dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Uzupełnianie ubytków w ścian z cegły (słaba zaprawa).

    Cześć.
    w starym domu z lat 60 posiadam ściany z cegły natomiast są one lączone bardzo słabą zaprawą, którą można dłubać palcem.

    Na jednej z takich ścian (nośnej) panowie wykonali mi podciąg poszerzając otwór drzwiowy. Bezpośrednio na końcach tego podciągu ściany są bardzo popękane oraz uszkodzone m.in przez ludzi którzy robili mi instalacje eleketryczną.

    1) Czy jest jakiś środek, który nakład się np. na cegły i zaprawę a który ma właściwości które polepszają parametry tej zaprawy?
    2) Czy dobrym pomysłem jest wstrzknięcie szprycą w te pęknięcia (często dość głębokie) zaprawy murarskiej lub innej naprawcze? Czy nie powiększy ona swej objętości przez co pogorszy sytuacje? Jak należy książkowo wykonać taką pracę? Tj. czy należy to zwilżać odpowiednio następnie szprycą wciskać zaprawę w szczeliny ?

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nie potrafi pomóc ? :/

  3. #3

    Domyślnie

    Skoro zaprawa tak łatwo odchodzi, to ja bym skrobał ile się da tej zaprawy, a potem wstrzykiwał nową. Najpierw z jednej potem z drugiej strony. Oczywiście wszystko z głową, żeby nie wywalić całej zaprawy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony