dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie czym uzupelnic taka szczeline w tarasie

    Prosze o porade czym uzupelnic taka szczeline na tarasie.Taras znajduje sie nad garazem. Po wylaniu stropu na styku z bryla domu zostala pionowo deska ktorej nie da sie wyciagnac i mam podejrzenie ze to wlasnie przez nia przy duzych opadach saczy sie woda i podcieka w garazu. Nie ma tego duzo ale nie chce zeby problem sie powiekszyl. Narazie w ogole jest gola plyta i to jeszcze o zlym spadku wlasnie w strone tej deski.

    Taras z hydroizolacja i wylewka to mam zamiar robic duzo pozniej ale czy tymczasowo moge narazie zapelnic ta szczeline betonem czy jakas inna zaprawa? Macie jakis lepszy sposob na wyskubanie tekiej deski czy dluto i mlotek ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras1.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	459469   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras2.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	459470  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    wydłutować całość i zakleić zaprawą lub przynajmniej to co jest ponad poziomem, przeszlifować a następnie na całość położyć papę termozgrzewalną.
    Tak czy inaczej będziesz to robił więc to pozwoli na zabezpieczenie dotychczasowej pracy przed niszczeniem.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    dzieki za szybka odpowiedz. Jaka zaprawa? Moze byc zaprawa murarska czy lepszy beton? Mam akurat takie worki pod reka
    Czy ta papa to masz na mysli taki waski kawalek np 10cm? i wywiac troche na sciane?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Zaprawa murarska lub klej do płytek.
    Odnośnie papy to położył bym ją na całości dachu z wywinięciem na ścianę.
    Na to następnie pójdzie warstwa styro lub sama wylewka ( jastrych ).
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Cytat Napisał beavisek Zobacz post
    dzieki za szybka odpowiedz. Jaka zaprawa? Moze byc zaprawa murarska czy lepszy beton? Mam akurat takie worki pod reka
    Czy ta papa to masz na mysli taki waski kawalek np 10cm? i wywiac troche na sciane?
    A pytanie po co ta decha tam była? Jak to jest projekcie? Deska była elementem szalunku, czy ktoś niefachowo próbował wykonać deską jakąś dylatację?

    Jeśli tam nie ma być dylatacji to najlepiej byłoby wydłubać całe drewno a ubytek uzupełnić zaprawą do napraw betonu szybkowiążącą parametrami zbliżoną do wykonanego już betonu. Tak na oko np. Ceresit CX20 byłby odpowiedni. Zaprawa murarska czy klej do płytek może się wykruszyć spod np. papy co może doprowadzić do uszkodzenia czy odspojenia hydroizolacji (pytanie jak szybko zakryjesz tą papę kolejnymi warstwami tarasu).
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  6. #6

    Domyślnie

    Deska byla elementem szalunku. Zapomnieli jej wyciagnac pewnie. Narazie udalo mi sie wydlubac cala deske i szczeline uzupelnilem betonem B25.
    Papy narazie nie chce dawac bo wiem ze ona sie rozleci jak bedzie sie po niej chodzic itp.
    Co myslicie zeby taka szczeline pokryc z wywinieciem na sciane taka waska (np 10 - 15 cm) tasma dekarska. Podobno sama sie wulkanizuje i dobrze wiaze z betonem?
    Czy lepiej zostawic ?

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Raczej nie tyle zapomnieli, co nie mieli możliwości łatwo jej usunąć, więc zostawili, co by się nie męczyć. Majstry nie dość, że bez wyobraźni to jeszcze leniwe. Zamiast tej deski można było wstawić pasek styropianu 1cm albo taśmę z pianki. Nie dość że mieliby mniej komplikacji to do tego bardziej poprawnie - wydaje mi się, że jednak dylatacja w tym miejscu powinna jakaś być, stąd pytanie o projekt.
    Na razie to trzeba zadbać o to by ten B25 był stale wilgotny przez najbliższe dni (nakryć szczelnie folią budowlaną na kilka dni) aby nie popękał za bardzo. Dlatego zaprawy szybkowiążące są fajniejsze do takich małych robótek.
    Później może być ta taśma butylowa. Albo wysmarować izolacją mineralną elastyczną. Docelowo na stropie tarasu będzie papa podkładowa (jako paroizolacja), styropian, wylewka dociskowo-spadkowa, izolacja mineralna podpłytkowa, płytki?
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  8. #8

    Domyślnie

    Tak wyglada to miejsce w projekcie. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rysunek.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	101,2 KB
ID:	459528

    Mam jeszcze pytanie bo pod czescia tarasowa nie ma w garazu styropianu a pod pokojem jest styropian. Pytanie tylko czy jest sens klas izolacje skoro garaz bedzie jednak ogrzewany? Poza tym powyzej bedzie az 15cm styropianu.
    Czytalem wiele w internecie i tu na forum ze ludzie daja styropian od wewnatrz ale w przypadku nieogrzewanego garazu , zeby nie bylo zimnej podlogi. Ale u mnie chyba nie bedzie tego przypadku a zawsze moge dac styropian jak sie okaze ze bedzie zimna podloga...
    Mam racje?
    Ostatnio edytowane przez beavisek ; 31-05-2022 o 11:11

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Czytałeś w necie ale nie skupiłeś się na różnicy. Styropian wewnątrz garażu nie ogrzewanego służy do ocieplenia podłogi ale jeśli nad garażem są pomieszczenia ogrzewane wewnętrzne domu.
    Tak aby ciepło nie uciekało przez podłogę i aby ona nie była źródłem zimna.
    W Twoim przypadku nad garażem jest taras czyli zewnętrzna strefa i podłoga tarasu zawsze będzie zimna. Styropian w tym przypadku służy do ocieplenia płyty stropowej garażu która jest kontynuacją stropu w pokoju parteru i podłogi piętra.
    Likwiduje się w ten sposób mostek cieplny który tam ( zaznaczony na fotce podciąg ) występuje.

    O ile zamieszczona fotka prezentuje taras a pod nim garaż to styropian jest zarówno w garażu jak i w pokoju
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cardano8

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    106

    Domyślnie

    Witajcie,
    Nie chciałem zakładać nowego tematu, bo prawdopodobnie rozwiązanie gdzieś już jest na forum, ale nie umiem znaleźć.
    Taras murowany przylegający do budynku. Izolację drzwi tarasowych (rama okienna) od płyt betonowych, będzie stanowiła płyta xps osłonięta kątownikiem metalowym.
    Natomiast mam problem jak rozwiązać miejsce gdzie taras będzie przylegał do ściany, która jest ocieplona 20cm styropianu, dwa rozwiązania:
    1. Zabezpieczenie elewacji która będzie poniżej linii tarasu, folią w płynie, a następnie folią kubełkową.
    2. Wycięcie elewacji która miała by być poniżej linii tarasu (nieco powyżej poziomu tarasu aby powstała dylatacja powietrzna, pomiędzy izolacją ściany a poziomem tarasu), zastąpienie wyciętego styropianu XPS

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony