dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Za dużo pianki pod oknem.

  1. #1

    Domyślnie Za dużo pianki pod oknem.

    Witam,
    Mam pytanie ile pianki może być wstrzyknięte w dolnej części okna. Mam taki problem, że ekipa montująca zamontowała mi okno OKNOPLASTU i wydaje mi się że jest za dużo pianki pod oknem, ok. 8 cm. Na moją uwagę pan montażysta powiedział nieuprzejmie o co mi chodzi później powiedział że jak mi ne pasuje taka ilość pianki to można ją wydłubać i podlać betonem na całej szerokości muru i zapiankować ponownie. W sklepie budowalnym powiedziano mi że to nie jest dobre rozwiązanie bo beton będzie ciągnął zimno do środka czy macie jakieś pomysły jak to zrobić?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    8 cm nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale jeśli okno jest właściwie podparte to nie jest to aż taki błąd (z wyłączeniem szczególnych przypadków). Ogólnie rzecz mówiąc - temat jest szerszy.. a ta nieuprzejma odpowiedź jest ok.
    Zawsze można (było) dopłacić do poszerzenia podokiennego..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    [QUOTE=finlandia;8137196]8 cm nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale jeśli okno jest właściwie podparte to nie jest to aż taki błąd (z wyłączeniem szczególnych przypadków). Ogólnie rzecz mówiąc - temat jest szerszy.. a ta nieuprzejma odpowiedź jest ok.
    Zawsze można (było) dopłacić do poszerzenia podokiennego..[/QUOTE
    Niestety taka szpara wyszła po demontażu starego okna więc coś było nie tak z pomiarem. Co można z tym zrobić w chwili kiedy okno jest już zamontowane jak zmniejszyć tą szparę?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Bez foty ciężko zgadnąć z czym realnie mamy do czynienia i co zrobić, by było lepiej.

    Ps. "eksperta" z Oknoplastu nie widziałem tu wieki. Zawsze możesz napisać bezpośrednio do fabryki i od nich oczekiwać odpowiedzi..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Bez foty ciężko zgadnąć z czym realnie mamy do czynienia i co zrobić, by było lepiej.

    Ps. "eksperta" z Oknoplastu nie widziałem tu wieki. Zawsze możesz napisać bezpośrednio do fabryki i od nich oczekiwać odpowiedzi..
    Niestety nie da się tu wgrać zdjęcia, nie wiem dlaczego!!!

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anita13 Zobacz post
    Niestety nie da się tu wgrać zdjęcia, nie wiem dlaczego!!!
    ja też nie wiem czy coś robisz nie tak, czy może jest awaria forum (obie opcje są prawdopodobne)

    Może ten post będzie pomocny:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...e-zdj%C4%99cia
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    ja też nie wiem czy coś robisz nie tak, czy może jest awaria forum (obie opcje są prawdopodobne)

    Może ten post będzie pomocny:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...e-zdj%C4%99cia
    Dzięki.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Murator.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	68,3 KB
ID:	459622
    Ostatnio edytowane przez Anita13 ; 06-06-2022 o 21:45

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anita13 Zobacz post
    Dzięki.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Murator.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	68,3 KB
ID:	459622
    i

  9. #9

    Domyślnie

    Tak wygląda po odcięciu pianki.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Murator2.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	21,8 KB
ID:	459623

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Wygląda słabo, ale nie jest źle. Tu widzę jej max 3cm. Jest miejsce pod parapet. Ilość pianki nie jest problemem.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Z fotki nie wynika aby było to aż 8 cm ale ufając pomiarom pytającego jeszcze przed montażem okna powinno się tam po prostu wkleić 5 cm suporeks tak aby zostało 3cm na piankę. Obecnie także jest to możliwe. Oprucz suporeksu szczelinę można wypełnić wklejając twardy styrodur a następnie zapiankować różnicę 3 cm. Na styrodur należałoby wkleić siatkę na klej do elewacji a następnie parapety.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony