dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie problem z kolektorami prozniowymi

    Witam posiadam kolektory prozniowe 30rurek i od wczoraj pokazuje mi na zegarze manulanym od solarow na zasilaniu 60stopni a na powrocie 40 stopni,woda w bojlerze 45stopni.Czy to prawidlowe jest ze 20stopni roznicy miedzy zasilaniem a powrotem?hm

  2. #2

    Domyślnie

    Wysyłam zdjecia z danej chwili robione,temperatura troche spadla ale jakies 30minut temu na zegarze o kolorze obwódki czerwonym trzymała sie60stopni,na drugim zdjeciu temperatura na kolektorze w tym momencie wlaczyła sie pompka,a trzecie zdjecie to woda na bojlerze
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0498.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	459491   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0501.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	459492   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0500.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	459493  

  3. #3

    Domyślnie

    czy ktos jest w stanie pomóc mi w temacie solarów?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Jak poziomy zbiornik, to wydaje się , że jest prawidłowo. Spuść 1-2 wiadra wody i ponownie zerknij na termometry.

  5. #5

    Domyślnie

    bojler pionowy300litrów,dodam ze posiadam te solary juz 10lat i nigdy nie uzyskalem temperatury na kolektorach powyzej 60stopni,najwecej bylo 58stopni.Temperature wody mialem kiedys maksymalnie55stopni.Zmienilem z tydzien temu wszystkie rurki ciepla heat pipe i odrazu jest poprawa.Zastanawia mnie jedna rzecz jak optymalnie ustawic delta zalaczania pompy i wylaczania pompy i jaki przeplyw?obecnie delta zalaczania pompy10stopni a wylaczenia4stopnie,przeplyw 4ml,zaznaczam ze pompka chodzi na 100% co wy na to?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    To znaczy , że kolektor naładował zbiornik do "pełna" przy 60*C.
    Z rana zbiornik już będzie wychłodzony i należało by, zapisywać temperatury co np 2 godziny, to większość się wyjaśni.
    A co w cieplejsze dni ? trzeba będzie podnieść temperaturę załączania pompy ?

  7. #7

    Domyślnie

    tzn dzis rano mialej wode na bojlerze 33stopnie na górze,a na dole wezownicy wedlug wskazan regulatora 20,9stopnia,dzis nie bylo az tak duzego slonca to nagrzalo do 48stopni wode na górze bojlera.Jest jeszcze taka sprawa ze czujnik temperatury umieszczony był w kapilarze a przelozylem go ostatnio na wymieniku ciepla na dachu solarów sa po obu stronach takie dziurki na czujnik chyba i tam była o wiele wieksza temperatura na kolektorach z jednej strony nawet80stopni bylo.Czy pompka ma pracowac ciagle?bo wczoraj np mierzylem czas po zalaczeniu chodzila tak 35sekund i wylaczyla sie i za jakies 4minuty znowu sie zalaczyła

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Może być więc tak, że trzeba podnieść już teraz temperaturę załączania o 10-15 *C. W górze bojlera będzie cieplej a w dole zimniej.

  9. #9

    Domyślnie

    gdzies ostatnio widzialem na internecie ze ktos pisal zeby podniesc na 15stopni temperature zalaczania pompy a na 10wylaczania,zastanawia mnie ten czujnik temperatury czy on jest dobrze umiejscowiony czy ma byc wtej kapilarze czy w tej dziurze .Jak byl w tej dziurze w sloneczny dzien z tydzien temu to temperature na bojlerze mialem z 62stopnie,tylko nie wiem czemu na tym zegarze z niebieska obwodka byla temperatura tez ponad 60stopni a na drugim zegarze ponizej 60 jakies 55stopni

  10. #10

    Domyślnie

    czy ktos podpowie ze swojego doswiaczenia cos jeszcze?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony