dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21

    Domyślnie

    Robiłem w starym domu dobudówkę i postanowiłem dodać rekuperację...
    Nie tam jakąś petardę byle Dospela Lunę, dobudówka parterówka zastąpiła mi "dostęp" do większości pomieszczeń w starym domu i opłacało się problemu wilgoci nie doświadczyłem. Rekuperacja działa jak powinna, jak na OLX pojawią się lepsze rekuperatory na silnikach DC znajdę i zamienię poczciwą lunę.
    Dlaczego poczciwa - bo się sprawdza ogarnia temat odzyskuje ciepło w ilości "nie wiem" mierników nie posiadam a rury idą pomiędzy warstwami izolacji 20 cm wełny na nich rury nad nimi kolejne 20cm wełny paroizolacja łaty/kontrłaty i dach.
    Wiem że w warstwie izolacji jest "w miarę" jeśli chodzi o temperatury ale na najwyższym biegu rekuperacji w sklali do 6 na dom leci około 16*C przy ujemnych temperaturach poniżej -8*C wyłączam bo wymiennik jest dyskusyjny a rozwalić plastik łatwo.

    2 lata temu własna robota "nowy" (używany) rekuperator bo ktoś kupił za mały do swojej chałupy 850zł z dodatkowymi zewnętrznymi filtrami, rury 2x 50m około 700zł. skrzynki nie pamiętam powiedzmy 1000zł, taśmy inne pierdoły niech będzie sporą górką 4000zł. (uchwyty, maty filtracyjne, anemostaty, czerpnie/wyrzutnie, itd.)
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  2. #22

    Domyślnie

    To ja tylko dodam że za ocieplenie domu 10mx10m (fundamenty 12cm EPS, parter i piętro 15 cm EPS 70 ) + tynk itp w styczniu 2021 firmy liczyły sobie 60-70k PLN, w maju tego roku było to już 100k PLN.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony