dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Cris131

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Lipnica Mała
    Kod pocztowy
    33-323
    Posty
    55

    Domyślnie Wylewka na gruncie - Problem ?

    Panie i Panowie...proszę o opinie i zdanie w następującej sprawie...Wylałem wylewkę na gruncie ( spod glina na wierzchu piach dobrze zagęszczony ) po wylaniu wylewki dopiero po 30 godzinach dopiero polałem beton dzisiaj przyglądając się wylewce zobaczyłem dwie rysy. Co mogło je spowodować ?? Czy to ze zbyt późno ja nawodniłem czy może to ze beton z betoniarni był za gesty i po wylaniu metra od kraju operator przestał wylewać tylko pompował wodę i mieszał w sumie było kilkanaście minut przerwy ? Ale to by była ta rysa równoległa ale potem już wszystko było w porządku wiec zastanawia mnie ta rysa ukośna...skąd ona się wzięła ? Jednak najważniejsze moje pytanie brzmi...czy to jest wielki problem i czy mam się tym martwic czy zostawić to tak jak jest ???

    I druga sprawa...czy według was mogę w rowie od kanalizacji podciągnąć arota z kablem ziemnym ? Teren gliniasty i dużo kamieni nie mam siły już kopać drugiego rowu na kabel używając kilofa poza tym...i rura kanalizacyjna i arot idą w tym samym kierunku. Może mógł bym je jakoś oddzielić aby tylko nie kopać drugiego rowu obok. Co o tym sadzicie i jakie jest Wasze zdanie na ten temat. Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Cris131 ; 29-05-2022 o 11:11

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cris131 Zobacz post
    przestał wylewać tylko pompował wodę i
    chyba najczęstszy błąd dolewanie wody, rysami sie nie przejmuj.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikomir

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    78

    Domyślnie

    Odnośnie kabla, gdybym to ja miał taki problem, to na swojej działce poprowadziłbym kabel zasilający w jednym wykopie z rura kanalizacyjna jednak min. 40 cm nad rurą. Kabel bez arota i nad nim około 40 cm folia niebieska. Normy mówiące o odległościach kabli od rur zabezpieczają instalacje przed uszkodzeniami powstałymi w razie usuwania awarii jednej z nich.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony