dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    cieszynianka3

    Zarejestrowany
    May 2022
    Skąd
    Susz
    Kod pocztowy
    14-240
    Posty
    3

    Domyślnie Dobór kotła gazowego

    Dzień dobry. Buduję dom 115 metrów w parterze z górą nieużytkową i wybór padł na kocioł Immergas. W hurtowni doradzono mi model VICTRIX 20 X TT 2 ERP, jednak zaczęłam czytać, dopytywać i zastanawiam się czy nie lepszy byłby VICTRIX 12 X TT 2 ERP ? Sama niestety nie mam o tym pojęcia, wiem tyle co wyczytam. Widzę że wiele osób z takim metrażem domu montuje kocioł 12kW, jednak nie chciałabym żeby potem były jakieś problemy.
    Dodam parę szczegółów o budowanym domu:
    -Parter 115 metrów, strop, podłogi ocieplone styropianem grafitowym
    -elewacja grafit 20 cm
    -jest rekuperacja
    -zasobnik do kotła zakupiony o pojemności 140 litrów.
    -okna trzyszybowe
    -drzwi drewniane o niskim współczynniku ep
    -właz na strych również dobrej jakości
    -ogrzewanie tylko podłogowe

    Czy mogę liczyć na jakieś wskazówki, który kocioł wybrać ? Cena dla obu modeli jest taka sama.
    Ostatnio edytowane przez cieszynianka3 ; 25-05-2022 o 11:19

  2. #2

    Domyślnie

    Wg mnie 12kW jego minimalna moc to 1,9 a 20 aż od 3 co nie jest bez znaczenia przy 100%podlogowki i bardzo dobrze ocieplonego budynku z reku.Straty ciepła tego budynku będa małe.Ta moc też poradzi sobie z nagrzaniem niewielkiego zasobnika.Pompa w obu kotłach chyba taka sama.Mysle że ta podłogowka pójdzie bezpośrednio z kotła pod warunkiem że będzie poprawnie wykonana

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    cieszynianka3

    Zarejestrowany
    May 2022
    Skąd
    Susz
    Kod pocztowy
    14-240
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Reku1 Zobacz post
    Wg mnie 12kW jego minimalna moc to 1,9 a 20 aż od 3 co nie jest bez znaczenia przy 100%podlogowki i bardzo dobrze ocieplonego budynku z reku.Straty ciepła tego budynku będa małe.Ta moc też poradzi sobie z nagrzaniem niewielkiego zasobnika.Pompa w obu kotłach chyba taka sama.Mysle że ta podłogowka pójdzie bezpośrednio z kotła pod warunkiem że będzie poprawnie wykonana
    Czyli proponowałbyś bardziej 12 kW? Sama nie wiem co wybrać i czym to się różni. Cena taka sama. Zasobnik na wodę 140l

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka3 Zobacz post
    D....
    -drzwi drewniane o niskim współczynniku ep
    ........
    Czy mogę liczyć na jakieś wskazówki, który kocioł wybrać ? Cena dla obu modeli jest taka sama.
    Pomieszanie z poplątaniem, Ep to wsp. energii pierwotnej, okna i drzwi charakteryzujemy wsp Uw
    Kocioł VICTRIX 12 X TT 2 ERP jest zdecydowanie lepszym wyborem ale nadal za mocny, niestety poza Viessmanem o mocy 11 kW nie ma na rynku kotłow o mniejszej mocy rzedu 6-8 kW i dlatego ten kocioł moze/musi taki byc.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    cieszynianka3

    Zarejestrowany
    May 2022
    Skąd
    Susz
    Kod pocztowy
    14-240
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Pomieszanie z poplątaniem, Ep to wsp. energii pierwotnej, okna i drzwi charakteryzujemy wsp Uw
    Kocioł VICTRIX 12 X TT 2 ERP jest zdecydowanie lepszym wyborem ale nadal za mocny, niestety poza Viessmanem o mocy 11 kW nie ma na rynku kotłow o mniejszej mocy rzedu 6-8 kW i dlatego ten kocioł moze/musi taki byc.
    Rzeczywiście, zrobiłam gafę z tym opisem. Ep to współczynnik charakteryzujący cały budynek.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony