dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Nowa budowa i brak izolacji poziomej. Iniekcja pomoże?

    Zaczęła się budowa mojego domu a wraz z nią pierwsze fuszerki. Uznali że w niepodpiwniczonym domu papa na ławie to zbytek.

    Zamówiłem geologa i przyjedzie na dniach zbadać grunt. Dużo jest wszak informacji, że przy suchym gruncie nie będzie tragedii i wówczas należy skupić się tylko na izolacji ściany fundamwntowe - ściany nośne.

    Rozważam teraz różne scenariusze i wymyśliłem dwa które będą zbliżone kosztowo.

    Opcja 1: burze ścianę z bloczków (6 bloczków wysokości), skuwam zaprawę z ławy aby ją wyrównać, zgrzewam papę i stawiam ścianę na nowo. Jest to opcja droższa.

    Opcja 2: Zamawiam firmę od iniekcji odrazu, uszczelniamy dolny bloczek i jedziemy dalej. Tańsze rozwiązanie, mało brudu. Ewentualnie pokrywam ścianę na tanio na gotowo i czekam na wilgoć, a następnie robię iniekcję.

    Pytanie jest zasadnicze. Czy iniekcja może być alternatywa papy czy będzie zawsze rozwiązaniem drugorzędnym jakościowo. Czy iniekcja krystaliczna w nowym murze to częsty zabieg.

    Pozdrawiam,
    W

  2. #2

    Domyślnie

    Styk ściana fundamentowa - ława i tak jest w ziemi - to chyba bardziej do zdylatowania ścian fundamentowych i ław się daje (nie wiem żeby nie pękały?) bo przeciwwilgociowo to jest przecież nic nie warte. Lepiej dopilnować papy pod ścianami nośnymi żaby nie dali takiej co się w łapach drze albo folii.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    Cytat Napisał masera Zobacz post
    Styk ściana fundamentowa - ława i tak jest w ziemi - to chyba bardziej do zdylatowania ścian fundamentowych i ław się daje (nie wiem żeby nie pękały?)
    coraz to nowszych i ciekawszych rzeczy człowiek się dowiaduje

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    W sumie, to nie wiem co ma dać papa na ławie przy braku podpiwniczenia. Przecież poziom wody gruntowej może równie dobrze być poniżej jak i powyżej tej papy. A ziemia pewnie będzie wilgotna i nad, i pod.

    Ważna trwale szczelna cała płaszczyzna hydroizolacji na chudziaku i ścianie fundamentowej (powinno to być minimum kilkanaście centymetrów powyżej poziomu terenu, najlepiej papa SBS na welonie poliestrowym zgrzana na zakładach tworząca jedną całość po obrysie zewnętrznej krawędzi termoizolacji ściany fundamentowej albo i termoizolacji nadziemia). Wtedy i powódź nie straszna o ile poziom wody nie będzie powyżej papy (dlatego minimum te kilkanaście centymetrów, bo tyle na płaskim terenie powinno wystarczyć i na całkiem porządne oberwanie chmury gdy grunt nie nadąży z pochłanianiem wody).

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    Kaizen jak zawsze nie zawiódł z ''genialnymi'' teoriami.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony