dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 27
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 527
  1. #161

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Ojej Co to znaczy, że grzejnik ma moc 1200W? Tyle ciągnie jak pobiera prąd z sieci?
    (lub z PV - samsu dopisek)
    Jeśli tak, to przez następne 45 minut oddaje z mniejszą mocą (3-krotnie mniejszą). Grzejnik weźmie z sieci przez 15 minut te 1 kWh, a odda w 45 minut. Blaszak będzie na bieżąco pobierał i oddawał.
    Nooo jakiś konkret wreszcie – tylko jak do tego piecyka podłączysz wentylatorek, to rozładowywać będzie się lepiej a jeśli grzałka obłożona kamieniem polnym będzie zamknięta w szczelnej ocieplonej obudowie, to piecyk ładować się będzie bez oddawania ciepła na zewnątrz w czasie się ładowania – teraz do tego jeszcze dwa elektrozawory, wentylatorek i termostat do sterowania jaki i piecyk w dzień nagrzewać się będzie a grzać gdy jak np. PV stanie, bo noc nastanie i temperatura na zewnątrz spadnie w wyniku czego będzie trza uzupełnić powstałą stratę by komfort cieplny utrzymać np. w łazience.

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Ojej

    Co to znaczy, że grzejnik ma moc 1200W? Tyle ciągnie jak pobiera prąd z sieci? Jeśli tak, to przez następne 45 minut oddaje z mniejszą mocą (3-krotnie mniejszą).

    Jak do łazienki wpompujesz 1 kWh energii w ciągu 1 doby, to nie ma znaczenia, czy zakumulujesz tę energię na 6 godzin czy na 45 minut czy na 1 sekundę. Grzejnik weźmie z sieci przez 15 minut te 1 kWh, a odda w 45 minut. Blaszak będzie na bieżąco pobierał i oddawał. Ten niemiecki grzejnik ma inną stałą czasową - większą niż blaszak, ale na koszt zużytej energii to nie wpływa.
    "Moc - określa pracę wykonaną w ciągu jednostki czasu (1 sekundy). Możemy też bardziej ogólnie powiedzieć, że moc jest szybkością zmiany jednej formy energii na drugą. Wzór na moc: Moc P obliczmy dzieląc pracę przez czas, w którym ta praca została wykonana: P = W / t, gdzie P – to moc, W – praca, t – czas. /Wiki/"

    "kWh - Zużycie energii rozliczane jest w jednostkach zwanych kilowatogodzinami (w skrócie kWh). Jednostka kWh wskazuje, jaka ilość energii została pobrana w ciągu 1 godziny przez urządzenie o mocy 1000 W, czyli 1 kW /Wiki/"

    Jeszcze raz powtarzam, jest to energooszczędny grzejnik elektryczny z aluminium z ceramicznym wkładem Koalit, który szybko się nagrzewa /15 minut/, ale powoli schładza co powoduje darmowe ciepło zatrzymane na dłuższy czas /45 minut/ w grzejniku.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...Grzejniki-Jawo

    https://forum.muratordom.pl/showthre...Grzejniki-JAWO
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 28-06-2022 o 17:47

  3. #163
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    "Moc - określa pracę wykonaną w ciągu jednostki czasu (1 sekundy). Możemy też bardziej ogólnie powiedzieć, że moc jest szybkością zmiany jednej formy energii na drugą. Wzór na moc: Moc P obliczmy dzieląc pracę przez czas, w którym ta praca została wykonana: P = W / t, gdzie P – to moc, W – praca, t – czas. /Wiki/"

    "kWh - Zużycie energii rozliczane jest w jednostkach zwanych kilowatogodzinami (w skrócie kWh). Jednostka kWh wskazuje, jaka ilość energii została pobrana w ciągu 1 godziny przez urządzenie o mocy 10000 W, czyli 1 kW /Wiki/"

    Jeszcze raz powtarzam, jest to energooszczędny grzejnik elektryczny z aluminium z ceramicznym wkładem Koalit, który szybko się nagrzewa /15 minut/, ale powoli schładza co powoduje darmowe ciepło zatrzymane na dłuższy czas /45 minut/ w grzejniku.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...Grzejniki-Jawo
    A co na celu ma to akumulowanie ? Przez 17 lat ogrzewałem dom konwektorami atlanika i nie było potrzeby niczego akumulować a na ogrzewanie szło może 2000 zł rocznie obecnie ma PV więc dokupuje energię w II strefie ale niewiele ogrzewanie mam za darmo.

  4. #164
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.447
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Jeszcze raz powtarzam, jest to energooszczędny grzejnik elektryczny z aluminium z ceramicznym wkładem Koalit, który szybko się nagrzewa /15 minut/, ale powoli schładza co powoduje darmowe ciepło zatrzymane na dłuższy czas /45 minut/ w grzejniku.
    Jak społeczeństwo wierzy w darmową energię, to się nie ma co dziwić, że mamy kryzys energetyczny.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #165

    Domyślnie

    Temat ciężki i skomplikowany – ale zacznijmy po kolei – 1000 W to 1 kW a 10000 W to 10 kW.
    Teraz jeśli piecyk 1200 W non stop idzie, to przez godzinę pożera 1,2 kW/h – przez 10 h pożera 12 kW/h – przez 20 h pożera 24 kW/h a na dobę wysmyczy 28,8 kW/h a że to jest piecyk akumulacyjny z termostatem który nagrzewa pomieszczenie i w piecyku wkład ceramiczny jednocześnie, to gdy pomieszczenie zostanie nagrzane do zadanej temperatury – termostat zasilanie do piecyka odcina i dalej piecyk grzeje tym co w ceramice zostało zakumulowane - jak pomieszczenie się wychłodzi, to termostat piecyk załącza i dalej to tak samo chodzi.
    Pojemność cieplna jest uzależniona od masy – to dosłownie tak samo jak z buforem wodnym i by z bufora energię cieplną pobierać, to najpierw trzeba ten bufor nagrzać.

    No i teraz wisienka na torcie: 800 W X 24 h = 19,2 kW/h (na dobę) a nie że:
    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    ... na cwu wydam dziennie może ze 2 zł...
    Jak mrozy przyjdą dalej będziesz prawił w taki sposób o tym, iż przy 0* PC Ci bierze 19,2 kW/h na dobę i bez względu czy na zewnątrz jest -5* czy –10* lub może -20*C to Ci PC 19,2 kW/h na dobę bierze acz może się okaże, bo nie jako i 0,8 kW/h na dobę w przedstawionych sytuacja brać Ci będzie.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 28-06-2022 o 17:45

  6. #166
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    2 zł na dzień za cuw jest możliwe i to nie za małą bynajmniej ilość. U mnie obecnie na dobę pc pracuje <3h. Silnik pracuje z mocą 330W (max 440) czyli mamy 1 kw /dobę to wychodzi 62 grosze. Przy 2 osobach u mnie bez oszczędzania na 2 zlote trzeba by chyba całe 300l wypuścić

  7. #167

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    2 zł na dzień za cuw jest możliwe i to nie za małą bynajmniej ilość. U mnie obecnie na dobę pc pracuje <3h. Silnik pracuje z mocą 330W (max 440) czyli mamy 1 kw /dobę to wychodzi 62 grosze. Przy 2 osobach u mnie bez oszczędzania na 2 zlote trzeba by chyba całe 300l wypuścić
    Tego to ja mu nie przeczę tylko obacz – coś w kwietniu to PC odpalił i skąd mu się te lekkie mrozy wzięły - u Ciebie przez 3 h 330 W bierze co faktycznie daje ok. 1 kW/h na dobę a u niego żre to PC 800 W na godzinę. Pisał, że dom sobie dobrze ocieplił a do tego, że non stop ma jak drutu 23-24* - od czasu jak to odpalił przez wzgląd na temperatury zewnętrzne w tym okresie, to 800W non stop na dom o jego powierzchni i dobrze ocieplony do tego, to raczej chyba mało nie jest.
    Jeszcze do tego słowo :
    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Ojej Jak do łazienki wpompujesz 1 kWh energii w ciągu 1 doby, to nie ma znaczenia, czy zakumulujesz tę energię na 6 godzin czy na 45 minut czy na 1 sekundę.
    Tak przykładowo np. weźmy akumulator samochodowy o pojemności 45 A/h gdzie tak obrazowo przez 45 h możemy czerpać z niego prąd o wartości 1 A ale gdy odwrócimy strony i np. 45 A brać z niego będziemy, to będzie to tylko możliwe ale przez 1 h.

  8. #168

    Domyślnie

    W dziale z kotłami śmieciuchami, sami znaFcy pomp
    To może podyskutujecie o horyzoncie zdarzeń?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  9. #169
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.447
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Temat ciężki i skomplikowany
    Temat jest prosty. Nie mówimy o piecykach akumulacyjnych, tylko o grzejnikach z niewielkim akumulatorem. Pisze o tym producent na swojej stronie.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  10. #170

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    W dziale z kotłami śmieciuchami, sami znaFcy pomp. To może podyskutujecie o horyzoncie zdarzeń?
    Tu żeś swoją modrością się wybłyszczył https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8140170 – jak nie masz nic do dołożenia do koszyka, to lepiej zacznij patrzeć czy sąsiad już kopcić ci nie zaczął, by na zimę chatę se nagrzać.

  11. #171

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Tu żeś swoją modrością się wybłyszczył https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8140170 – jak nie masz nic do dołożenia do koszyka, to lepiej zacznij patrzeć czy sąsiad już kopcić ci nie zaczął, by na zimę chatę se nagrzać.
    Właśnie to opisałem.
    A jeśli ktoś, kto mi napisał, że jest inaczej, a później kolejny raz zarzuca mi, że się mylę wklejając wpisy innych, to ładnie.
    To może zmień swoją narrację i mi wypunktuj Twoje za swoją kocepcją + Twoje przeciw mojej.
    A nie cytuj innych, którzy nie wiadomo skąd się tutaj zjawili.
    Dziękuję.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  12. #172

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Właśnie to opisałem.
    A jeśli ktoś, kto mi napisał, że jest inaczej, a później kolejny raz zarzuca mi, że się mylę wklejając wpisy innych, to ładnie.
    To może zmień swoją narrację i mi wypunktuj Twoje za swoją kocepcją + Twoje przeciw mojej.
    A nie cytuj innych, którzy nie wiadomo skąd się tutaj zjawili.
    Dziękuję.
    Jak widzę masz do powiedzenia wiele – tylko czemu jakoś o tym gadać nie chcesz – jak widzisz na PC się nie znam ale po pyskach leję tych co o PC głupoty wygadują, bo jak i od kogo mam uczyć się tego i o tym – masz swoje zdanie, to się o nie bij.
    Koncepcja moja : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8140479 i co przyłączysz się czy dalej będziesz się mazał.

  13. #173
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.263

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    @Alessandro „Kochanie” jeśli chodzi o ściemnianie, to ściemniasz stety niestety z tym, że bo to niemieckie.
    coś w kwietniu to PC odpalił i skąd mu się te lekkie mrozy wzięły
    co przyłączysz się czy dalej będziesz się mazał.
    Z @samsu nie ma co zaczynać.

    Krótko na temat niezwiązany z tematem przewodnim.
    Energia może być magazynowana, gdy produkcja przeważa nad zużyciem, i wykorzystywana, gdy zużycie przeważa nad produkcją. Barierą do przechowywania energii nie są problemy technologiczne (te inżynierowie mogą pokonać) ale podstawowe prawa fizyki, których pokonać się nie da. Oczywiście można próbować się im sprzeciwić, ale wówczas szybko osiągniemy poziom absurdu ekonomicznego albo środowiskowego.

    Wracając do tematu - można kupić węgiel w miarę normalnie:

    Nadal pozostaje jednak bariera logistyczna która jest obarczona możliwymi przekrętami.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 28-06-2022 o 23:09
    Regulamin forum

  14. #174

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Nadal pozostaje jednak bariera logistyczna która jest obarczona możliwymi przekrętami.
    Nie wiesz jak to działa - z tym nie jest tak jak przypadkiem (było czy może dalej tak jest) z dodzwonieniem się do pracownika obsługi interesanta w „sądzie rp”, że po nawiązaniu połączenia telefonicznego w słuchawce słychać : jesteś fiwdziesiąty w kolejce, proszę czekać i od tego momentu jest naliczana opłata za połączenie do czasu załatwienia sprawy.
    Jeśli tak, to faktycznie udogodnieniem wielkim jest to, by węgiel w Węglokoksie kupić gdzie szanse są raczej takie same na to jak w PGG i Tauronie z tą tylko różnicą, że połączenie internetowe kosztuje grosze a połączenie telefoniczne wedle stawek operatora.
    Z tą logistyką i tymi przekrętami, to niby co, że jak potrzebuję 2 tony węgla, to dlaczego zgodnie z możliwością 5 t mam nie kupić - tak by reszta na przyszłe lata została lub nawet je z zyskiem odsprzedać komu.
    Inwestowanie w rzecz taką jest wszak dobrą lokatą a nawet odsprzedaż części zakupionego, gdzie zakup (poświęcony czas, uszczerbek na zdrowiu i koszty połączenia) jest jak w Lotto trafieniem – lichwą nazywać nie można – do tego przykład zawsze płynie z góry a w takiej sytuacji na czym się wzorować – no chyba nie, że drożej kupować a taniej odsprzedawać, bo niby jak w sytuacji takie z fiskusem się rozliczyć za zysk uzyskany – jak wykażesz im stratę, to przecież policję skarbową nasłać mogą lub wysłać na badania psychiatryczne.
    W RTV już trąbić zaczęli o tym jak z PGG, że jest tani węgiel w PGG i że każdy sobie może go kupić.

  15. #175

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Oooo no zara jest przecież Sahara – no i czemu PV panelami zawalona nie jest – może kupmy lub wydzierżawmy jej sobie kawałek – na z PV prądzie lody będziem kręcić i w pobliskich miejscowościach i miasteczkach sprzedawać a za chajs zarobiony na tym będziem tam gdzieś węgiel i pellet kupować a tu tym jarać ile wlezie.
    Angole zaraz rozpoczną budowę właśnie w Afryce na południu Maroka. Także...
    https://www.google.com/url?sa=t&sour...l4NRUiTXLiRUEC
    A prąd kabelkiem prześlą do siebie.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 30-06-2022 o 19:04

  16. #176

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Rozważam tylko paliwa które można spalić kotle z podajnikiem. Czyli pelet z drewna,słomy, słonecznika itd, Zboża i odpady zbożowe, trociny, zrębki, pelet z torfu.
    Czy można palić zrębką w kotle na pellet? Alternatywa dla pelletu #ogrzewanie 3. https://www.youtube.com/watch?v=gI2c6T21aEQ

    @klaudiusz_x – dzięki.

  17. #177

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Jak padnie mój kociołek to będę rozważał kocioł bardziej uniwersalny niż mam czyli taki który spali wszystkie paliwa o których pisałem, plus trociny i zrębkę.
    Kocioł ALTERECO ECO-QUENTIN na Zrębki i pellet PREZENTACJA https://www.youtube.com/watch?v=LsEoOzfQOPE

  18. #178

    Domyślnie Opał alternatywny.

    Fajnie pobujać w obłokach i marzyć o czymś co maże nadejść kiedyś ale raczej nie za naszego życia a jak już nadejdzie, to i tak nie będziemy mieć na to pieniędzy – z tych też względów lepiej chyba zejść na ziemię i zostać na niej z naszymi problemami przyziemnymi co by w sezonie grzewczym nie zamarznąć i jakoś nadchodzącą zimę przetrwać.
    Pogoda jest sprzyjając na zbieranie, suszenie i przygotowanie biopaliwa, bo faktycznie tak jak to wygląda zasadniczo nic innego nam nie pozostaje i innego wyjścia oraz wyboru nie ma.
    Do sezonu grzewczego trochę czasu jeszcze zostało – można i trzeba ten czas poświęcić na przeróbki i modernizacje tego w posiadaniu czego jesteśmy.
    CWU grzać trzeba więc jest możliwość i potrzeba, by udoskonalenia sprawdzać i wprowadzać poprawki w celu wyeliminowania zaistniałych i zaistnieć mogących problemów.
    Opał alternatywny - https://www.youtube.com/watch?v=dqLX4ThGKM4
    Jak widać po tym – jeśli od przerobienia zostanie użyty dobrany materiał, to może wyjść z tego paliwo, które bez żadnych problemów i przeróbek posiadanego pójdzie.
    ALTERECO podajnik ECO QUENTIN - https://www.youtube.com/watch?v=eOQ-KscoYOU
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Paliwo alternatywne.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	459920  
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 06-07-2022 o 11:22

  19. #179

    Domyślnie

    U mnie dąb 700zł. Brzoza 600zł.
    Także na bogato.
    Za to dodam, że połowa kolegów z pracy już zakupiła węgiel z PGG. Inni w desperacji po 1500zł/t z dowozem z PGG ze składu.
    Ps
    Połowa, to grzejący węglem
    a to mniejszość.
    Także czasem się udaje kupić.
    Rok temu u mnie z dowozem ekogroszek z Piasta kosztował 670zł.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 11-07-2022 o 20:44

  20. #180
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.447
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    U mnie dąb 700zł. Brzoza 600zł.
    Także na bogato.
    Za to dodam, że połowa kolegów z pracy już zakupiła węgiel z PGG. Inni w desperacji po 1500zł/t z dowozem z PGG ze składu.
    Ps
    Połowa, to grzejący węglem
    a to mniejszość.
    Także czasem się udaje kupić.
    Rok temu u mnie z dowozem ekogroszek z Piasta kosztował 670zł.
    Rok temu była inna epoka. Nasze dzieci będą mówić "przed wojną ekogroszek kosztował 670 zł".

    ps. Jak to mozliwe, że połowa stanowi mniejszość
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Strona 9 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony