do ucha i niby wszystko jest super.

    Moje pytanie jest takie, jak mam sie przed nim bronic? Zapytac sie go o to nie wchodzi raczej w gre, bo pewnie zarzuci nam jakies urojenia albo cos podobnego. Na wielu stronach wyczytalam, ze styropor chroni przed tym promieniowaniem i nie widac dokladnie obrazu ciepla. W sypialni jest u nas teraz cisza i czujemy sie zaszufladowani, ze on wszystko wie co my robimy, zero prywatnosci. Jak mu to udowodnic? Czy ktos ma w tym kierunku doswiadczenie? Jestesmy gotowi kupic jakies kasetony na sufit albo cos innego, byle on juz nas nie podgladal. Co radzicie, zeby kupic?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    siinski

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-025
    Posty
    124

    Domyślnie

    Przy pomocy kamery termowizyjnej sąsiad zauważył że mąż kroi ogórka wyciągniętego z lodówki , a nie np. suchą krakowską ???
    Nierealne , ale jeżeli miał kiedyś tam dostęp do mieszkania w którym mieszkacie ( a w Niemczech 80 % mieszkań to najem ) to może zamontował miniaturowe kamery ( np w żarówkach LED wkręconych w górne lampy ) i nieświadomie gracie w jego reality show . W tym przypadku jest to już sprawa karna. Są firmy głównie detektywistyczne które usługowo sprawdzają czy nie ma podsłuchów / podglądów skanując specjalnymi skanerami pasma na których owe urządzenia działają . Ale to już generuje koszty choć może o ile mieszkacie blisko Polski to sciągnąć taką firmę na inspekcję stąd .

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Kamera termowizyjna niczego nie widzi przez szkło, beton, panele itp. Widzi tylko temperaturę ich powierzchni (ewentualnie, jak w przypadku szkła, tego, co się w nich odbija).

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za wasze odpowiedzi. Na suficie chciałabym zamontować panele. Mam nadzieję, że to wtedy już zniechęci tego pana do dalszego podglądania.

  5. #5

    Domyślnie

    Nikt Cie nie podgląda bo termowizja przez żelbet nic nie widzi.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gooderka Zobacz post
    Witajcie kochani,

    pisze do was na forum, poniewaz potrzebuje waszej porady. Mieszkam w Niemczech w bloku. Okazalo sie, ze moje podejrzenia sa prawdziwe, ze moj sasiad ktory mieszka pietro wyzej podglada mnie czy jestem w domu i co robie kamera termowizyja
    .....
    Dobre bajki...
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7

    Domyślnie

    ludzie są różni
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony