dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Koszt przyłącza

    Witajcie,
    Mam działkę siedliskową, do której prowadzi wytyczona droga.
    Działka jest oddalona od drogi asfaltowej, którą są poprowadzone media około 325 m. Mam pytanie - jakie mogą być orientacyjne
    koszty podciągnięcia mediów - prąd głównie, gaz może być w butli, woda ze studni głębinowej...

    Czy są jakieś firmy które mogą to zrobić, czy tylko zakład energetyczny odpowiedzialny za dany obszar ?

    Jak to wygląda ?

    Proszę o informacje od czego trzeba zacząć żeby to ogarnąć.

    Pozdrawiam,
    Robert

  2. #2

    Domyślnie

    Tylko zakład energetyczny (z reguły zleca firmie). Wystąp o warunki przyłączenia to wszystkiego się dowiesz. Z reguły do 200metrów oni biorą to na siebie a ty płącisz tylko jakąś tam opłatę niedużą zależną od kilowata (tak jest w tauronie). Potem każdy metr dalej jest pół na pół płacone.
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 29-05-2022 o 11:30
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o doprowadzenie EE do granicy działki to za to odpowiada ZE. Tak jak napisał kolega, cena jest uwzględniona w przyłączu. Zazwyczaj to max do 150 m. Reszta jest w taryfikatorze odpowiedniego dystrybutora. Z tego co pamiętam to wychodziło mniej niż 2 zł/m (Enea).
    Chyba w warunkach przyłącza piszą też o tym.
    Co do wody to ostatnio widziałem stawkę wyjściową w okolicach 120 zł/m.
    Zbiornik LPG - nie mam pojęcia - słyszałem o rocznej/miesięcznej opłacie za dzierżawę + zobowiązanie do zakupu tylko paliwa od dzierżawcy. Ogólnie dużo drożej niż z gazociągu.
    Studnia - znajomy robił. Raz postawiona studnia (koszt wiercenia, hydrofor, robocizna) to tylko kilkanaście tys. Główne zmartwienie to jakość wody i wynikająca z tego konieczność dopasowania filtrów. Im więcej lub groźniejszych bakterii, tym droższe filtry i konieczność ich częstszej wymiany.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony