dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Wanna z hydromasażem

    Witam

    Mam 3 pytania odnośnie wanny z hydromasażem.

    1. Standardowa pompa wody (jak na zdjęciu), pobiera wodę z boku i podaje ją do góry. Jakie konsekwencje (żywotność, bezpieczeństwo) będzie miało przekręcenie pompy osiowo o 90st tak, że woda będzie wypływała z boku (a nie do góry) ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz_2022-05-27_180319127.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	10,3 KB
ID:	459471

    2. Napełnianie wanny przez dysze. Jedną z metod napełniania jest doprowadzenie węża z wodą od baterii do ssaka.
    Czy istnieje inna metoda podłączenia wody np. między pompą a rozdzielaczem do dysz, lub coś innego?

    3. Czy na łączeniu węża z ssakiem (jak na zdjęciu) powinien być zawór zwrotny?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ch0030.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	19,4 KB
ID:	459472



    Z góry dziękuje za poświęcony czas.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.773

    Domyślnie

    Ja likwiduję swoją wannę z hydromasażem bo to dziadostwo , kilka razy użyjesz i zapominasz bo nie ma czasu bo się nie chce bo bo bo a potem smród wali z zepsutej wody znajdującej się w pompie rurach itp , jednym słowem dziadostwo albo inaczej że jest to fajna sprawa pod warunkiem że ktoś inny ją ma nie my .

  3. #3

    Domyślnie

    @goguś dzięki za opinię. Po części pewnie masz racje, niemniej jest to bardziej projekt DIY i chciałem maksymalnie obniżyć poziom dysz aby nie trzeba było za każdym razem napełniać wanny do pełna ( stąd pytanie o pompę). Jeśli chodzi o pozostałe 2 pytania, myślę, że przemyślana instalacja napełniania dyszami mogła by pomóc w utrzymaniu czystości.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Ja likwiduję swoją wannę z hydromasażem bo to dziadostwo , kilka razy użyjesz i zapominasz bo nie ma czasu bo się nie chce bo bo bo a potem smród wali z zepsutej wody znajdującej się w pompie rurach itp , jednym słowem dziadostwo albo inaczej że jest to fajna sprawa pod warunkiem że ktoś inny ją ma nie my .
    Jest dokładnie tak jak mówisz, juz nie wspomne o pleśni, która się gromadzi. To samo też tyczy się przysznicy z hydromasażem. Nie chce już tego. Same problemy

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.773

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek Pijowczyk Zobacz post
    Jest dokładnie tak jak mówisz, juz nie wspomne o pleśni, która się gromadzi. To samo też tyczy się przysznicy z hydromasażem. Nie chce już tego. Same problemy
    Dokładnie , ja też niedługo swoją wannę wywalam bo to nic dobrego .

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Zastanów się nad aeormasażem.
    Planowałem balię z hydromasażem, ale spodziewałem się problemów z rozwojem pleśni, grzybów i smrodu z wszystkich rureczek, syfonów, pomp etc. Podobno przy aeromasażu nie ma elementów zalewanych wodą - jest tylko doprowadzane powietrze do dysz. Zakładam że działa to po prostu jak sprężarka Ma ktoś doświadczenie z tą opcją?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  7. #7

    Domyślnie

    Temat trochę odszedł od tego o co pytałem, ale DZIĘKI za spostrzeżenie, bo aeromasaż to rzeczywiście jest opcja.
    Niemniej z tego co wiem jest on mniej intensywny od hydromasażu. Jeśli chodzi o problem z utrzymaniem czystości, w rurka itp, chciałem jak już wspomniałem zamontować dysze możliwie jak najniżej, aby nie trzeba było napełniać wanny od święta, żeby skorzystać. Druga sprawa, to chciałbym aby napełnianie odbywało się przez dysze, co również powinno wpłynąć na utrzymanie czystości. Problem jest taki, że widziałem wanny gdzie miało się napełniać przez dysze a w rzeczywistości jest przez kosz ssawny. Ktoś wie jak jest z tą pompą i napełnianiem przez dysze?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony