dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Zakup domu na działce ze znacznym spadkiem.

    Znalazłem ciekawą ofertę sprzedaży domu. Wszystko zasadniczo bardzo mi się podoba, ale mam jedną poważną wątpliwość. Działka jest ze znacznym spadkiem co zapewnia nie tylko fajny widok, ale też niepokój związany z trwałością konstrukcji i prawidłowym do tych warunków wykonaniem fundamentów.
    Wejście do domu jest na samej górce - w poziomie z drogą, część od strony podwórka jest otoczona wysoką na około 2m skarpą rozpoczynającą się nie przy samym fundamencie, ale około 1-1.5m od jego obrysu. Skarpa ta jest z żółtego piasku, kąt nachylenia względem gruntu około 45*, wysokość 2m. Nie jest niczym zabezpieczona i po opadach widać niewielką jej erozję.
    Nie wiem jak mogę ustalić, czy jest to bezpieczne, a dom nie ulegnie uszkodzeniu z czasem lub przy silnych opadach? Na co powinienem zwrócić uwagę i jakie pytania zadać Sprzedającemu, żeby mieć pewność bezpieczeństwa?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    możesz zawołać konstruktora na oględziny. A właściciela poprosić o projekt domu (w tym fundamentów) - konstruktor sprawdzi czy dobrze je zaprojektowano.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony