dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 27
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 527
  1. #341

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wymień kraje w których wydobycia rośnie "Raj, który śpi na węglu" - a to dobre jest, uśmiałem się z rana
    No jak tam z domownikami negocjacje postępują w sprawie ewakuacji z Rybnika.
    Ja też się uśmiałem z tego, że wydobycie węgla na świecie spada – jeszcze trochę a może będzie się domagał by przy wzroście ludności na świecie ci podać, że zapotrzebowanie na żywność też spada.

  2. #342
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie wiem, gdzie przeczytałeś, że wydobycie węgla na świecie spada, ale biorąc pod uwagę twoje problemy z czytaniem - mnie to nie dziwi.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #343

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie wiem, gdzie przeczytałeś, że wydobycie węgla na świecie spada, ale biorąc pod uwagę twoje problemy z czytaniem - mnie to nie dziwi.
    O tak faktycznie – no teraz to mnie przyszpiliłeś.
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wymień kraje w których wydobycia rośnie "Raj, który śpi na węglu" - a to dobre jest, uśmiałem się z rana
    No jak tam z domownikami negocjacje postępują w sprawie ewakuacji z Rybnika.
    Ja też się uśmiałem z tego, że wydobycie węgla na świecie spada – jeszcze trochę a może będzie się domagał by przy wzroście ludności na świecie ci podać, że zapotrzebowanie na żywność też spada.
    Zapotrabowanie na węgiel dramatycznie wzrosło a ty utrzymujesz, że z uwagi na to wydobycie spada - to podaj te kraje w których wydobycie spadło i spada nadal.
    #323 – może kolejną mapkę jeszcze wkleisz z obecnym stanem zanieczyszczonego powietrza – najlepiej z enklawy Rybnika – będziem kolor brunatny podziwiać i tym se oczadzenie tłumaczyć.

  4. #344
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jeśli w powyższego wywnioskowałeś, że ja utrzymuję, iż wydobycie węgla na świecie spada, to jeszcze raz polecę ortopedę, bo na leczenie głowy jest już za późno.
    Bez odbioru - moja prośba była adresowana do @darianus i a jego odpowiedź poczekam.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #345
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Temat jest o zakupie węgla w PGG a tutaj same wywody polityczne i inne bzdury. Naczelne trolle się pozłaziły i jak zwykle temat być może dla niektórych ważny umarł bo oni się będą między sobą wykłócali. Gdzie ta moderacja tego forum?

  6. #346

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Temat jest o zakupie węgla w PGG a tutaj same wywody polityczne i inne bzdury. Naczelne trolle się pozłaziły i jak zwykle temat być może dla niektórych ważny umarł bo oni się będą między sobą wykłócali. Gdzie ta moderacja tego forum?
    No właśnie aś się rozbudził.
    O czym i dlaczego piszesz w sposób takowy.
    Temat dawno temu wyczerpany został i skoro nic co było z tym związane nie uległo zmianie – znaczy się iż nic nowego nie zaistnieje i nikt nic nie napisze o tym, więc w czym i z czym problem masz, bo mi się widzi, że z tego nawału roboty ci się tematy po merdały.
    Skoro już tu trafiłeś, to może przy okazji byś co napisał jak twa teściowa w kotle podajnikowym na groch chce drewnem palić – może masz sposób jaki by przy okazji tego nie kopcić i nie smrodzić.
    Z tych też względów kogo tu od trolli wyzywasz – długo już tu jesteś i coś nawojował przez czas ten skoro miast wziąć się i coś robić, to moderatorów wzywasz – chyba na siebie.

  7. #347
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    No właśnie aś się rozbudził.
    O czym i dlaczego piszesz w sposób takowy.
    Temat dawno temu wyczerpany został i skoro nic co było z tym związane nie uległo zmianie – znaczy się iż nic nowego nie zaistnieje i nikt nic nie napisze o tym, więc w czym i z czym problem masz, bo mi się widzi, że z tego nawału roboty ci się tematy po merdały.
    Skoro już tu trafiłeś, to może przy okazji byś co napisał jak twa teściowa w kotle podajnikowym na groch chce drewnem palić – może masz sposób jaki by przy okazji tego nie kopcić i nie smrodzić.
    Z tych też względów kogo tu od trolli wyzywasz – długo już tu jesteś i coś nawojował przez czas ten skoro miast wziąć się i coś robić, to moderatorów wzywasz – chyba na siebie.
    Już nie musi bo kupiłem jej 2 palety ekogroszku z Taurona Da się... W tygodniu machnę jeszcze 2 tony karlika z PGG na patencie i do widzenia

  8. #348

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Już nie musi bo kupiłem jej 2 palety ekogroszku z Taurona Da się... W tygodniu machnę jeszcze 2 tony karlika z PGG na patencie i do widzenia
    To jest info dobre - nie można tak od razu było i trochę szkoda, że nie napisałeś jak z transportem tego będzie.
    Ze Śląska do Radomia wiadomo ile kosztuje a do teściowej to jak to wyglądać będzie?

  9. #349
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    To jest info dobre - nie można tak od razu było i trochę szkoda, że nie napisałeś jak z transportem tego będzie.
    Ze Śląska do Radomia wiadomo ile kosztuje a do teściowej to jak to wyglądać będzie?
    Wysyłają workowany na paletach . Cena stała nieważne gdzie 160 zł za palete.

  10. #350

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Już kupiłem jej 2 palety ekogroszku z Taurona.
    W tygodniu machnę jeszcze 2 tony karlika z PGG na patencie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Wysyłają workowany na paletach. Cena stała nieważne gdzie 160 zł za palete.
    Jak zakładam w PGG cena za transport będzie podobna czy może nawet taka sama ?

    Kwestia drewna jest dalej otwarta i jeśli zainteresowany tym jesteś, to możemy pogadać o tym co by w tym kotle w prosty, bezinwazyjny, tani i skuteczny sposób zrobić aby to drewno w nim spalać a nie nim kopcić i smrodzić.
    CWU grzać trzeba więc tak czy inaczej nawet teraz jest na to potrzeba!!!

  11. #351

    Domyślnie

    To co? Udaje się węgiel kupić tylko zwolennikom obecnej władzy??

  12. #352

    Domyślnie

    Opozycji też udaje się kupić opał w PGG

  13. #353

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    To co? Udaje się węgiel kupić tylko zwolennikom obecnej władzy??
    Ale szambo ale syf - szkoda pawia nawet na to !!!

  14. #354

    Domyślnie

    hejah po urlopie wszystkim. Co do węgla, jak ciężko go dostać, to już Wam mówię, bo mam info z pierwszej ręki. Mojej żony rodzice nie mają jeszcze węgla..... jak jest cena to waha się ona w granicach 3000 zł za tonę. Na Dolnym Śląsku, gdzie mieszkają moi rodzice, mają dom na wsi udało im sie kupić węgiel uwaga za .... 1250 zł za tonę. Częściowo też dlatego, że mój tata pracował w składzie, gdzie woził węgiel, z szefem rozstał się w dobrych relacjach i jak ma jakieś promocje to daje znać. Jeszcze muszą moi rodzice tylko tonę zamówić i będą mieć łącznie 4 tony węgla więc jest git.

  15. #355
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek Pijowczyk Zobacz post
    hejah po urlopie wszystkim. Co do węgla, jak ciężko go dostać, to już Wam mówię, bo mam info z pierwszej ręki. Mojej żony rodzice nie mają jeszcze węgla..... jak jest cena to waha się ona w granicach 3000 zł za tonę. Na Dolnym Śląsku, gdzie mieszkają moi rodzice, mają dom na wsi udało im sie kupić węgiel uwaga za .... 1250 zł za tonę. Częściowo też dlatego, że mój tata pracował w składzie, gdzie woził węgiel, z szefem rozstał się w dobrych relacjach i jak ma jakieś promocje to daje znać. Jeszcze muszą moi rodzice tylko tonę zamówić i będą mieć łącznie 4 tony węgla więc jest git.
    Podejrzewam, że skład nie dopłacił do tego węgla, co daje dobry pogląd na marże. 1200 dla składu, 3000 zł dla kowalskiego.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  16. #356

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek Pijowczyk Zobacz post
    hejah po urlopie wszystkim. Co do węgla, jak ciężko go dostać, to już Wam mówię, bo mam info z pierwszej ręki. Mojej żony rodzice nie mają jeszcze węgla..... jak jest cena to waha się ona w granicach 3000 zł za tonę.
    Zaświadczenie z CEEB do zakupu było potrzebne – coś na temat węgla tego napiszesz – dobre to co czy szkoda o tym gadać.
    Za dopłatami do tego patrzyłeś już co, bo podobno już weszło to w życie i są już na to przepisy wykonawcze a ci co gadali o tym, to stwierdzili, że jak na razie zainteresowanych brak – a i wiesz o tym, że na te dopłaty jest pula z wyczerpaniem której i dopłaty się skończą.

  17. #357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Podejrzewam, że skład nie dopłacił do tego węgla, co daje dobry pogląd na marże. 1200 dla składu, 3000 zł dla kowalskiego.
    No a co nie słyszałeś jak @goguś o tym gadał, że w PGG o 4-ry stówy węgiel zdrożał a do tego gdzie Ci za węglem na Śląsk Dolny - se policz ile transport by Ci wyszedł a choć by i za darmo dawali, to też rozważyć by to trzeba było by skórka za wyprawkę nie wyszła.

  18. #358
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.768

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    No a co nie słyszałeś jak @goguś o tym gadał, że w PGG o 4-ry stówy węgiel zdrożał a do tego gdzie Ci za węglem na Śląsk Dolny - se policz ile transport by Ci wyszedł a choć by i za darmo dawali, to też rozważyć by to trzeba było by skórka za wyprawkę nie wyszła.
    No fakt że cena węgla już w pgg zaczyna być całkowicie nieopłacalna w stosunku do ogrzewania np pompą ciepła a dodać do tego cenę transportu to już całkowicie się to nie spina , trzeba brać to na bary i powiedzieć sobie każdy z osobna tak dupcę ten cały węgiel drewno itp a chociażby nawet dla wygody , trzeba by założyć nowy wątek jak sklecić sobie pompę ciepła tymi ręcoma ale z mety wyrzucać z wątku ludzi tzw mieszaczy czytaj w domyśle każdy wie o jakie grupy ludzi chodzi a wierz mi pompę ciepła da się zrobić taniej niż nowy piec na ekogroszek nawet podłej jakości a nie te wypasione ba nie wspominam nawet o peletowca bo w ich cenie mamy naprawdę super wydajną Japońską pompę ciepła do samodzielnego montażu .

  19. #359
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    No a co nie słyszałeś jak @goguś o tym gadał, że w PGG o 4-ry stówy węgiel zdrożał a do tego gdzie Ci za węglem na Śląsk Dolny - se policz ile transport by Ci wyszedł a choć by i za darmo dawali, to też rozważyć by to trzeba było by skórka za wyprawkę nie wyszła.
    Na palecie to aż tak drogo nie wyjdzie?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  20. #360
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.268

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    trzeba by założyć nowy wątek jak sklecić sobie pompę ciepła tymi ręcoma ale z mety wyrzucać z wątku ludzi tzw mieszaczy czytaj w domyśle każdy wie o jakie grupy ludzi chodzi
    I ty właśnie do takiej grupy należysz w tym wątku. Ty i tobie podobni wykorzystując ludzką niewiedzę wsadzili byście pompę ciepła nawet do nieocieplonego domu ze starą instalacją. Przypomina mi się widok z jednej posesji gdzie przed domem jest powietrzna pompa ciepła Buderusa, na placu solary a w piwnicy przez okienko widać sosnę. To się nazywa rozdawnictwo i robienie ludzi w ciul..
    Regulamin forum

Strona 18 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony