dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie płyta fundamentowa Megatherm

    Witajcie, potrzebuję szybkiej konsultacji zastanawiam się nad zrobieniem płyty fundamentowej, ze względu na wysoki poziom wody gruntowej i gliniasty grunt. Muszę podnieść grunt pod dom, i wymienić 50 cm. warstwę humusu na podsypkę. Dom ma być w wersji energooszczędnej. Wielkość zabudowy 124 m, prostokąt. Dostałam ofertę na płytę fundamentową energooszczędną (tzn. z 20 cm warstwą styropianu). Cena 46 tys. Płyta 20 cm betonu (ma akumulować ciepło z podłogówki) i 20 cm styropianu.
    Czy jest sens robienia tej płyty na tym gruncie i czy w przypadku domu energooszczędnego rzeczywiście płyta jest lepsza od tradycyjnych fundamentów (które też musiałabym podnieść, zrobić średnią izolację przeciwwodną, i 20 cm styropianu, dołożyć na szczycie bloczek ocieplający).
    Niepokoi mnie też że jest to płyta, nie zakotwiczona w gruncie poniżej poziomu przemarzania (czyli nie robią tzw. ostrogi z chudego betonu - "Gdy po usunięciu humusu zostaną odkryte grunty niewysadzinowe (piaski), można od razu ułożyć chudy beton. Natomiast jeżeli pod ziemią roślinną są grunty wysadzinowe (gliny, iły), należy najpierw ułożyć warstwę zagęszczanego piasku, żwiru lub tłucznia (co najmniej 15 cm) albo na obrzeżach płyty do głębokości przemarzania gruntu wykonać tak zwane ostrogi z chudego betonu, a dopiero potem położyć pod nią podkład z betonu (10-15 cm). Następnie rozkłada się zbrojenie i betonuje płytę – betonem klasy co najmniej C 20/25., " - to z art. muratora). Przedstawiciel firmy stwierdził, że skoro wymieniam grunt to wystarcza płyta https://9apps.ooo/.
    Co wy na to? Jest sens w to wchodzić? (Nie chodzi mi o kasę, tu sobie sama policzę różnicę między tradycyjnym fundamentem a płytą.)
    Ostatnio edytowane przez hasanobts ; 01-07-2022 o 22:29

  2. #2

    Domyślnie

    To świetna i przydatna informacja. Dziękuję bardzo! powodzenia! Vampire Survivors

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony