dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Cieply parapet (zwężenie)

    Witajcie,

    Pytanie mam takie ktore moze sie wydawać banalne ale muszę znaleźć na nie odpowiedz. W najbliższej przyszłości bede sprowadzac okna do Anglii (vetrex lub oknoplast) razem z cieplymi listwami i ciepłym parapetem.

    Wneka okienna ma 30cm szerokosci.
    Parapet musiałby byc jednostronny w takim przypadku.
    Chcialbym tak zamontować zeby nie usuwac debowego parapetu wewnętrznego.
    Jezeli tak zrobie to na zewnątrz bedzie wystawac okolo 9.5cm cieplego parapetu czy skrócenie tego parapetu do 3-5cm nie naruszy go izolacyjnie?

    Wydaje mi sie ze nie ale wole sie upewnic. Nakładka parapetowa raczej lekka, stal lub plastik. Zadne kamienne.

    Druga sprawa to to że vetrex nie ma ciepłych parapetów (co mnie zdziwilo)
    Ktorych producentów ciepłych parapetów mozecie polecic?

    Trzecia sprawa to czy jest duża roznica miedzy montażem okna na samym cieplym parapecie a montażem na ciepłym parapecie i cieplej listwie? Wydaje mi sie ze koszt sie nie oplaca. Lepiej dac sam parapet cieply albo sama listwe i dobrze zapiankowac parapet zew


    Dzięki z gory za pomoc
    Ostatnio edytowane przez andybmobile ; 25-05-2022 o 12:36

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Parapet to kształtka ze styroduru. Dotniesz go nożykiem "do tapet". Parapet nie daje ciepła, nic więc nie naruszysz.
    Vetrex nie ma? Nie jestem na bieżąco? To oni wypromowali szerze to rozwiązanie. Produkowała dla nich firma Klinar.

    Sens montażu w warstwie ocieplenia (tak rozumiem kontekst zwrotu "ciepła ramka") wynika z obliczeń szczególnych budynków. Jest sens inwestować w szczelny montaż, chociaż nie wiem czy w Anglii.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Parapet to kształtka ze styroduru. Dotniesz go nożykiem "do tapet". Parapet nie daje ciepła, nic więc nie naruszysz.
    Vetrex nie ma? Nie jestem na bieżąco? To oni wypromowali szerze to rozwiązanie. Produkowała dla nich firma Klinar.
    Juz od tego czytania i zdobuwania wiedzy mi się terminologia miesza.
    Zgadza sie. Nie daje ciepla tylko izolacje. Dobrze ze moge dociac ulatwi to życie.
    Pani w salonie Vetrex powiedziala ze nie ma. Maja tylko cieple listwy. [/QUOTE]

    Sens montażu w warstwie ocieplenia (tak rozumiem kontekst zwrotu "ciepła ramka") wynika z obliczeń szczególnych budynków. Jest sens inwestować w szczelny montaż, chociaż nie wiem czy w Anglii.[/QUOTE]


    Tu też się oczywiście pierdyklem bo nie chodziło o ciepla ramke która jest w samym oknie a o ciepłą listwe. Zastanawiam sie czy aby montaż na listwie i parapecie to nie przerost formy nad treścią i troszkę naciaganie klienta w pogoni za parametrami. Wydaje sie rozsadniej sama listwa lub sam parapet.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Aha, myślałem że mówisz o "ciepłej ramce" typu Movo, czyli montazu w warstwie ocieplenia.
    Fakt, miesza Ci się. Ciepły parapet nie uniemożliwia robienia ciepłej listwy, ale jest ona w tym przypadku zbędna i ma więcej wad niż zalet.

    Jeśli pani w tym sklepie nie ma ciepłych parapetów, to zapytaj w innym. Właśnie potwierdziłem w swoim "dziale wycen": ciepłe parapety są cały czas dostępne w programie do kosztorysowania.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Aha, myślałem że mówisz o "ciepłej ramce" typu Movo, czyli montazu w warstwie ocieplenia.
    Fakt, miesza Ci się. Ciepły parapet nie uniemożliwia robienia ciepłej listwy, ale jest ona w tym przypadku zbędna i ma więcej wad niż zalet.
    No niestety. Mózg to mi puchnie a nie moge tego spierdzielić bo przecież to bedzie szlo do UK więc musi być tip top! Wiec wezmę tylko parapet. Nawet latwiej sie okno na nim obsadza

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał andybmobile Zobacz post
    No niestety. Mózg to mi puchnie a nie moge tego spierdzielić bo przecież to bedzie szlo do UK więc musi być tip top! Wiec wezmę tylko parapet. Nawet latwiej sie okno na nim obsadza
    Cóż, na wszystko mam odwrotne spojrzenie: Anglia i tip top? dla mnie tam popularne budownictwo (stare) to tandeta...
    Łatwiej na ciepłym parapecie? Trudniej! A 90% montaży widocznych na fb jest wykonywanych źle!
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Cóż, na wszystko mam odwrotne spojrzenie: Anglia i tip top? dla mnie tam popularne budownictwo (stare) to tandeta...
    Tip top to się do mnie odnosiło w sensie ze wszystko musi byc zaplanowane: co kupić, parapet czy listwe? Ile pianek i ktore itd itd, wszystko musze miec spisane i dobrane

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Cóż, na wszystko mam odwrotne spojrzenie: Anglia i tip top? dla mnie tam popularne budownictwo (stare) to tandeta...
    Łatwiej na ciepłym parapecie? Trudniej! A 90% montaży widocznych na fb jest wykonywanych źle!
    Oczywiście ze budowlanka uk jest slaba ale uwazam ze nowe budownictwo wcale nie jest lepsze. Ludzie kupują nowe domy, szybko stawiane z regipsu. Nie wiedzą ze fundamenty musza osiasc i płaczą potem ze wszystko pęka DOSŁOWNIE

    Uwazam ze Angole nie maja wymagan to i budowlanka sie nie stara.

    Gosc od okien powiedzial ze 3 szybowe nie maja w zasadzie zadnej przewagi nad 2 szybowym a do tego ich ciezar wygina profile.

    Co do montażu. To wydaje mi sie ze łatwiej na parapecie niz na listwie. To bedzie jednak pierwszy raz wiec życie zweryfikuje prawde.

    Wiem ze jest duzo zlych filmow. Na czyms jednak beazowac trzeba. Jak masz jakis link do tych 10% na youtube to chętnie oglądnę

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał andybmobile Zobacz post
    Tip top to się do mnie odnosiło w sensie ze wszystko musi byc zaplanowane: co kupić, parapet czy listwe? Ile pianek i ktore itd itd, wszystko musze miec spisane i dobrane
    Przy klimacie wyspiarskim ekonomicznie i ciepły parapet, i listwa są ekonomicznie nieopłacalne. Przy drewnianym parapecie, który jest niezłym izolatorem, różnica w komforcie też zerowa. Zadbałbym tylko o szczelność montażu.

    Napisz jeszcze, z czego jest ta ściana (rozumiem że to ona ma 30cm grubości, a nie wnęka 30cm szerokości). Jakiej grubości i z czego warstwy?

    Cytat Napisał andybmobile Zobacz post
    Ludzie kupują nowe domy, szybko stawiane z regipsu. Nie wiedzą ze fundamenty musza osiasc
    Bo nie muszą. Zwłaszcza, jak budynek lekki. Oczywiście fundament musi być odpowiednio zaprojektowany. A fuszerek, gdzie osiada jest pełno i u nas - zwłaszcza, jak deweloperzy budują tanio na słabo do tego nadających się torfach czy innych słabo nośnych gruntach (bo lepsze działki są drogo i/lub w mało atrakcyjnej lokalizacji)

    Owszem, różnica w cenie między 2 a 3 szybami jest. W naszym klimacie istotna. W UK? Nie koniecznie. Do policzenia.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 25-05-2022 o 16:49

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przy klimacie wyspiarskim ekonomicznie i ciepły parapet, i listwa są ekonomicznie nieopłacalne. Przy drewnianym parapecie, który jest niezłym izolatorem, różnica w komforcie też zerowa. Zadbałbym tylko o szczelność montażu.
    Bardzo ciekawe. Dziękuje za to spostrzeżenie. Jeżeli faktycznie nie ma sensu to bardzo to ułatwi konfiguracje okna. Montaż chce zrobić przy użyciu soudatight czyli tzw szczelny montaż.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Napisz jeszcze, z czego jest ta ściana (rozumiem że to ona ma 30cm grubości, a nie wnęka 30cm szerokości). Jakiej grubości i z czego warstwy?
    30cm grubości
    Cegła + jak sięgam pamięcią suporex

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	281167288_790795995640515_155944525637114181_n.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	459449
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	283317969_537617794644621_5310038333637970943_n.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	459450
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	283785630_1081933699069295_676163774153586547_n.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	459451

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Bo nie muszą. Zwłaszcza, jak budynek lekki. Oczywiście fundament musi być odpowiednio zaprojektowany. A fuszerek, gdzie osiada jest pełno i u nas - zwłaszcza, jak deweloperzy budują tanio na słabo do tego nadających się torfach czy innych słabo nośnych gruntach (bo lepsze działki są drogo i/lub w mało atrakcyjnej lokalizacji)
    Blok 3 piętrowy raczej trochę waży ale budowlańcem to ja nie jestem ( co widać)

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Owszem, różnica w cenie między 2 a 3 szybami jest. W naszym klimacie istotna. W UK? Nie koniecznie. Do policzenia.
    Powiem wam że za 8 okien 3 szybowych oknoplast lub vetrex wychodzi w okolicy 3000 funtów
    W Anglii za 6000 funtów gość mi wyliczył 8 dwuszybowych a 3 szybowe za 9300. W PL wiem co kupuje. Jest takie forum jak murator. Można poczytać o profilach, okuciach ...a w UK to kupuje kota w worku... gdzie sam producent mówi że mu się profile wyginają heh
    Więc dla mnie różnica się liczy się tylko miedzy Polska a Anglią
    Ostatnio edytowane przez andybmobile ; 25-05-2022 o 19:16

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Przyznam szczerze - różnica w cenie duża. Ale ich angielski system jest inny (otwieranie na zewnątrz).
    To info że od "trzyszybowych" wyginają się profile - nie jestem zaskoczony. Sprzedawcy różnie się bronią. Profile się gną, bo są słabsze niż kiedyś (za to "bezołowiowe").

    Nie podejmuję się dalszej dyskusji. Nie znam z praktyki budownictwa angielskiego. Tyle co popatrzyłem troszkę z boku będąc turystycznie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Przyznam szczerze - różnica w cenie duża. Ale ich angielski system jest inny (otwieranie na zewnątrz).
    To info że od "trzyszybowych" wyginają się profile - nie jestem zaskoczony. Sprzedawcy różnie się bronią. Profile się gną, bo są słabsze niż kiedyś (za to "bezołowiowe").

    Nie podejmuję się dalszej dyskusji. Nie znam z praktyki budownictwa angielskiego. Tyle co popatrzyłem troszkę z boku będąc turystycznie.
    W porządku. I tak dałeś dużo od siebie.
    Podjęliśmy decyzję z kumplem (bo on też kupuje do siebie i jeszcze koleżanka) ze bierzemy same okna i zamiast inwestowac w ramki i parapety inwestujemy w wysokiej jakosci pianki i całą resztę

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak nie ma termoizolacji to ciepła listwa czy parapet to trochę jak Linia Maginota. Przy standardowym montażu z trzech pozostałych stron nasuwa się styropian elewacyjny ze 2-3cm na ramę co znacząco zmniejsza mostek.
    Niektórzy też robią ramkę z XPS dookoła okna (oklejają glif). Znacząco to zmniejsza mostek oraz stanowi barierę dla pary wodnej (nie może wejść w piankę montażową przez mur - bo folie/taśmy też dają trochę złudne poczucie szczelności, gdy para wodna może je ominąć murem o znikomym oporze dyfuzyjnym). Ich wadą jest pogorszenie stabilności mocowania mechanicznego. Ale przy takiej ścianie ciepło by o tym pomyślał.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak nie ma termoizolacji to ciepła listwa czy parapet to trochę jak Linia Maginota. Przy standardowym montażu z trzech pozostałych stron nasuwa się styropian elewacyjny ze 2-3cm na ramę co znacząco zmniejsza mostek.
    Niektórzy też robią ramkę z XPS dookoła okna (oklejają glif). Znacząco to zmniejsza mostek oraz stanowi barierę dla pary wodnej (nie może wejść w piankę montażową przez mur - bo folie/taśmy też dają trochę złudne poczucie szczelności, gdy para wodna może je ominąć murem o znikomym oporze dyfuzyjnym). Ich wadą jest pogorszenie stabilności mocowania mechanicznego. Ale przy takiej ścianie ciepło by o tym pomyślał.
    Osobiscie myslalem o wyrownaniu glifu ta wyrównawcza termoizolacyjna zaprawa (wypadlo mi z glowy) ale w sumie szybciej, rowniej i łatwiej xps

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony